Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Toszka 13:00, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agapas
Wyraźnie widać, że cisy jeszcze się nie ukorzeniły, a co gorsza są za głęboko wkopane.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mazan 13:11, 26 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agapas

Rzeczywiście, materiału dużo potwierdzającego poprzednie przypuszczenia. To, co na zgłoszeniu było kropkami/cętkami teraz pozostało jako kropeczki na igliwiu - pozostałość po żerowaniu szkodnika. Na brązowych igłach - czarne, na zielonych /pierwsza fotka/ białe. Możliwy atak misecznika, ale to tylko przypuszczenia znając jego biologię, a wiosną - koniec kwietnia - maj - będą miseczki na pędach.
Mając dobry sprzęt możesz zobaczyć dopiero na foto szkodnika wielkości 0,1 - 0,2 mm, który teraz chowa się wybierając miejsce do przezimowania.
Zastosuj mospilan. Zwalczysz jednocześnie larwy licinka.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mkasia 14:04, 26 lip 2017

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Mazan napisał(a)
Mkasia

Mogła jej trochę skrócić korzenie. Może zjadła te, które dostarczały soki do wierzchołka korony, a inne podgryzła.


Pozdrawiam


Dziękuję Mazanie. Będą ja tzn catalpe obserwować.

Pozdrawiam
Kasia
Elinka 16:04, 26 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Toszka napisał(a)
Agapas
Wyraźnie widać, że cisy jeszcze się nie ukorzeniły, a co gorsza są za głęboko wkopane.


Toszko, a po czym poznalas ze za gleboko wkopne ? Jak sa brazowe igly to dlatego
Pytam bo na srodku zywoplotu ma jadnego bidoka ktory odstaje od reszty , w ubieglym roku zbrazowial pod koniec zezonu / pierwszy sezon u mnie bo wsadzony jesienia 2015/ na wiasne niby zyje korzenie biala ale dalej przyrostow nie ma kolor jakis inny.
____________________
elinkowy-ogrod
carla 16:06, 26 lip 2017

Dołączył: 24 lip 2017
Posty: 3
Mazan

rozumiem, że mogę spryskać Topsinem i tego samego dnia Baycorem i za dwa tygodnie powtórzyć zabieg? Czy może opryskać Topsinem a dopiero za dwa tygodnie Baycorem?
Być może głupie pytanie, ale jestem początkująca i wolę się dopytać żeby nie pogorszyć stanu śliwki.
Toszka 17:28, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elinka napisał(a)


Toszko, a po czym poznalas ze za gleboko wkopne ? Jak sa brazowe igly to dlatego
Pytam bo na srodku zywoplotu ma jadnego bidoka ktory odstaje od reszty , w ubieglym roku zbrazowial pod koniec zezonu / pierwszy sezon u mnie bo wsadzony jesienia 2015/ na wiasne niby zyje korzenie biala ale dalej przyrostow nie ma kolor jakis inny.


Elinko, po tym zdjęciu poznałam, przyjrzyj się uważnie

Agapas napisał(a)


Inna sprawa, ze z wielkim prawdopodobieństwem gdzieś musi być kieszeń powietrza i w efekcie korzenie wiszą w próżni. Życie już w niejednym forumowym ogrodzie pokazało, że jeśli od lipca rudzieją sadzone cisy to powód jest w korzeniach, czyli źle/niedokładnie upchnięta ziemia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 21:12, 26 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Aa, rozumiem tego zdjecia nie widzialam bylo we wczesniejszym poscie. Ja mam za to nowego kwiatka w swiezo posadzonych platanach , zaraz wstawie focie.

Przy okazji czy miskant klaine fontaine rozni sie znaczaco od gracilimusa bo pomylilam doniczki i mam pol na pol
____________________
elinkowy-ogrod
Piorunek 21:14, 26 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Co może dolegać cyprysikowi?
____________________
Elinka 21:36, 26 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
W posadzony. Ydzien temu platanie alphens globe zauwazylam dziwna rane . Kora jest peknieta na dlugosci 20 cm , ponizej druga mniejsza ranka . Brzegi sa brazowe jakby nabrzmiale , pod spodem tez nrazowy " miazsz"

Od czego to i czy prysnac topsinem czy posmarowac mascia ogrodnicza czy ... Nic .
Podpowiedzcie .
Dzieki.
____________________
elinkowy-ogrod
Adela 23:16, 26 lip 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Problemów cd

Tym razem z iglakami.

Najpierw jałowiec chiński Robusta Green. Dziś oczyściłam środek drzewka, bo nazbierało się dość dużo brązowego igliwia. Pomyślałam, że się oczyszcza. Ale zaniepokoiły mnie brązowe końcówki łusek. Czy jest powód do interwencji?





Młode świerki serbskie żółkną od środka i tracą igły. Na jednym drzewku zauważyłam jakby wyciek żywicy:





I jeszcze jodła balsamiczna nana - brązowieją igły. Wiosną była przesadzana.



Czy istnieje jakieś zagrożenie dla moich roślin? Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies