Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 23:08, 18 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ModraSowa napisał(a)
No i pięknie. Namąciłaś mi tym Leonardem. Już miałam zamkniętą listę, no ale on taki piękny... Hm.Hm? Tyklo informacje z różnych źródeł mi się nie zgadzają. Czy to duże urośnie?
A połamana tancerka zdecydowanie ma swój urok Jeszcze zatańczy "Jezioro łabędzie"


na Leosia listę otwórz ... mam w trójkącie pola widzenia (okuliści forumowi nie bić to taka przenośnia ) austinkę - Eden Rose - i Leo ... i we wzrok wbija się z impetem Leo ... i zawsze jest prężny i odpicowany ... bo austinka to uwiąd jakiś prezentuje po słonecznym szaleństwie ... a Edenka poszła w kwiat i łodygi niczym mój kręgosłup ciężaru udźwignąć nie mogą ...

wspaniale się realizuje życie ogrodu u Ciebie
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
monitka 23:21, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Iza w pełni podzielam zachwyt nad boskim Leo Mam go od zeszłego roku więc praktycznie w tym sezonie w pełni pokazał na co go stać. A stać go na wiele chociaż rzeczywiście bardzo trudno uchwycić jego wyjątkowość i urodę na fotkach. Szkoda tylko że nie pachnie...
pozdrawiam
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Margarete 23:42, 18 cze 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Konstancja30 napisał(a)


Madżen ja ją tak kretyńsko wsadziłam (bo to na chwilę miało być ... a zon tarasik robił jak pamiętamy chwile dwie i sie przeciągnęło ) ... więc ona istnieje pod domem i ja kadru złapać nie mogę ... zrobi się jutro co się da bo ja nie wiem czy to jeszcze lawenda ... szerokość no ok metra może i z vatem ... wzrost też ... i zupełnie jej nie przeszkadza, że słoneczko ma tylko do 13 ... dziwna jakaś ...

dziś zauwazyłam dziwne zjawisko ... chwasty, które odważą się w lawędzie zainstalować wyrywają się leciutko ... niczym odurzone lekko ... no i co prawda to prawda ... plewić lawendę to uczta zmysłów zwłaszcza jednego zmysłu to uczta ...



tak było tydzień temu ...

Moje dwie kępy też takie wielkie jak twoje, konce gałązek sięgaja mi do połowy uda a ja wielka baba jestem. Inne lawendy w pozostałych częsciach ogrodu sa normalne, jak zwykle tylko te 2 nad wyraz wybujały, zagłuszyły w tym roku wszystko dookoła na rabacie, tylko one tam króluja, niedługo i róże mi zakrzyczą jak tak dalej pójdzie....nie wiem dlaczego, może tegoroczna zima bez zimy im tak sprzyjała że wyrosły.

Leo sliczny i ten niesamowity kolor lisci, jakby z cienkiej blaszki były.....
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Konstancja30 00:14, 19 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Robaczek napisał(a)
Konstancjo,
Ale się dzieje u Ciebie! A przy tym miło i lekko się czyta, więc zaleglosci nadrabiam z przyjemnością!
Tojeść orszelinowata pod Twoją werandą (tak - WERANDĄ, a nie jakimś tam tarasikiem) wygląda czadowo.
Te fantazyjnie powyginane lisie ogonki chodzą za mną od zeszłego roku ale nijak trafić na nie nie mogę..
Tojeść 'Beajoulais' natomiast, która furorę robi po Chelsea, jest w polskich opisach ekspansywną bylinką, a wg Monty Dona w porywach dwuletnią..hmm...przekonamy się . Z tego co czytam, zagościła już w kilku ogrodach

Z serca kibicuję Twojej leśnej rabacie i wszystkim paprotkom, piękne są i pokazuj je jak najcześciej.
Krwawnik kichawiec nabyłam drogą zakupu w niedzielę wielkanocną (!) i taka uświęcona rośnie sobie zdrowo między różami..ale obawiam się, że wzrostem pokona i Twojego osławionego Leosia i moje Pierwsze Damy...
Pozdrawiam!


Robaczku nie miałam okazji podziękować za spacer po ogrodach wystawowych ... niniejszym dziekuję ... ciągle wracam do tych zdjęć i ciągle dostrzegam w nich coś nowego ...

leśna i pozostałe rabaty mają jeszcze przed sobą wiele przeobrażeń ... już je lubię a doskonalenie ... szukanie ... planowanie to wielka frajda

tojeść orszelinowata to moja pierwsza ogrodowiskowa roślinka ... od niej Mała Mi zaczęła moją przygodę z ogrodniczkowaniem ... pięknie się rozrasta i zgodnie z intencją Ani wciąż idzie dalej ... w tym roku już skoczyła choć można spróbować wysłać ... kwiatu jeszcze nie ma ... bo wiesz Robaczku to taka fajna tojeść "podaj dalej " ... pozdrawiam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Danutka 08:13, 19 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Nie nie nie te zdjęcia nie oddają uroku lawendy dawaj nowe!!!
Dziś OBI zamknięte ale jutro rano przed otwarciem muszę być pierwsza bo potem kto wie WYKUPIĄ MI !!! A tego nie przeżyję normalnie

Iza rozmowa z Tobą to poezja Ty nie tylko malowniczo piszesz , dopiero jak mówisz to jest to Zawłaszcza że zebrały się dwie gaduły Żonowi powiedz to fakt ciężko mnie przegadać Chyba nie spotkałam jeszcze osoby która by to zrobiła

Było mi bardzo miło gościć u Was i na pewno wpadnę na dłużej kiedyś bo TY jakaś bratnia dusza jesteś normalnie Zapomniałam o nasionkach niezapominajek przecież to był główny cel wizyty

P.S.

Szukam miejsca dla grabów/buków bo Wasze mnie zauroczyły jak wszystko zresztą Znów zapomniałam nazwy ale widok liści zapamiętałam
____________________
Danutka:)
paniprzyroda 08:36, 19 cze 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mam Leosia pierwszy rok, muszę mu się przyjrzeć dokładniej, tojeść przywiozła mi Mala Mi na spotkanie u Bogdzi, a lawendy niektóre rzeczywiście tak bujnie rosną w tym roku
Jak doskonale Cię rozumiem, jadę do nowego i mogę tylko planować, nie robiąc nic innego, to bardzo przyjemny etap zakładania/dopieszczania ogrodu, chyba daje tyle samo farajdy co podziwianie efektów pozdrawiam
I jeszcze, jeżeli mogę u Ciebie, pozdrawiam Robaczka, podziwiam Jej ogród i dodatki kowalskie
____________________
Dwa ogrody
Madzenka 09:10, 19 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przyłączam się do podziękowań dla Robaczkaza relację
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Danutka 10:52, 19 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Izo kochana zrób proszę fotkę twoich grabów koło tarasu Chciałam mojemu R pokazać jak wyglądają bosko

Mam taras i na nim jak nie wieje to praży, w ciągu dnia max 3 godziny rano można korzystać Żadne parasole i inne wynalazki nie wchodzą w grę bo przy tym wietrze to na Podkarczówce mogą wylądować Taki żywopłocik spełniłby role myślę.

Miłego dnia
____________________
Danutka:)
Konstancja30 11:42, 19 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
monitka napisał(a)
Iza w pełni podzielam zachwyt nad boskim Leo Mam go od zeszłego roku więc praktycznie w tym sezonie w pełni pokazał na co go stać. A stać go na wiele chociaż rzeczywiście bardzo trudno uchwycić jego wyjątkowość i urodę na fotkach. Szkoda tylko że nie pachnie...
pozdrawiam


nie pachnie ... ale tak wygląda, że mu to wybaczam ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Sebek 12:30, 19 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Obi powinno Ci odpalić część zysków, bo Twoja lawenda to chyba najlepsza reklama tego marketu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies