Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

olga_ 16:23, 28 kwi 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
Co prawda narazie oglądam ogród od ostatnich zdjęć ale jest uroczo...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
Tess 17:58, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kochani, pozwólcie, że odpowiem ogólnie.

Dziękuję za informację, że proso może jeszcze spać, nie ma powodu do niepokoju.

Drewutnia powstała ad hoc, w ciągu jednego dnia od pomysłu do wykonania (naprawdę!), ponieważ wiosną wertowałam wiele różnorakich przepisów prawnych (ustaw i rozporządzeń i innych takich nudności) – w związku z budową naszej wiaty, co to ją sąsiad nadal kwestionuje.
No i doczytałam w przepisach przeciwpożarowych, że materiały łatwopalne (a takim jest drewno) nie mogą być składowane w odległości mniejszej, niż dwa metry od granicy nieruchomości. A ponieważ dotąd leżało pod wiatką przylegającą do granicy z moim niezgodnym sąsiadem (od ponad 14 lat!, a tej wiatki nigdy nie zakwestionował!), a czekała nas kontrola z PINBu, nagabywałam eMa, żeby wyeliminować to naruszenie przepisów i drewno gdzieś przenieść. Ale gdzie? Zawsze podobała mi się drewutnia w Kwadratowym, ale to zupełnie inna konstrukcja.
Pomógł pinterest, który czasem jednak przeglądam. Pokazałam eMowi, co akurat dzień wcześniej widziałam na pinterest. Pomysłowy Dobromir nie myślał dłużej, niż kwadrans i powiedział że mi zrobi. Zrobił w ciągu dwóch godzin i tego samego dnia przenieśliśmy do niej drewno Czasu na malowanie nie było. Ale ja ją pomaluję, tylko niech lato przyjdzie

Nie ma chyba ryzyka (lub jest niewielkie) że drewno to w końcu kiedyś zużyjemy i będzie prześwit. To drewno które widzicie w większości mamy już 14 lat. Mam wprawdzie w domu kominek (z kafli z miśnieńskiej manufaktury porcelany, jeśli ktoś pamięta), ale nieczęsto w nim palimy. Nie mam bowiem rozprowadzenia ciepła na cały dom, więc raczej do ogrzewania się nie nadaje, jedynie na okazjonalne posiedzenie przy kominku.
Dlatego raczej cisy stąd zabiorę bo tu ani potrzebne, ani ozdobne. Znajdę im bardziej reprezentacyjne miejsce. Skłaniam się ku temu, choć muszę to jeszcze dokładnie przemyśleć. Bo wydaje mi się, że drewutnia daje ładne tło dla roślin. Ładniej i lepiej je widać.
A ostatecznie zawsze mogę poprosić eMa, żeby mi imitację ułożonych szczap drewnianych zrobił Pocięte plastry przyczepić do płyty, jeden obok drugiego... Kto się dopatrzy, że imitacja

Bergenię pokochałam na nowo miłością wielką. Miałam ją w ogrodzie od zawsze, rosnąca w kącie i zapomnieniu. Odkryłam ja na nowo dzięki ogrodowi Madżenki, gdzie rośnie na froncie rabaty. Ślimaki jej nie jedzą (może dlatego, że u mnie rośnie na patelni), ale opuchlaki odkryłam w ich korzeniach. Bo bergenii już nie ma w tym miejscu, gdzie była - przesadziłam ją.
Warto mieć ją w ogrodzie. Pasuje zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych ogrodów.

Trawnik mój nie wszędzie tak ładnie wygląda. Wystarczy wrócić do zdjęć by dostrzec, że mam wydeptane ścieżki – przy oczku i przed placykiem gospodarczym (tu do łysej gleby). Powodem jest to, że na końcu ogrodu, za placykiem mam wiatkę gospodarczą, do której ciągle łażę: po szpadel. Łopatkę, kosz, grabie, kosiarkę... Do niedawna był też tam kompostownik, więc i z resztkami ciągle kursowałam w tę i we wtę (już go nie ma tam). Nie mam pomysłu, co z tym wydeptaniem zrobić – próbowałam w ubiegłym roku posiać trawę – zero efektu, jest jak było. Myślę o jakimś utwardzeniu (płyty), ale durnowato będzie wyglądało. Pomyślę.

Carexom w ubiegłym roku obcięłam pędzelki po przekwitnięciu, bo brzydko wyglądały. Ale nie wiem, czy tak się powinno robić.
Kamasji fotkę zrobię, kopytnika pomiziam

O matuchno, ale długaśny post mi wyszedł.


Tesiskam mocno wszystkich Miłych Gości
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 18:28, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess, dziś padłam z achów i ochów. Jak Ty to zrobiłaś? Całe plany udane i piękne.

Nie wiem, co chwalić bardziej?

Wiem, kafle z Miśni (pokaż plizzz)!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewa004 20:09, 28 kwi 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ale się nagadałaś
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Tess 20:15, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)
Tess, dziś padłam z achów i ochów. Jak Ty to zrobiłaś? Całe plany udane i piękne.

Nie wiem, co chwalić bardziej?

Wiem, kafle z Miśni (pokaż plizzz)!

Nie wszystkie plany okazały się udane, idą do poprawy
A jak? Tak jak wszyscy na O.
Kafli nie chwal, bo nie pokazałam teraz przecież
Ciut widać tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=161
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 20:17, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
ewa004 napisał(a)
Ale się nagadałaś

Myślisz, że to było dużo, bo nie słyszałaś mnie w realu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
katiaxx 21:26, 28 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Hej, cofnęłam się kilka stron , przepiękna wiosna u Ciebie, normalnie ni e chce się wierzyć że to zdjęcia z kwietnia, u mnie połowa grabów ma jeszcze pąki a u Ciebie taki rozkwit.
Czym karmisz rośliny - wyglądają na bardzo szczęśliwe, pewnie ktoś pytał i odpowiadałaś ze 100 razy ale nie znajdę odpowiedzi na 500 stron przez całą noc chyba.
co do sąsiada to współczuję, mnie jakoś problem z przykrym sąsiadem omija ale i sama nie zwracam uwagi co sąsiedzi robią. Wiem że to może uprzykrzyć życie ...
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Tess 22:03, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
katiaxx napisał(a)

Czym karmisz rośliny - wyglądają na bardzo szczęśliwe, pewnie ktoś pytał i odpowiadałaś ze 100 razy ale nie znajdę odpowiedzi na 500 stron przez całą noc chyba.

Buksiki i cisy dostały nawóz do bukszpanów, reszta dostaje florovit na zmianę z siarczanem potasu. Wczesną bardzo wiosną podlałam ogród Humvitem. To tyle.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monteverde 22:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kafle ładne ciut zobaczyłam fotek kwiatków nie widać idę nad Rozlewisko, może tam coś zobaczę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tess 22:09, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Obiecana fotka pąka kamasji dla Wieloszki. Z soboty, dzisiaj zbyt późno wróciłam do domu.








____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies