Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

anabuko1 19:35, 06 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Tess napisał(a)
Trawy w moim ogrodzie.

Na pierwszym planie Variegatus.




Cudna to fotka.
A z lewej strony, to może brunerka rośnie ??
Summer Snow fajniutko wygląda w dalszy ciągu.
A anemonki zachwycają, taka duża, okazała kępa,pełna kwiatów.Piękny ogrodowy bukiecik..
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Tess 20:09, 06 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
MarzenaG napisał(a)
Teresko, pięknie w twoim gąszczu.
Podoba mi sie zestawienie cis plus trawa wysoka myślałam o takim zestawie na moim przedogródku
A zawilce cudne, też nabyłam sobie 2 sztuki różowe podwójne, wię cej ni było u mnie. Myślę gdzie je wsadzić
Pozdrawiam, miłego tygodnia


Nie wszystkie kątki tu pokazuję, więc aż tak cudnie nie jest
Cisy z miskantami polecam, choć sama nie do końca jestem przekonana do Variegatusa. Zobaczę jak się będzie zachowywał, jak mi podpadnie, zamienię na ML.

popcarol napisał(a)
Cudne te zawilce! Ładne w masie, moje pojedynczo upchane nie robią takiego wrażenia. Mus je zgrupować

Koniecznie, Karola. W kupie robią wrażenie.

Mirka napisał(a)
Teresko za te piękne zdjęcia z ogrodu usprawiedliwiam ci wagary


A, niecnoto: D Przecież ogrodowo działałam w drugim pgrodzie. To jakie wagary?


ewa004 napisał(a)
Tesiula buziaki

Buziaki, Agentko

A_gawa napisał(a)

Tessiu, w jakich warunkach tak pięknie kwitną? Rozkoszne.

Rosną na wschodniej stronie ogrodu i przez cały dzień mają taki rozproszony cień. No dogadzam im też trochę


paniprzyroda napisał(a)
Dołączę się do pytania powyżej. Moje zawilce zarówno białe jak i różowe rozrosły się w ubiegłym roku jesienią, młode przyrosty nieco urosły w tym sezonie, ale kwitły słabo. Przenoszę je do nowego. Twoje pięknie rosną i kwitną

Może świetna kondycja moich jest efektem tego, że te zawilce to jedna z nielicznych roślin w moim ogrodzie zakupionych jako duże, okazałe okazy i niepodzielone przeze mnie
Może też być to efekt mojego sposobu zasilania - od fazy pąków podlewam nawozem potasowym. Tak kiedyś radziła Anabell, wprawdzie dotyczyło to hortensji, ale stosuję tę zasadę do wszystkich kwitnących.

anabuko1 napisał(a)

Cudna to fotka.
A z lewej strony, to może brunerka rośnie ??
Summer Snow fajniutko wygląda w dalszy ciągu.
A anemonki zachwycają, taka duża, okazała kępa,pełna kwiatów.Piękny ogrodowy bukiecik..

Witam Cię Aniu Tak, to brunera. Summer Snow mnie w tym roku zachwycił, dlatego każdemu go polecam
I sama też posadziłam w drugim ogrodzie.


Tesiskam wszystkich Miłych Gości Miłego tygodnia życzę

Edytuję, bo Kondzia zgubiłam

Kondzio napisał(a)
Tess czy ty widzisz jakie zmiany u ciebie. Odkąd jestem na ogrodowisku i widziałem jak planujesz swoje nasadzenia nocne rozmowy hi hi hi Efekt jest wspaniały moje gratulacje

Nieskromnie powiem, że widzę
Sporo wody upłynęło, bo ja dość wolno działałam. Już dwa i pół roku prawie jestem z Wami i dzięki Wam mogłam tego dokonać

Dziękuję Wam Wszystkim, Ogrodomaniacy Bardzo, bardzo
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 20:11, 06 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
kitek81 08:56, 07 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
piękny ogród, piękne zestawienia roślin a na zawilce jak się u Was napatrzę, to też będę musiała sobie kupić, bo śliczne są
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Juzia 12:33, 07 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Cześć
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
AgnieszkaW 16:16, 07 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Tesiu, zajrzałam do Ciebie, a Ty gdzieś na 'plotkach' albo w ogrodzie Pozdrawiam cieplutko
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
makkasia 19:45, 07 paź 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Twoje zawilce są najpiękniejsze na świecie muszę z tym potasem się zaznajomić jaki to nawóz Tesiu ?
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Tess 21:05, 07 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
makkasia napisał(a)
Twoje zawilce są najpiękniejsze na świecie muszę z tym potasem się zaznajomić jaki to nawóz Tesiu ?
ściskam

Przepraszam że się nieprecyzyjnie wypowiedziałam o potasie.
To siarczan potasu, rozpuszczalny w wodzie
http://genfoto.org/images/bsns/siarczanpotasurozpuszczalny5kgm.gif
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
agniecha973 22:09, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jestem. Czekam na coś.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Tess 22:32, 07 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Przepraszam, że tak długo czekałaś, ale komp mi się zawiesił i za nic nie chciał się odwiesić

To moja nowa rabatka na wsi. Ta srebrna plamka to trzy malutkie santoliny, made in Tess oczywiście

Żałuję, że nie mam ich więcej, moim zdaniem pasowałyby tu.
A do róż - po prostu idealnie.





____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies