Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

KasiaWB 17:18, 09 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
wspaniały sezon odwiedzin w ogrodach szkoda, że mieszkam od Was daleko

Patrząc dzisiaj na Twój ogród Jolu, aż cofnęłam się z wrażenia do początku wątku to już 4 rok???! ) kiedy to zleciało? czas czyni cuda, ogród wygląda tak jakby zawsze tu był, rośliny dorodne, rabaty pomysłowo obsadzone wszystko skrupulatnie obejrzałam
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 17:24, 09 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Jeszcze mniej przyjemna dygresja w temacie pobocznym
Zapomniałam dodać, że moja kocimiętka poszła za płot... Jej siewki dostałam od Danusi, chyba była nawet z Anglii i miała nie wabić kotów. Pięknie co roku rosła, zachwycała kolorem i nawet zapachem... Jednak koty wciąż tam grasowały.
Co więcej chciałam mieć dużo traw w ogródku, ale mocno się teraz zastanawiam, bo u mnie dzikie koty we wszystkich trawach robią sobie kuwetę, czego mam dosłownie dość.... Trawy to jednak wydatek...
A przy okazji zapytam czy Twoja szałwia ma przyjemny zapach?... czy tylko u mnie należy ją podziwiać z odległości )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Joku 19:56, 09 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Ewa 777 dziękuję za zdjęcie, jaka niespodzianka. Mnie się bardzo u was podobało, zaciszny dojrzały ogród. Piękne kompozycje, bonzaj oczywiście wpadł mi w oko. Cieszę się że prezent się podoba. Załuję że nie mogłam dłużej pogadać na stojąco - bolą mnie stawy. Spotkanie tak mi się spodobało że chyba wproszę się do Iwony. Toż to sama przyjemność rozmawiać o tym co nas interesuje, w pięknym otoczeniu wśród gustownych rabat.

Kasiu ja też często się zastanawiam który to już sezon w tym miejscu. Fakt, wszystko się porozrastało i robi się coraz gęściej. Brakuje mi szczelniejszych osłon po bokach dających intymność (pomimo tego że sąsiedzi są wspaniali). Miałam ostatnio okazję porównać z ogrodem Ewy.
Szczerze współczuję sytuacji z kotami. Przechodziłam to samo w poprzednim miejscu i ich szczerze nienawidziłam. Zostawiały mi takie same pamiątki jak u ciebie. Najgorsze jest to że kot wszędzie wlezie i właściwie nie ma dla niego przeszkody.
Pytasz o zapach szałwii czy kocimiętki? Za zapachem tej drugiej nie przepadam, ale jakoś rzadko go czuję. Głównie przy obcinaniu pędów. Natomiast szałwia? Zdecydowanie sympatyczniejszy niż zapach u kocimiętki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:03, 09 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
AgnieszkaW napisał(a)
Ależ Twój ogrod Jolu cudownie dojrzał, prawie czuję przez monitor jego zapach, podziwiam piękne kwiaty


Dziękuję za miłe słowa. Ogród wydaje się starszy, ale i ja starsza jestem .

Dla ciebie i wszystkich zaglądających świeże zdjęcia z rozkwitającą Reine des Violettes w roli głównej







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:08, 09 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Znowu na niebiesko z kocimiętką i szałwią. Trawnik zachwaszczony, czeka na oprysk (nie cierpię, nie wiem czy się doczeka).







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:14, 09 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
I trochę bardziej kolorowo

Żurawka, której nazwy zapomniałam


Westerland


Bodziszek wspaniały Rosemoor


Więcej zdjęć nie mam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
beta 08:55, 10 cze 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Joku napisał(a)






łałłł....jaki przywrotnik....
Jolu pozdrawiam...dawno mnie nie było
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Joku 11:05, 10 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Cześć Beatko! Bardzo mi miło Przywrotnik faktycznie robi wrażenie. Jak dla mnie aż za duże bo nie widać bodziszków rosnących z tyłu. Ale wybaczam mu
Podglądałam ciebie wczoraj, zazwyczaj zaglądam po cichutku jak pojawisz się na pierwszej - drugiej stronie forum. Dalej nie włażę z braku czasu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 11:16, 10 cze 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przywrotnika mam, jak pisałam, ale go wyeksmituje w najdalszy kąt, za bardzo się panoszy, nawet po przycięciu.

Bardzo trudno go się usuwa, wczepia się w ziemię, jak by miał 100 kotwic.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
beta 11:34, 10 cze 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Joku napisał(a)
Cześć Beatko! Bardzo mi miło Przywrotnik faktycznie robi wrażenie. Jak dla mnie aż za duże bo nie widać bodziszków rosnących z tyłu. Ale wybaczam mu
Podglądałam ciebie wczoraj, zazwyczaj zaglądam po cichutku jak pojawisz się na pierwszej - drugiej stronie forum. Dalej nie włażę z braku czasu.


miło Jolu...ja tez zaglądam do różnych wątków i nie zawsze zostawiam ślad...życie pędzi...a czasu jak na lekarstwo
a czyms go zasilasz?...tego przywrotnika rzecz jasna
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies