Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Ensata 09:54, 13 kwi 2016


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Alez Ty masz ciemierniki. Szok, dajesz im dolomitu? Nawozisz? Bukszpany tez piekna mają zielen. MOje kulawe tradycyjnie na wiosnę
____________________
W kolorze blue
Tess 15:52, 14 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Uwaga ogloszenie! Warszawskie dziewczyny - mam trochę patykow hortek do oddania. Miały być dla Gosi ale Gosia nie odbiera. Jeszcze raz do niej zadzwonię a później kto pierwszy ten lepszy. Odbiór osobisty - mozna się gdzieś spotkac. Nie wysyłam
. Szkoda żeby się zmarnowaly.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mary 22:59, 16 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
A jakich hortensji?
Interesuje mnie Limelight.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
paniprzyroda 07:12, 17 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tess, w ogrodzie kocham niebieskości A cebulice i szafirki wspaniale się uzupełniają. No i kamasje za chwilę... mam je dzięki Tobie drugi sezon. Już się namnożyły nieco i dobrze, bo potrzebuję na następną rabatę. Wiesz może, kiedy je wykopać? Inne cebulowe przenoszę w każdym terminie, a kamasji nie ruszam
____________________
Dwa ogrody
ewa004 11:36, 19 kwi 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tesiuuuuuu podrzyj się troszkę plissss
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Kasya 17:23, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41997
konwalie ! przypomnialo mi sie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Milka 17:24, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Terenia, donoszę, ze kopytnik ruszył błyszczącymi listkami i coś drugiego było, też ładnie wschodzi, a jednak
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 19:32, 19 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MarzenaG napisał(a)
Witam,
i podziwiam ciemierniki
i inne wspaniałości
Pozdrawiam,

W realu "te inne wspaniałości" już nie tak godne podziwiania, prawda?

Dla niewtajemniczonych - w niedzielę Marzena była w moim ogrodzie i miała sposobność zobaczyć na własne oczy mój pożałowania godny trawnik. Spaliłam go nawozem. Brawo ja.

MirellaB napisał(a)
Tess jak super, że jesteś

Tesia Ty wszystko przewidziałaś w moim ogrodzie
Jak ja jestem Ci wdzięczna, że Cię posłuchałam i nie robiłam wszędzie wrzosowisk
Może nie pamiętasz, ale na początku mojego pobytu na O uparłam się na dwa ogrody z wrzosowiskami, a Ty mi odradzałaś - oczywiście miałaś rację.
Zrobiłam małe wrzosowisko, które teraz likwiduję, bo tak mnie denerwuje.
Nawet krokusy wiosną nie wyglądają tam ładnie.
Zajrzyj czasem do mnie
Z najważniejszych zmian u mnie to mój mini skalniaczek (ten co na pierwszej stronie wątku) zniknął ku mojej ogromnej radości

Mirelko, "przewidziałam", bo przez te kilka lat na O. zaobserwowałam zachowania nowych Forumowiczów i w zasadzie w każdym niemal przypadku wszyscy chcą wszystko robić szybko, zanim tak naprawdę wiedzą, co w ogrodzie naprawdę chcą mieć.
Też strasznie się cieszę, że skalniaczek zniknął - też go nie lubiłam. Zajrzę do Ciebie, w pierwszej kolejności, jak skończę odpowiadać.

Drimeth napisał(a)
Fajnie, że się pojawiłaś
Obrazki piękne. Macham.

"Pojawiłaś" to bardzo adekwatne określenie. Czasem się pojawiam. I znikam.

Joku napisał(a)
Ucieszyły mnie przylaszczki, czekałam na ten widok.

Bardzo je lubię, Jolu. Niestety - już przekwitają i pojawiają się ślicznie błyszczące listeczki.

Ensata napisał(a)
Alez Ty masz ciemierniki. Szok, dajesz im dolomitu? Nawozisz? Bukszpany tez piekna mają zielen. MOje kulawe tradycyjnie na wiosnę

Kępy są wielkie, bo kupiłam już wielkie kępy (kilka lat temu na Broniszach). Tę zieloną podzieliłam i to był dobry pomysł, bo mam już kilka dużych kępek. A czerwony nadal w wielgachnej kępie. Podzielę go w tym roku. Co im daję? Jak mam dolomit, to dolomit, ale głównie popiół i skorupki z jajek.





____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 19:46, 19 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MariBere napisał(a)
A jakich hortensji?
Interesuje mnie Limelight.

Marysiu, tak jak napisałam u Ciebie - już oddane.

paniprzyroda napisał(a)
Tess, w ogrodzie kocham niebieskości A cebulice i szafirki wspaniale się uzupełniają. No i kamasje za chwilę... mam je dzięki Tobie drugi sezon. Już się namnożyły nieco i dobrze, bo potrzebuję na następną rabatę. Wiesz może, kiedy je wykopać? Inne cebulowe przenoszę w każdym terminie, a kamasji nie ruszam

Też kocham niebieskości. Nie wiedziałam o tym, do czasu aż przez przypadek zawitały do mojego ogrodu powojniki bylinowe niebieskie. Teraz chcę coraz więcej niebieskości. W tym roku posadziłam bylinowe powojniki Little Artist. Są cudowne - Magnolia je ma.
NA kwitnienie kamasji czekam z niecierpliwością. W ub. roku nie poszalały, mam nadzieję, że teraz pokażą, co potrafią.
Nie wiem, kiedy należy je wykopywać. Pewnie jak liście podeschną, ale nie uschną całkowicie.
Też przesadzam cebulowe w fazie kwitnienia. A w niedzielę dziewczyny dostały do posadzenia szafirki które ledwie kwitnienie zaczynały. Ciut były zaskoczone, że to też dobra pora

Kasya napisał(a)
konwalie ! przypomnialo mi sie

A, zapomniałam. Przyjeżdzaj, ruszają właśnie. Możesz dostać tyle, ile samochód udźwignie

Milka napisał(a)
Terenia, donoszę, ze kopytnik ruszył błyszczącymi listkami i coś drugiego było, też ładnie wschodzi, a jednak

Bardzo się cieszę, Irenko A to drugie to - o ile pamiętam - zawilce.

Macham wszystkim dziękując za odwiedziny i idę do Was. Tesiskam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 12:46, 21 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dzięki za przypomnienie, coś mało cię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies