Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 18:55, 02 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Dzisiaj mnie poniosło na prace ogrodowe za ogrodzeniem. Miało być samo cięcie, a się trawiło wyrywanie metrowej trawy. Znowu muszę nabrać kartonów i rozłożyć pomiędzy tawułami.
A jeszcze sadzonki z patyczków zrobiłam, ciekawe czy coś się przyjmie
Generalnie w ogrodzie mam wszystko pocięte, teraz tylko pozostało dociąć hortensje i róże.
A w garażu zakwitł ciemiernik -w donicy, którą tam schowałam przed mrozami. Teraz czas żeby wystawić donicę


Weekend zapowiadz się deszczowy, niestety

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 22:37, 02 lut 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Z zazdrością podczytuję, że już działacie w ogrodach. Ja nawet nie jeżdżę na działkę, bo mokro a w weekendy przeważnie pada.
Pocieszam się, że to dopiero początek lutego.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 23:09, 02 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Gosialuk napisał(a)
Z zazdrością podczytuję, że już działacie w ogrodach. Ja nawet nie jeżdżę na działkę, bo mokro a w weekendy przeważnie pada.
Pocieszam się, że to dopiero początek lutego.


Prognozy się zmieniły na lepsze, w przyszłym tygodniu wiosna wiatry szybko osuszają ziemię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:32, 03 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Pierwsze oznaki wiosny



Fajne trawy zimozielone
Tatarak i liriope

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anda 21:44, 04 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tak, wiosna już niedługo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 23:11, 04 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)


Prognozy się zmieniły na lepsze, w przyszłym tygodniu wiosna wiatry szybko osuszają ziemię

Ula mnie sporo deszczu w tym tygodniu pokazuje i silny wiatr, od dzisiaj juz głowę u nas urywa, ale wczoraj też wiało ostro.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:38, 05 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Anda napisał(a)
Tak, wiosna już niedługo


Właśnie po deszczu i w 10st wszystko ruszy, z czego się cieszę bo w zeszłym roku dużo się u mnie działo na rabatach, liczę że zobaczę niedługo

Jeszcze takie moje info, może komuś wpadnie w oko pomysł na rabatę ożankową posiadam 30 albo więcej sadzonek ożanki hyrkańskiej- Startuje szybko, można ją ciąć cały sezon, odbija po cięciu i kwitnie nieustannie do przymrozków. Jest miododajna, uwielbiają ją pszczoły.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anda 10:42, 05 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
I jest prawie że zimozielona. U mnie po mrozach -12 stopni i śniegu zieloniutka u dołu. Wczoraj jeszcze usuwałam jej nadmiar z rabat
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 10:46, 05 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula mnie sporo deszczu w tym tygodniu pokazuje i silny wiatr, od dzisiaj juz głowę u nas urywa, ale wczoraj też wiało ostro.


Ale ma być ciepło. Udały mi się cięcia ogrodowe, nawet od ulicy bo tam 2 lata nic nie robiłam i też jestem zadowolona. Praca wymaga jeszcze wyplewienia, ale najpierw pójdą kartony...jak to u mnie bo szmatę dawno pomięło i nie zasłania jak potrzeba.

Dziś rzeczywiście bardzo barowa pogoda, więc scenariusz taki: KAWA, DOBRY OBIAD i mały remont w piwniczce kuchennej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:47, 05 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Anda napisał(a)
I jest prawie że zimozielona. U mnie po mrozach -12 stopni i śniegu zieloniutka u dołu. Wczoraj jeszcze usuwałam jej nadmiar z rabat


Dokładnie tak, bardzo ją lubię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies