Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 19:37, 13 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
No i stało się. Mam uczucie jakbym dostał po uszach.
Tonia - foto derenia - zbyt małe obiekty. Róża - to bjawy jesiennego ataku szarej pleśni i czarnej plamistości. Uprzątaj liście, opryskasz wiosną.

Pasjonatkaam... - 'widoczek' pokazuje conajmniej dwie ewentualności. Może to być szarapleśn, a równie dobrze zamieranie pędów. Możliwe są także zmiany fizjologiczne, przecież to jesień. Proponuję dwa opryski jeśli nie będzie przymrozku dithane, a za tydzień powtórzyć lub dać sarfun .



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
pasjonatkaam... 20:52, 13 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Mazan napisał(a)
No i stało się. Mam uczucie jakbym dostał po uszach.
Tonia - foto derenia - zbyt małe obiekty. Róża - to bjawy jesiennego ataku szarej pleśni i czarnej plamistości. Uprzątaj liście, opryskasz wiosną.

Pasjonatkaam... - 'widoczek' pokazuje conajmniej dwie ewentualności. Może to być szarapleśn, a równie dobrze zamieranie pędów. Możliwe są także zmiany fizjologiczne, przecież to jesień. Proponuję dwa opryski jeśli nie będzie przymrozku dithane, a za tydzień powtórzyć lub dać sarfun .



Pozdrawiam



Mazan może poczekać do wiosny? czy już natychmiast?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Mazan 21:08, 13 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pasjonatkaam...

Oprysk zaproponowałem 'na wszelki wypadek', gdybyś stwierdziła którąś z podanych chorób. Bardziej odpowiada okresowa susza, a potem chwilowe zalanie korzeni. Choć teraz - jesienią - panują niemal idealne warunki do infekcji grzybowych.
Zabieg można wykonać wiosną - igliwie suche otrzep z gałązek i spal, będzie mniej niepewności.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
pasjonatkaam... 21:12, 13 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
mam jakis oprysk na grzyba na działce więc potraktuję je w sobotę tak na wszelki wypadek,a po zimie sprawdzę jak się będa miały.Dziekuję
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Gardenarium 20:33, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Poradzcie proszę,czy to normalne,że Danica tak wyglada jesienią? Jeszcze tydzień temu była ładna...Co mam robić? Spryskać na grzyba czy dać nawóz jesienny do iglaków?Nie jest zbyt póżno na nawóz????


Powiem tak: prawie zasuszyłaś albo dla odmiany zalałaś swoją tuję, więc żaden oprysk tu nie pomoże, a dokładne oczyszczenie tui z suchych gałązek i parę konewek wody co jakiś czas. Ona nienormalnie wygląda dzięki albo raczej przez nieprawidłową pielęgnację, nie powinna tak wyglądać.

A jeśli pod korą ukrywa się mata to dopełnia dzieła i możesz tuję prawddopodobnie wyrzucić na śmietnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pasjonatkaam... 21:37, 14 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Danusiu ona była sadzona w sierpniu i świetnie się trzymała.W ciagu tygodnia to się stało ale mam podejrzenie ...obok niej siedzi mały bukszpanik który ma grzyba!

Jestem na działce co tydzień i podlewam wiec może być zarówno zasuszenie jak i zalanie bo skoro raz w tyg to jej konewę lałam..

Maty nie stosuję
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Gardenarium 21:46, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan jej nie zaszkodził, musiało coś innego się wydarzyć, na jesienne brązowienie to jakby za dużo tego złego. Oczyść go wybierz to brązowe i pokaż zdjęcia jak wygląda. Bukszpana dla pewności przesadź.

Sprawdź czy ta gałązka nie jest uszkodzona, może jest nadłamana?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pasjonatkaam... 21:49, 14 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
tak zrobie,będę w sobotę i zrobię akcje ratunkową!Nie mam doświadczenia dlatego ciężko mi z tymi iglakami dojść do ładu
złamań nie ma,a tak samo wygladaja 3 pozostałe...załamka..

poobcinam to brazowe i zobaczymy
Dziekuję za rady!!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Gardenarium 21:55, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie obcinaj o poskub, one łatwo odpadają, a z tego na końcu wyrosną nowe zielone. Wyłysieje jak obetniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pasjonatkaam... 21:58, 14 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Wyskubię! Dziękuję!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies