Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Basiaw 07:06, 26 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Powiedzcie mi proszę, czy żelazo niszczy dwuliścienne jak herbicydy? Jestem załamana, co najlepszego sobie zrobiłam. Posypałam trawnik nawozem florovitu - antymech i teraz mam czarny trawnik, ale nie tylko z powodu mchu, ktory ściemniał ale dostała też mikrokoniczyna i inne dwuliścienne, ktore były w trawie. Koszmarnie to wygląda, płakać mi się chce. Nie przyszło mi do głowy, że preparat, który ma ograniczyć mech zniszczy i inne rośliny.
Czy komus się coś takiego zdarzyło? Na opakowaniu ani slowa, że szkodzi dwuliściennym, że nie stosowac na takie mieszane trawniki. najważniejsze pytanie, to czy żelazo zabija rosliny systemicznie, czy tylko liście dostały ale z korzeni na nowo odpuszczą?
Tyle pracy mnie kosztowało wsianie mikrokoniczyny, żeby marny trawnik był bardziej zielony a teraz własnoręcznie zrobiłam mu coś takiego
____________________
Nasz mały, zielony świat
Zielony 10:36, 26 maj 2017

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
@Basiaw
Gardenarium 07:35, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak - znam ogród gdzie tak się stało. Odrodził się. Nic się nie martw. Odrośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maly12345 16:23, 30 maj 2017

Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 4
Witam. W połowie kwietnia wykonałem wertykulację i nawiozłem trawnik yara mila complex w dawce 5kg na 100m2. Poczytałem wcześniejsze tematy, że powinienem nawozić co miesiąc, dlatego chciałbym zapytać jaki nawóz wybrać. Czy nawieźć znowu yara mila complex, czy yara vila procomplex, a może jeszcze czymś innym lub mieszanką yara mila complex i saletrą?

Mam jeszcze takie jedno nurtujące pytania: jaka jest idealna wysokość koszenia?

Pozdrawiam serdecznie
maly12345 13:42, 31 maj 2017

Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 4
Pani Danusiu, dzisiaj się dokopałem na forum do informacji, że dawka podana na opakowaniu yara mila hydrocomplex 5-6 kg na 100m2 jest na sezon a nie na jedno nawożenie. Mam pytanie czy mogę teraz nawozić trawę yara vila procomplex? Czy ewentualnie dawka na nawozie yara vila procomplex odnosi się również do całego sezonu czy tylko do jednorazowego siania? Dawka podana to 1kg na 50m2, tylko nie wiem czy mogę podać ją teraz i za miesiąc znowu czy muszę ją podzielić na te 2-3 razy?
Basiaw 16:11, 01 cze 2017


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gardenarium napisał(a)
Tak - znam ogród gdzie tak się stało. Odrodził się. Nic się nie martw. Odrośnie.


Danusiu, jeśli to do mnie, to dzięki za pocieszenie. Nigdy się tyle w trawnik nie wpatrywałam co ostatnio, ciągle szukam zmian na lepsze. To, co miało paść już chyba padło, ucierpiało troche koniczyny, zioła, ktore się wsiały na obrzeżach, jak macierzanka czy oregano, tam, gdzie więcej się sypnęło to i trawa poczerniała, ale raczej żyje, zaczyna nowe źdźbła wypuszczać. Ale narozrabiałam, na mojej słabej ziemi trawa i tak ma ciężko, to jej tak dokopałam...
____________________
Nasz mały, zielony świat
choyrack 23:13, 01 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 1
Witam wszystkich

Roczny trawnik, pH gleby >8. Zakwaszać czy się wstrzymać trochę?

Dziwi mnie, że przy zasadowej glebie mam problem z grzybami - pojedyncze ale rozrzucone po całym trawniki. Wczesną wiosną była delikatna wertykulacja + wygrabienie + dosiewki + wałowanie z kolcami. W połowie kwietnia nawożenie nawozem 100dni.

Pozdrawiam
Mariusz
RadekM 17:44, 02 cze 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Ratunku

Proszę o poradę co jest przyczyną takiego stanu trawnika. wczoraj cały był piękny zielony a dziś po pracy przychodzę patrzę i :::



5 tygodni temu nawiozłem siarczanem amonu po miesiącu yara mila pro complex.

I tydzień po ukazuje mi się taki obraz
mamtu 18:33, 02 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
A nie ma za sucho? Mój zaczął tak wyglądać, gdy odpuściłam podlewanie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
RadekM 18:42, 02 cze 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
ale to na części trawnika ? .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies