Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Margaw 13:32, 19 paź 2016

Dołączył: 18 lip 2015
Posty: 32
Padł juz?? Tak mi go szkoda.. on wcześniej w donicy był i juz wtedy tak mu się działo, wiosna byl piekny.. później sie zepsul. myślałam ze jak do gruntu posadze to się zabierze, ale jednak poprawy nie ma. A jeśli w donicy był przelany to tak by mógł wyglądać? Latem pilnowalam podlewania tej donicy, w upały codziennie. Mate położyłam wiem ze to źle ale dużą dziurę wcielam w tym materiale żeby mu nie zaszkodzić. Jeszcze poczekam do wiosny może jak i tak nic po nim...
____________________
Gardenarium 21:25, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
karlak napisał(a)


Co zjada moje orszeliny i żylistki
Witam, moja działka znajduje się tuż obok lasu. Wcześniej derenie a teraz świeżo posadzone orszeliny i żylistki są w karcie menu dla nieznanego mi szkodnika, listki są obgryzione a niektóre pozwijane. Mam nadzieje ze widać to na zdjęciach. Po tej samej stronie posadzone są również dorosłe krzewuszki, hortensje, azalie oraz młode kalinki i im na szczęście nic nie dolega. Jak mogę to zwalczyć?





Moje drugie zmartwienie to młoda sadzonka Derenia Rubra, która wygląda tak Czy to jakaś choroba czy też leśne szkodniki?







Dziękuje za pomoc.

Na pierwszym zdjęciu po prostu gąsienice obżarły.
Na dereniu to chyba poparzenia są albo uszkodzenia mrozowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:28, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adnawka napisał(a)

Bardzo prosze o pomoc co to jest na tym bluszcu. Czy choroba, czy szkodnik i jak to usunąc.

Adnawka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marvisiak napisał(a)
Bazylia posadzona z nasion, coś zjada jej cenne listki
Ktoś pomoże ?



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 08:43, 22 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adnawka

To mszyce. Potrzebny oprysk karate lub decis.


Pozdrawiam.
____________________
Mazan - Walerek
anka_ 13:49, 26 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Proszę o radę,
Dzisiaj podczas rozluźniania korzeni przy sadzeniu drzewka wylazł mi mały opuchlak. Czy jest jakaś szansa pozbyć się skutecznie i 100% ewentualnych jaj?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 13:58, 26 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anka_ napisał(a)
Proszę o radę,
Dzisiaj podczas rozluźniania korzeni przy sadzeniu drzewka wylazł mi mały opuchlak. Czy jest jakaś szansa pozbyć się skutecznie i 100% ewentualnych jaj?


Ja bym wypatroszyła to drzewko dokładnie z ziemi, czyli torfu szkółkowego i namoczyła korzenie w roztworze wrotyczowym. Posadziła je jako drzewko z gołym korzeniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anka_ 14:47, 26 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ewo wypatroszę jak radzisz, tylko że nie mam roztworu wrotyczowego. Podpowiesz jak przygotować?.Suszony wrotycz zalać, gotować i po ostudzeniu w to korzenie?
Ja to podłoże co zostanie wrzucę do pieca, to chyba unicestwię ewentualne resztki? Bo nie chciałabym gdzieś w pobliżu tych 'gości' wytrzepać.

Ps znalazłam przepis na wywar z wrotyczu.

Przetrzepałam korzenie i znalazłam kilkanaście opuchlaków i sporo jaj (w jednym miejscu przy pniu więc to nie nawóz). Masakra.
Warszawska grupa (zwłaszcza ta zachodnia) niech uważa z zakupami....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mmm84 14:50, 29 paź 2016

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
jazzy napisał(a)
Promanalem pryska się na przełomie marca i kwietnia, przynajmniej ja tak pryskalam, i w tym roku zero miseczników


Dziękuję
Remi 17:35, 29 paź 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Cześć

Na dwóch tawułach japońskich zauważyłem czarne plamy na liściach. Czy to jakiś grzyb? Czy powinienem opryskać to już teraz, czy poczekać do wiosny, a teraz tylko pourywać listki?

Dziękuję





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies