Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 11:23, 30 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
:
Pszczółko, leżę

Pościel z porządnej bawełny, taką jeszcze kilka dziesięcioleci temu można było nabyć.
Przez okno widzę, że jest też obrus lniany (wzór brzydki, czyli strasznie stary musi być nabytek, z czasów "pustych półek")
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
as226 14:36, 30 sty 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
szalone Kobiety
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
gusiarz 17:27, 30 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Pszczelarnia napisał(a)


. Misie, piłeczki, laleczki - ale jeżeli pościel- powleczenie jest z kory, to może nie musisz lecieć do ogrodniczego i sąsiedzi rozumni, się nie dziwią?


hihihi... niezłe


Tesiu i dziewczyny - dzięki za podpowiedzi w sprawie budek lęgowych. Moje mają otwierany daszek - czyszczenie też jest możliwe . Mam nadzieję, że pogoda pozwoli powiesić ja jak najszybciej

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
paniprzyroda 23:20, 30 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Fakt, leśnicy czyszczą budki lęgowe późną jesienią, z początkiem zimy. Napisałam u siebie o ożance. Z pościelą pomysł doskonały, nie ma jak bawełna swoim cebulowym dałam spokój, trudno, będzie co ma być. Tolerancyjni sąsiedzi, ba, nie komentujący są na wagę złota mojego jednego nowego sąsiada z całym szacunkiem nazywamy Marudą a kolejni podjęli właśnie decyzję o budowie na pustej działce obok.
____________________
Dwa ogrody
Viola 23:30, 30 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Recykling ogrodowy w pełni, nawet starą pościel i obrusy można wykorzystać w dobrym celu
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Tess 06:50, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
as226 napisał(a)
szalone Kobiety


Pszczółka jest genialna, prawda?

gusiarz napisał(a)

Tesiu i dziewczyny - dzięki za podpowiedzi w sprawie budek lęgowych. Moje mają otwierany daszek - czyszczenie też jest możliwe . Mam nadzieję, że pogoda pozwoli powiesić ja jak najszybciej

Ja w ub. roku w lutym dopiero chyba wieszałam. Zdążysz

paniprzyroda napisał(a)
Fakt, leśnicy czyszczą budki lęgowe późną jesienią, z początkiem zimy. Napisałam u siebie o ożance. Z pościelą pomysł doskonały, nie ma jak bawełna swoim cebulowym dałam spokój, trudno, będzie co ma być. Tolerancyjni sąsiedzi, ba, nie komentujący są na wagę złota mojego jednego nowego sąsiada z całym szacunkiem nazywamy Marudą a kolejni podjęli właśnie decyzję o budowie na pustej działce obok.


No właśnie jak zobaczyłam, że teraz jakiś ptaszek nocuje w budce, to uświadomiłam sobie, że powinnam wcześniej, przed zimą je wyczyścić.
Sąsiadów to ja prawie nie mam. Choć mieszkam w bardzo swartej zabudowie. Po lewej nikt nie mieszka (właściciel bywa codziennie, ale on się niczemu nie dziwi - jego żona ma podobno takiego samego fioła ogrodowego jak ja). Po prawej jest ogródek Babci Danusi, którym ja się obecnie zajmuję, i dopiero za nim mam sąsiadkę. Owa sąsiadka czasem się dziwi, a czesem śmieje. Ale sympatycznie, bez marudzenia.

Viola napisał(a)
Recykling ogrodowy w pełni, nawet starą pościel i obrusy można wykorzystać w dobrym celu


I owszem, przechowuję ją tylko w tym celu. Okrywam nimi rośliny w przypadku przymrozków majowych, wczesnych i okazjionalnych przymrozków jesiennych, kiedy jest jeszcze za wcześnie na zimowe okrycie. No i teraz, bo cebulowe już duze. Mój ogród zasłonięty, z tyłu domu, to mogę sobie na takie nieeleganckie okrycia pozwolić. Choć z drugiej strony - czy biała włóknina i "prywatny Klu-klux-klan" - jak to określiła jakaś nowa Forumowiczka - są eleganckie?

Czyż takie okrycia nie są ładniejsze?
W mapeciątka


I z bliska:


Tulipany w donicach dostały okrycie w klauny:




Czosnki główkowate - obrus lniany z brzydkim wzorem.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 07:01, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Clematisy dostały przykrycie z mało kolorowym wzorkiem:




A pod najładniejszą pościelą spały krokusiki w przedogródku!)






Wszystkich estetów uspokajam - już tych płacht nie ma.
Kupiłam korę i wyrywające się na świat cebulowe grubo przykryłam korą.

A od rana sypie śnieg! Cieszę się jak dziecko, bo marzę, żeby śniegowa pierzynka roślinki przykryła,
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 07:04, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Od kilku dni stołuje się u mnie kwiczoł.
Dostaje zmrożone w zamrażarce jabłka






____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 07:13, 31 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Posiałam stipę. Nasion zebranych jesienią wprawdzie nie znalazłam, ale zebrałam jakieś resztki z tych na rabatach.

I hakonechohla hakonechloa Stripe it Rich posiałam też. Zakwitła jesienią, teraz zebraam nasionka. Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie.

Werbena dopiero trafiła do zamrażarki. Zatem najwczesniej za dwa tygodnie siew. Nie wiem po co, chyba na wszelki wypadek, bo przechowuję w donicach duze egzemplarze.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 07:21, 31 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
O matulu, piękne mialas kołderki. Taką ostatnią moja mama szyła dla moich dzieci do łóżeczka.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies