Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Joku 20:39, 10 cze 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Bardzo mi się podobają zestawienia różnych kolorów i kształtów liści. Wszystko bujnie się rozrosło. Pięknie masz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
siakowa 20:50, 10 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Tess napisał(a)
Zapodaję (nieco już nieaktualne) zdjęcia.


Tess tu w cieniu rosną gracki za funkia? daja radę? jak długo je tam masz?

____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
monteverde 21:00, 10 cze 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tesiu mogłabyś napisać nazwę tego niebieskiego powojnika, który tak ladnie Ci zakwitł? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 21:39, 10 cze 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na piwonie czekam Ale pięknie u Ciebie! I ma się wrażenie takiego nasyconego wilgocią zakątka - chyba przez te duże drzewa, no i sporo cieniolubnyc roślin? U mnie susza, pustkowie :/
____________________
Mój nowy ogródek
ewa004 21:48, 10 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tess napisał(a)





To są zurawki? takie ogromne !!!
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
leon60 21:50, 10 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
pięknie masz Tesiu
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Tess 05:44, 11 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Pszczelarnia napisał(a)
Będę robić hotel dla owadów - mam sprzęt.

Piwonie na ołtarz - warte są tego i zdecydowanie lepsze od sztucznych margarytek.

Widziałaś mój wpis? Usunęłam, bo całkiem od czapy był - pisałyście o czymś zupełnie innym. Tak, piwonie są cudne i nie ustępują żadnym innym.

Ensata napisał(a)
Ale piękny powojnik!!! Cudny kopytnik, zazdrosc. Przywrotnik kwitnie na żółto

Ensata napisał(a)
Cudnie wygladaja miskanty? z zurawkami? Przywrotnika mam wieklkiego i chcę wywalic/zamienic za coś. Drazni mnie jak diabli

Powojnik mam "od zawsze", tylko dotąd właściwej oprawy nie miał (czytaj - podpórki).
Tak wyglądał na prześlicznej podpórce w erze przedogrodowiskowej

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?quoted_post_id=1687690

Wiem, jak przywrotnik kwitnie Oczekuję kwitnienia, bo chcę zobaczyć, czy w kupie będzie ładnie wyglądał, bo też mnie dotychczas drażnił. I albo go wywalę, albo się zachwycę

dominika_ napisał(a)
A jakie kanciki porobione

Kanciki stare, ale nabyłam wreszcie nożyce do cięcia trawy, i tnę krawędzie trawnika. Efekt zadowalający, nie powiem

Joku napisał(a)
Bardzo mi się podobają zestawienia różnych kolorów i kształtów liści. Wszystko bujnie się rozrosło. Pięknie masz.

A miło mi to słyszeć, Jolu Właśnie to mnie najbardziej kręci w moim gąszczu - różne faktury. Choć niektóre kolory mnie drażnią (np. purpurowa żurawka). Wolę bardziej stonowane.

siakowa napisał(a)

Tess tu w cieniu rosną gracki za funkia? daja radę? jak długo je tam masz?



Oj babo! Przecież chyba nie dalej jak wczoraj pisałam u Laskonogiej, że dają
To jest zakątek z zawilcami i grackami, a przed nimi hosty. Czwarty rok gracki tu rosną. Słabiej zapewne, niż gdyby były na słońcu, ale ja jestem zadowolona. Słońce jest do ok. 12.


monteverde napisał(a)
Tesiu mogłabyś napisać nazwę tego niebieskiego powojnika, który tak ladnie Ci zakwitł? pozdrówka

Aniu, kupiłam jako The Prezydent. I myślę, że nim jest. Buziaki i cieszę się, że znowu jesteś

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Rench 16:36, 11 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Tess napisał(a)



A te zurawy to jakie maja imię ?
Ależ przyjemnie cieniście u ciebie,u mnie patelnia wszędzie niemal.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Milka 16:41, 11 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pięknie jest
donoszę, że kopytnik ruszył
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 16:44, 11 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Reniu, to marmelade. Zmienia wybarwienie w ciągu roku, a jej ubarwienie zależy też od stanowiska - u mnie cieniste. Jest piękna. No i ma dość skórzaste liście, co jest jej zaletą.
Cieniście to ja mam jedynie na połowie ogrodu Pendula stwarza głównie tę cienistość Ale rzeczywiście, cieniste zakątki mają swój urok
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies