Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Winobluszcz trójklapowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Winobluszcz trójklapowy

Gardenarium 00:06, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Winobluszcz trójklapowy jest dość ekspansywnym pnączem o liściach, które się przebarwiają jesienią.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 08:31, 28 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Fantastycznie wygląda ten dachówkowaty układ a przebarwia się cudnie
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 11:32, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdążyłam uchwycić gdzieś po drodze do pracy. Ten winobluszcz lepiej się przykleja do muru niż pięciolistkowy i wolniej rośnie. Jest jednak bardziej wrażliwy na mróz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 11:34, 28 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
to ten co nie gubi na zimę liści?bo mi się one ciągle mylą. Ja chciałam sobie z czasem osłonic siatke ogrodzeniową własnie taką ścianką z tego pnącza!
____________________
U Matki
goniak 11:48, 28 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Bogda napisał(a)
to ten co nie gubi na zimę liści?bo mi się one ciągle mylą. Ja chciałam sobie z czasem osłonic siatke ogrodzeniową własnie taką ścianką z tego pnącza!

Zarówno winobluszcz trójklapowy jak i pięcioklapowy gubi liście na zimę.
Zimozielonym pnączem jest bluszcz pospolity (hedera helix), tyle, że on rośnie o wiele wolniej i w mroźne zimy może częściowo przemarzac ale zazwyczaj dobrze się regeneruje w ciagu sezonu wegetacyjnego.
No i nie przabarwia się jesienią.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 13:33, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, Małgosia oczywiście ma rację, a jak wygląda Hedera (bluszcz) jest w nowym wątku o bluszczu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 17:47, 28 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a czy szybko rośnie taki winobluszcz w sezonie?bo chciałam zrobić obok huśtawki 2 a'la wigwamy dla dzieci czyms obrośniętymi, np.winobluszczem, albo czymś innym-dlatego chodzi mi o cos co szybko w miarę rośnie, ale nie jest miododajne bo osy i pszczółki przy dzieciach niewskazane sąmyslałam, żeby posadzić winoblusczz(miejsce słoneczne cały dzień)ale zanim to zarośnie podpory to może coś sezonowego, ale co?(ogórki czy coś?)
____________________
U Matki
Gardenarium 20:40, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak się ukorzeni dobrze i "złapie" gruntu to potrafi 3 metry na rok albo i 4 urosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:02, 28 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
oj, to na takie 2-3metrowe namiociki jako kryjówki dla dzieciów to chyba sie nie nadaje ten winobluszcz?jak tak szybko rosnie?to co zamiast możnaby posadzić?
____________________
U Matki
Gardenarium 12:52, 29 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można, tylko trzeba ciąć. Natomiast bluszcz (Hedera) jest trujący.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies