Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

ElzbietaFranka 21:05, 31 paź 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Mmm84 - jeszcze raz podpowiadam podlej i opryskaj polesectem nigdy nie wiadomo jaka bedzie zima.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mazan 15:34, 01 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Polysect zawiera tę samą substancję czynną co Mospilan, a acetamipryd w obniżonej w pobliże zera temperaturze nie działa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
_Lukasz 21:30, 01 lis 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Witam,

Mam problem z draceną - wygląda to jak na zdjęciu. Opryskałem Topsinem w lipcu ale jak widać nie zadziałało.
Biały nalot ma wygląd i konsystencję lekko wilgotnych wiórków kokosowych. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam,
Łukasz



mmm84 21:36, 01 lis 2016

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Dziękuję Wam za odpowiedzi,

Mazanie, czyli według Ciebie jak jutro ma być u mnie 7 stopni to moge pryskac?
Nie chce im zaszkodzić jeszcze bardziej tym pryskaniem.


Tu znalazłam, że powinnam promanaLem teraz opryskac.... I bądź tu człowieku mądry

http://www.ogrodygalezewski.pl/ogrod-bez-tajemnic-glowne/53-czerwce-w-ogrodzie.html
ElzbietaFranka 22:57, 01 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Czytaj ulotke do danego specyfiku, to jest wazne dla ciebie. Ja bym opryskala polysectem lub mospilanem rowniez bym podlała jezeli nie bedzie dzialalo to trudno pozostaje promanal wczesna wiosna i tyle.
Nie mozna sie rozdrabniac bo zwariujesz mmmo84.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:13, 01 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Jukasz ta dracena jest w okropnym stanie. JAk chcesz ja ratowac to jeszcze zobacz czy nie ma jakiegos robactwa nie wiem jak sie nazywaja te robaki ale podobne do czerwcow z takim nalotem bialym ( wełnowce poczytaj o nich i sprawdz czy to jest na dracenie). mozesz tez podlac mospilanem lub polysetem lub wloz paleczki do doniczki przeciw robactwu.
Topsinem trzeba nieraz pryskac czy podlac ponownie.
Odstaw dracene w ustronne miejsce bo zarazisz sobie inne kwiaty. JAk nic co napisalam wyzej nie pomoze to jest do wyrzucenia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mazan 11:24, 02 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmm84

Konkretnej odpowiedzi bez "widokówki" nie udzielę. Już była pomyłka mączystka z mączniakiem, dlatego zachowuję daleko posuniętą rezerwę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Monika_Per 17:15, 02 lis 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 14
Jeden z jałowców zacząl mi żółknąć. Czego to mogą być objawy i jak im zaradzić? Wiem, że nie polecacie jałowców ale może da się go uratować.
____________________
Taras w bloku
Gardenarium 15:48, 12 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
cass napisał(a)
W pomieszczeniu gospodarczym, jest worek z ziarnem owsa.
Coś się do niego dobrało robiąc dziurę przy podłodze. Wyjada ziarno ale...dziurę w worku, obkłada resztkami wełny tak, że jej nie widać.
Mało tego, zajada się muribromem ! Sądziłem, że to myszy, ale woreczki z zatrutym ziarnem są wyjadane i zabierane !
Szczególny ślad to zakrywanie miejsca pokarmu - dziury w worku.
Co to może być ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patrycja 18:07, 10 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Nie wiem czy dobrze ale potrzebuję waszej pomocy.Moją palmę coś oblazło mi to wygląda na mszyce. Jak się tego pozbyć
____________________
Patrycja mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies