Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Toszka 01:01, 04 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wierz, lub nie ale nie nawożę niczym. Hakonechloa, carexy i Baron MUSZĄ mieć ziemię, płytko przekopaną z korą. To mus. Pierwszy rok trzeba podlewać... jak sobie ogrodnik przypomni. Potem radzi sobie sama.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 09:50, 04 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Wierz, lub nie ale nie nawożę niczym. Hakonechloa, carexy i Baron MUSZĄ mieć ziemię, płytko przekopaną z korą. To mus. Pierwszy rok trzeba podlewać... jak sobie ogrodnik przypomni. Potem radzi sobie sama.

I tu może jest powód mojej klęski z hakonechloą, ale spróbuję jeszcze raz, wg. wskazówek.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
as226 15:37, 04 cze 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Teresko poznajesz , jeszcze raz dziękuje

____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Gardenarium 17:59, 04 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super pomysł na domki dla żab, nawet mam takie doniczki Żaby też widziałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 18:05, 04 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Tess napisał(a)
Wszyscy piszą o ślimakach, slimorach, potworach.

Postanowiłam poszukać naturalnych sprzymierzeńców do walki z nimi.
No i wychodzi, że trzeba zaprosić do ogrodu ropuchy i żaby.

http://zielonestudio.info/nasi-sprzymierzency-w-ogrodzie.html

Zwróćcie uwagę w artykule na larwę biedronki. Nie wiedziałam, że tak wygląda. Trzeba zatem ten obrazek przyswoić, żeby potem nie utłuc.

Postanowiłam (wracając do płazów), że zrobię domki dla żab

https://www.pinterest.com/pin/421227371374602165/

https://www.pinterest.com/pin/421227371374602161/


Larwa biedronki to nawet do kupienia jest jako naturalna obrona przeciw mszyca...podobno bardziej zarłoczna niz dorosla biedronka
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Toszka 18:16, 04 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie leżą sobie takie doniczki, ale moje ropuchy (żab niestety nie widuję) wolą zakopywać się w ziemi. I tak, np. wczoraj podlewałam z węża h. ogrodową, a tu nagle ziemia się rusza, myślę kret, a to gramoli się ropucha, łapie krople wody, otrzepuje się tylnymi łapami z resztek ziemi. Po kilku minutach uznała widać, że zbyt mocno pada. Przeniosła się pod liście. A potem ospale poszła pod krzaki. Został tylko spory kopczyk z dziurą centralnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 18:17, 04 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Domki dla żab super fajne, u mnie szurają brzuchami po ziemi ropuchy różne, ale gdzie się gnieżdżą to nie mam pojęcia. Tylko domki takie trzeba z dobrej terakoty zrobić, aby nie popękały zimą.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
siakowa 18:17, 04 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Tess jak tam yemat nawadniania?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
beta 07:59, 05 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej...poczytałam o ropuchach i żabach...swego czasu miałam jedna ropuchę w ogrodzie...ale to było zanim wzięłam się za zmiany ogrodowe...cóż...trzeba ponownie zaprosić ją do ogrodu...fajne pomysły na domki...owady w hotelu nie chcą zamieszkać, to może żaba się da zaprosić?


pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monia 11:16, 05 cze 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tesiu pięknie łączysz paprocie z trawami i hostami będę musiała na przyszłość zwrócić się o poradę mam w głowie miejsce do zagospodarowania pod drzewami buków i dębow na razie zasadziłam tylko bluszcz, ale te paprocie jak kiedyś zobaczyłam z hostami to mnie urzekły i się zastanawiam czy nie spróbować, ale z drugiej strony czy paprocie wszystkiego nie zawalą
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies