Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 20:16, 18 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Na śluzownicę pozostał chyba tylko Sumi Alpha z zarejestrowanych środków.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 20:24, 18 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan, dzięki, a te czarne malutkie to co to? Mszyca?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 08:15, 19 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Szkoda, że nie można powiększyć. Wygląda to na młode larwy, które dopiero wylęgły się z jaj. Przecież śluzownica ciemna w naszych /dolnośląskich/ warunkach może mieć nawet 4 pokolenia.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Hana75 11:53, 19 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Gardenarium napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=co+robimy+w+ogrodzie+w

Co miesiąc jest taki art, w polecanych po prawej stronie pod moją książką.

teraz jest http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/21-co-robimy-w-ogrodzie-we-wrzesniu


Bardzo, bardzo dziękuję Danusiu
Zaraz będę czytać. Chyba założę sobie taki dzienniczek ogrodnika i będę tam wpisywała ważne informacje, żebym mogła je szybko odnajdować.
Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
frezja 13:40, 19 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
czy to opuchlak?? zdjęcia kiepskiej jakości,ale może kto rozpozna..



/img]

już wiem,że to on..czeka go zagłada

____________________
Ewa - Ogrodowy song
Azka 09:47, 21 wrz 2015

Dołączył: 20 wrz 2015
Posty: 2
Witam i proszę o pomoc.
Drzewko uschło prawie doszczętnie w ciągu ok półtora miesiąca (prześledziłam na wakacyjnych zdjęciach ogrodu, jakoś nikt tego nie zauważył w trakcie), drugie obok niby zielone, ale jak się zajrzy do środka, to od środka też już całe zbrązowiało.
I teraz pytanie, czy to susza - były upały, my na wyjazdach, nikt nie podlewał, czy może choroba grzybowa - fytoftoroza. Zajrzałam w okolica nasady pnia, nadcięłam, nie widzę zmiany koloru (po jakim czasie?).
I tak, czy jeśli uschło z suszy to czy jest jeszcze szansa, że odbije po podaniu nawozu interwencyjnego przeciw brązowieniu i dalszej opiece, czy raczej już nie?

Pierwsze, jeszcze zielone na zewnątrz ale brązowe w środku:




Drugie już całkiem brązowe:



Z góry dziękuję za pomoc.
Chciałam naokoło nich nasadzić wrzosów, sadzonki kupione i nie bardzo wiem co robić dalej...
Mazan 11:59, 21 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Azka

Podstawa pnia - czy tak równo w poziomie zwilżyłaś, czy jest już od dłuższego czasu? Na Twoim miejscu nie sadziłbym tam niczego tylko podlał dobrze Aliette bądź Mildexem lub z ekologicznych Bioseptem czy Herbatką tymiankową /HT/ dwu lub trzykrotnie zależnie od nawilżenia podłoża w odstępach 3 - 4 tygodniowych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Azka 12:35, 21 wrz 2015

Dołączył: 20 wrz 2015
Posty: 2
Mazan napisał(a)
Azka

Podstawa pnia - czy tak równo w poziomie zwilżyłaś, czy jest już od dłuższego czasu? Na Twoim miejscu nie sadziłbym tam niczego tylko podlał dobrze Aliette bądź Mildexem lub z ekologicznych Bioseptem czy Herbatką tymiankową /HT/ dwu lub trzykrotnie zależnie od nawilżenia podłoża w odstępach 3 - 4 tygodniowych.


Pozdrawiam



Teraz było dobrze podlewane, ostatnia burza z mega opadami (Wołów, dolnaśląskie) i sama podlewałam od kiedy zauważyliśmy brązowienie. Dodatkowo już wymieniałam tam w zeszłym tygodniu ziemię na te wrzosy - mieszanka torfu, kory i ziemi.
W każdym razie tego całego wyschniętego wyjęliśmy, pomyślałam, że cudów już z nim nie będzie i zobaczymy jak wygląda pod spodem - korzeń i ziemia parę cm pod suche na wiór. Dodatkowo na gałązkach przyuważyłam białe "coś".













Za tymi jałowcami mam ścianę cyprysów takich 4 metrowych, a metr obok rosną azalie, dlatego też tak dociekam, bo nie chciałabym żeby przeszło na resztę.
No chyba, że to susza po prostu, to możliwe żeby tak szybko usechł (do 2 miesięcy)?
I co to to białe? Wcześniej nie zauważyłam

Mazan 14:10, 21 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Azka

Przeczytaj priw.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Hana75 20:37, 22 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Proszę o pomoc
Czy jeśli ligustr chorował już 2 razy na antraknozę to należy wykopać go i usunąć ziemię, w której rósł????
Wsadzić nowe - inne krzewy np. pęcherznicę.
Czy zostawić go w spokoju do wiosny (był latem oprysk ze Score, później z Topsinu)?
Obecnie krzaki są prawie łyse, opadło ok.70% liści, jest bardzo mało nowych przyrostów.
Czy ktoś ma doświadczenie z tą chorobą ligustru?
Obawiam się, że znów za jakiś czas pojawi się ta choroba na moich krzewach.
Wszystkie ligustry w sąsiedztwie chorowały
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies