Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 15:51, 30 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Dziewczyny, pochwały przekażę mężowi, na pewno się ucieszy.

Daga, mój eM na pewno grasuje po forach motocyklowych, kwiatkowe go nie kręcą. Ale może od czasu do czasu coś podczyta? Kto to wie . Cieszę się jak czasem coś mi pomoże albo naprawi.

Basiu, na straty była spisana ławeczka, domek na szczęście nie. To byłaby o wiele poważniejsza strata.

Ewa, będę pamiętać o szkółce, przy okazji spotkania wyprawimy się tam gromadnie. Sklep z wędlinami też warty wizyty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 19:30, 30 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ja nie wiem jak Ty mieścisz tyle roślin na tej swojej działeczce, i na dodatek możesz sobie pozwolić na kobierce
Swietnie wygląda łan miodunki
A warzywniak masz z prawej strony, tam gdzie była sosna?
Domeczek super odnowiony, ławeczka również.
Pokaż, które kamyczki chcesz umocnić ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:15, 30 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Zmieściłabym więcej gdybym ograniczyła trawnik . Z kobiercami jest mało roboty, wystarczy od czasu do czasu przyciąć to co za bardzo wystaje. Postanowiłam przetrzebić bodziszka Renarda, trochę zawartości doniczek w poczekalni się jeszcze zmieści . Wzięłam sobie do serca twoje podpowiedzi .

Tak, warzywnik jest po prawej stronie, tam gdzie rosła sosna. A właściwie bardziej z tyłu na końcu ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:28, 30 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
O ten pasek kostki mi chodzi. Dołożyłam drugi pasek z nadzieją że będzie bardziej stabilnie a nadal nie jest. Dlatego chcę to zmienić. Trawnik w ciapy po wertykulacji.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 22:04, 30 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10354
A, to trochę źle doczytałam ale ławeczki też szkoda by było, bo ładnie pasuje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wafel 23:22, 30 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1021
Jolu zachwycają mnie te twoje "parterowe" roślinki, tyle ciekawostek . Domek z ławeczką przecudowny, fantastyczna kolorystyka! Mi się chyli ku upadkowi drewutnia, też mąż musi się w stolarza pobawić, choć woli naprawiać elektronikę i wszelkiej maści "elektrośmieci", a od zeszłego roku zbiera nu się na motor, bez mojego entuzjazmu, trudno mu jednak podjąć decyzję
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Kordina 23:59, 30 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Ogródek ładnie Ci się zagęścił, ogólnie wygląda ciekawie i jaki porządek
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 16:05, 01 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Basiu, bardzo mnie ucieszyło to że ławeczkę da się naprawić. Nawet kupiłam nową ale jakoś mi nie pasowała, nowa stoi obecnie na ganku.

Asiu, mój eM niemalże od kołyski specjalizuje się w motocyklach . Doszedł już do takiej wprawy że potrafi zamienić jedną część na inną i motor nadal jeździ . Co mnie nieustannie zadziwia i budzi podziw dla jego umiejętności. Od elektryki w różnej postaci trzyma się z daleka ale żarówkę w razie potrzeby wymieni i przecięty kabel naprawi . Może zrób tak: jak eM zbuduje nową drewutnię to ty zgódź się na motocykl?
Parterowe rośliny są bardzo praktyczne, najczęściej przy nich mało roboty. Po 12 latach od założenia ogrodu chwastów u mnie niemalże nie ma.

Bożena, ogród dziękuje. Porządek jako tako daje się utrzymać, to tylko ok. 250 m kw. do obrobienia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 18:00, 01 maj 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Potwierdzam, nawet mnie się udaje zrobić porządek, może nie na błysk, ale nie ma obciachu. Miłego majowego, Basiu, Jolu.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:18, 01 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Haniu, nasze niewielkie areały w sam raz na naszą wydolność.
Dzisiaj piękny letni dzień. Przed południem snułam się po ogrodzie sprawdzając stan dobytku i podlewając doniczkowe a potem lenistwo i spacer.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies