Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:34, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Jeszcze oczko bo mnie cieszyło


Po weekendzie majowym kończyłam wcześniejsze plany- miałam już nie usuwać darni ale tu siła wyższa, musiałam.

Udało mi się z przeceny wyszukać jabłonkę ozdobną, która u Kasi wpadła mi w oko. Posadziłam. Potem już nie było takich okazji w szkółkach, inflacja, ceny szły w górę jak szalone. Jabłonką spełni rolę lepiej niż dziką olbtrzymia czereśnia

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:42, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
W maju była jeszcze wizyta u Gosi, uwielbiam ich małą ogrodową przestrzeń pękającą w szwach od roślin

Taki fajny corten przez Krzysia zrobiony dostałam w prezencie. Mam nadzieję na ich odwiedziny u mnie

Ale najśmieszniejsze zdjęcie takie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:19, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Na osobny wątek zasługiwałyby odwiedziny u Madzi Notorycznie w zeszłym roku i w poprzednim miała mnie na głowie. W jej ogrodzie czuję się zrelaksowana na maksa, taki reset od problemów, zdjęć mam pół tabletu. Kilometry zawsze robimy, gadamy o każdym kawałku i zmianach co miesiąc. Latem pływałyśmy w basenie, a Madzia mówiła źe się nie kąpie Już nie zliczę ilości roślin, które nawiozłam od Madzi.
Udało się nawet jej odwiedzić mój ogród, od razu mnie natchnęła na zmiany przy drewutni. Na palecie zawisł prezent domek dla owadów. Ozdobiłam kwiatkami i jakimś zwykłym wiankiem. Latem od razu to miejsce zyskało nowy wymiar





W lipcu, w środku lata, w przedogródku powstały nowe zmiany pod gruszkami, po wykopaniu u Madzi ogromnego Zebrinusa i pęcherznicy kalinolistnej. Madzia zrobiła rewolucję u siebie, a ja u siebie. Podzieliłam trawę na 9 sadzonek, oczywiście siekierą i powstała kolejna zasłona od sąsiadów.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:29, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
LIPIEC
Zawsze mam czas na ogród, ale też zawsze upały moją pracę spowolniają. Jednak się zawzięłam, bo odskocznia ogrodową na problemy działa. Zrobiłam rewolucję na białej różance, musiałam odplewić ogrom trawy rozłogowej i poszerzyłam ją od strony warzywnika.




Równocześnie porozkładałam kartony pod budleją i tam zaczęłam gromadzić chwasty na kompostowanie. Potem doszły sadzonki od Madzi, Iwonki, Anitki i jeszcze jednej koleżanki ogrodowiskowej z dawnych lat wszystko w fioletach rabatę wypełniłam do jesieni swoimi sadzonkami. Ciekawe jak się będzie od wiosny prezentować.
Najładniejsze jesienią były astry od Madzi
5 lipca i 5 października

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:41, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Szalona podróż z Madzią na Śląsk do Ewci. Ona w środku przeprowadzki oprowadzała nas po swoich zakątkach małego ogródka i nawet znalazła czas na pieczenie ciasta drożdżowego. Umawiałyśmy się w czerwcu na róże i wyjazd nie doszedł do skutku. Ale nie sądziłam że w lipcu od Ewci przywiozę liliowce i roślinkę wodną i mnóstwo bodziszka. Jakiś obłęd ale wszystko się u mnie mieści i to jeszcze ma fajne warunki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:48, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Jeszcze bardziej szalony był wyjazd z Madzią do Krakowa. Jeden dzień w 3 ogrodach w 30st upale. U Agani, Agi, Iwonki- to dopiero były wrażenia i wymianki. Pełny bagażnik w jedną i drugą stronę
Każde zdjęcie z innego ogrodu



Dla mnie to był koniec szaleństw wyjazdowych, gdyby nie Madzią pewnie bym nie miała tyłu wrażeń
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:03, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Wracając do mojego ogrodu- Anabelki zwracały uwagę przechodzących, liliowce szalały bo u mnie mokro od kilku sezonów, rozplenice osiągnęły rozmiary niewyobrażalne. Anitko, cieszą mnie roślinki, wpasowały się w teren i koszenie tam bardziej sprzyja nastrojowi Jesienią zachwycają hortensje i rdest z zawilcami, pamiętasz jak robiłaś zdjęcia rok temu




Jesienią działałam na tej dużej rabacie żeby wypełnić pozostałe luki i odchwaścić co narosło
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:10, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Na koniec lata miałam odwiedziny Gosi wracającej z wakacji, byłyśmy u Madzi i pobuszowałyśmy razem po okolicy. Gosia pierwszy raz widziała z czym się zmagam od wielu lat, a ona przecież stosunkowo niedawno zaczęła przygodę ogrodową i ma już swoje sukcesy w sadzonkowaniu. Pomysł na paproć to jej sprawka miałam we wrześniu odwiedziny rodzinki jeży i chyba im się spodobała ta paproć jak schronienie



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:14, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Jesienią cieszyły jak zwykle przebarwienia jesienne i spektakularna molinia

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:19, 14 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Zima tylko ze śniegiem jest ładna i to do czasu kiedy trawy i hortensje się nie osypią z powodu wiatrów. Zimozielonych nie mam zbyt dużo, ale szpalery tui robią wtedy robotę
Koniec. Teraz przerwa w oczekiwaniu na ciepło i wiosnę
Dziękuję Wszystkim za umilenie mi zeszłego roku


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies