Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 15:56, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Marzena2007 napisał(a)
Po ostatnich dwóch zimach mój Evergold tez mnie zachwyca, nie sądziłam że taki będzie piekny

Uwagą o dwóch ciepłych zimach sprowadziłaś mnie na ziemię, Madżen! Bo zachwyca mnie kondycją, ale faktycznie - nie wiem, jak znosi prawdziwą zimę - mrożną czy śnieżną.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 16:01, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
beta napisał(a)
gratuluje lokatorów...mój domek chyba pusty...nie wiem o co chodzi?....

Tesiula Twój ogród wygląda jakby w ogóle go zima nie nawiedziła....dużo zieleni...fajnie..,miły dla oka kolor...ciemierniki bardzo fajnie się prezentują

no i jeszcze raz zazdroszczę lokatorów

Beatko, a może najpierw sprawdź, czy ich na pewno nie ma? Wszak sama piszesz, że "chyba pusty".
Z ty wyglądem ogrodu to przesadzasz smutny jest, pusty, mało kolorowy. Aczkolwiek rzeczywiście zimozielone wypełniają przestrzeń, jest na czym wzrok zawiesić.

No właśnie tu dobrze wyglądają, i na widoku są, a chciałabym je widzieć na przedwiośniu. Ale raczej tu nie mogą zostać, bo: po pierwsze primo - teren zaminowany przez cebulowe, po drugie primo - w lecie tu patelnia jest, a ciemierniki tego nie lubią.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 16:07, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
AgnieszkaW napisał(a)
Tesiu, piękny i bardzo pomysłowy ten domek dla owadów, pochwal e-Ma za pomysłowość Wiosna u Ciebie idzie dużymi krokami Buziak

Już chwaliłam, oj chwaliłam, Agnieszko. eMy lubią, jak się ich docenia, więc chwalę co krok.
Wówczas jest chętniejszy do kolejnych okołoogrodowych działań Chwalony dostaje takiego powera, że aż muszę go hamować Z własnej inicjatywy zrobił w ub. roku budki lęgowe, a ostatnio drewutnię, przykrycie na kompostowniki i kratkę na bluszcz. No, kochany jest po prostu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 16:08, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
zawitka napisał(a)
Tesi ta Twoja ewergold jest cudna --- zapytam jak Kasia mnie o rubensa co jej dajesz ????

Co mam pod ręką
A na poważnie - kupiłam już jakiś ogromny pojemnik florovitu (20 litrów).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 16:13, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
lew_ogrodowy napisał(a)
Ten domek to mistrzostwo świata! Wspaniały pomysł!
Teresko, a evergolda masz w cieniu czy słońcu? Ja dałam w cień, ciekawe jak będzie rósł.

No, eM się postarał.
Evergold przez dwa lata zwiedził wszystkie zakątki mojego ogrodu, by wylądować na patelni Ale rośnie tu od wczesnej jesieni, więc lata na patelni nie przeżył jeszcze.
W cieniu może rosnąć gorzej, bo on lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste. Ale daj mu szansę i obserwuj, w razie czego przesadzisz. W cieniu ładnie rozświetla.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 16:32, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)
Nie wiem, jak powiedzieć, żeby nie było oklepanie: bardzo ładnie jest u Ciebie. .
Bardzo zdecydowane rośliny i zdecydowanie posadzone. Podziwiam Cię za ich "dolewanie".

A ja mam dużo starych drewnianych szuflad, bo ja je .... gromadzę.
Pomysł przedni, wykonanie - zbudowałaś **** Seraton dla owadów w Gąszczu, Tess.

Ten rokitnik - ja go widziałam w dużych ilościach na żywo, jeżeli byłby cięty, to będzie ok, choć mam wrażenie, że to takie w miarę zwarte krzewinki-krzaczki ale u dołu łyse. Jego trzeba przetestować. To ciekawa propozycja do posadzenia w towarzystwie pomarańczowych kwiatów na rabacie.



Ewo, sprawiasz, że się rumienię. A w moim wieku nie zbyt często to się już zdarza
Staram się, żeby było coraz ładniej, dosadzam, przesadzam. Stale jednak nie mam jednej wizji, której powinnam się trzymać. Miotam się od jednego pomysłu do drugiego a roślinki w Jasie Wędrowniczki zamieniam
Wiem już, że niektóre roślinki wywędrują z mojego ogrodu.
Część się rozgości nad Rozlewiskiem.

Szukam alternatywy dla bukszpanów, stąd pomysł ożanki a potem rokitnika Hikul, poddany na forum. Ale to na razie takie rozpoznanie. Dziękuję za Twoje jakże cenne spostrzeżenia. Bo zupełnie tej rośliny nie znam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 16:45, 22 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)

Uwagą o dwóch ciepłych zimach sprowadziłaś mnie na ziemię, Madżen! Bo zachwyca mnie kondycją, ale faktycznie - nie wiem, jak znosi prawdziwą zimę - mrożną czy śnieżną.


Jedna zima u mnie była ostra -29 i zniosły ja dzielnie, ale były otoczone bukszpanami, potem na odkrytym terenie juz było gorzej, choc zima była łagodniejszapozdrawiam Tess
działasz juz coś w ogrodzie? chyba w nogi jeszcze zimno
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:47, 22 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)


Ano z szuflady. Starego, drewnianego mebla, bo już tylko w takich można znaleźć porządną drewnianą szufladę - w nowych są jakieś plastiki.
Tu - z biurka, ale może być z kredensu czy komody.
eM jest chomik, prawie niczego nie wyrzuca, no i zachomikował te szuflady, bo może się przydadzą.
No i się przydały



Tu gdzie jest daszek był front szuflady.
Czyli dorobione są przegródki i połozony kawałek blachy na dach.


Rewelacyjnie, pochwal bardzo no i ten misz masz ze stipa cudowny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 17:11, 22 sty 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Tesii ----20 litrów kurcze to dopiero dadzą tobie roślinki popalić ja tez muszę kupić w lutym florowit bo jest tańszy a rokitnika hikula będę szukać bo lubię niskie zwarte szarości ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 17:41, 22 sty 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Nie pozwalam mu rosnąć bo nie chcę żeby był duży ale teraz pozwolę zobaczę co i jak bedzie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies