Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Ilona_S_1 11:13, 31 sie 2014

Dołączył: 31 sie 2014
Posty: 2
A tu zdjęcia "pajączków", bo widzę, że w poprzednim poście się nie załączyły:
Milena7770 20:31, 01 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Witam zauważyłam jakiś czas twmu, że moja trzmielina emerald gaiety ma pomarczowo-czerwone liście. Jako, że mam ją pierwszy rok myślałam, że się po prostu tak przebarwia na jesień. Dziś patrzę a tu prawie wszystkie listki w kolorze i opadają jak tylko się ich dotknie. Poza tym od jakiegoś czasu słabo rośnie. Nie zdążyłam zrobić zdjęć bo już było szaro, zrobię jutro. Ale może ktoś jest co to może być ?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 07:59, 02 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Znalazłam zdjęcie, moja trzmielina wygląda dokładnie tak, tylko z dnia na dzień jest gorzej.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=7757




____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
karwo27 11:23, 05 wrz 2014

Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 4
Czesc wszystkim,

martwi mnie wygląd moic drzewek i zaczalem szukac pomocy w internecie.

Od około miesiąca moje duże drzewko (cyprys) - 6letnie usycha od środka, a małe- z tego roku usycha od korzenia.

Czy to normalne dla jesiennej pogody? Czy trzeba ratowa sie jakimis specyfikami?

P.S. Dodam ze od wiosny nawozilem drzewka nawozami wzmacniajacymi.

Z gory dziekuje za pomoc

Sebek 18:36, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ilona, pająki po prostu potraktuj z węża ogrodowego i po prostu zmyj je strumieniem wody.

Milena, spryskaj je profilaktycznie jakimś środkiem, nic mogę w ogóle znaleźć takiej choroby w internecie...

Karwo, cyprysiki tak mają, o tej porze zaczynają zrzucać stare igły - nie przejmuj się
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
karwo27 23:06, 05 wrz 2014

Dołączył: 05 wrz 2014
Posty: 4
Sebek, a dlaczego tylko niektóre z drzewek brązowieją? Nie podejrzewasz tu działania żadnych grzybów?

Jak najlepiej zabezpieczyc cyprysiki na zime?
monteverde 00:44, 06 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
karwo27 napisał(a)
Czesc wszystkim,

martwi mnie wygląd moic drzewek i zaczalem szukac pomocy w internecie.

Od około miesiąca moje duże drzewko (cyprys) - 6letnie usycha od środka, a małe- z tego roku usycha od korzenia.

Czy to normalne dla jesiennej pogody? Czy trzeba ratowa sie jakimis specyfikami?

P.S. Dodam ze od wiosny nawozilem drzewka nawozami wzmacniajacymi.

Z gory dziekuje za pomoc


a jest taki specyfik od brązowienia igieł, ale tuje tak mają od środka brązowieją i robią się 'gołe"
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Piorunek 11:28, 06 wrz 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Co to może być? Objawy pojawiają się na forsycji, funkiach i innych. Najbardziej charakterystyczne są te jasne plamki (wg mnie zdarte powierzchnie). Podłużne dziury występują tylko na niektórych liściach host.

____________________
Gardenarium 16:53, 06 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milena7770 napisał(a)
Znalazłam zdjęcie, moja trzmielina wygląda dokładnie tak, tylko z dnia na dzień jest gorzej.








Moim zdaniem jest coś z ziemią. Albo bardzo jałowa, albo trzmielina jest zalana, rośnie na podmokłym gruncie, sprawdź to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:55, 06 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
karwo27 napisał(a)
Czesc wszystkim,

martwi mnie wygląd moic drzewek i zaczalem szukac pomocy w internecie.

Od około miesiąca moje duże drzewko (cyprys) - 6letnie usycha od środka, a małe- z tego roku usycha od korzenia.

Czy to normalne dla jesiennej pogody? Czy trzeba ratowa sie jakimis specyfikami?

P.S. Dodam ze od wiosny nawozilem drzewka nawozami wzmacniajacymi.

Z gory dziekuje za pomoc


To nie są cyprysy, tylko cyprysiki (Chamaecyparis lawsoniana) (to duża różnica).

To co widzisz to objaw normalny, z powodu ciasnoty i braku światła tak się dzieje. Należy to otrzepać i wybrać, żeby brązowe gałązki nie szpeciły. Żadne opryski nie są potrzebne, a stałą wilgotność podłoża, bo gdy sucho jest, objawy się nasilają.

Pod drzewkiem na prawym zdjęciu widzę dużo chwastów, wypiel je, bo są konkurencją o wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies