Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

LIDKA 08:42, 15 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Urszulla napisał(a)


Foty mylą zatyrany mam każdy rok od 10 lat. Roślin naprzywoziłam od dziewczyn ogrom i naprodukowałam własnych sadzonek też ogrom. Więc teraz zdjęcia są inne, na bogato. Wcześniej po zdjęciach nie było widać efektów mojej tyraczki.
Poza tym teraz mam sposób na tworzenie rabat najmniejszym wysiłkiem,w sezon. Wcześniej, gdy nie było tyle rabat, nie było tyle chwastów, więc kompostu też ciągle mi brakowało. Teraz sądzę rośliny nawet w nieprzekompostowanym chwastowisku, co ciekawe roślinom wogóle to nie przeszkadza, a zauważyłam, że nawet sprzyja. Dzięki temu na przykład przyjęło mi się więcej Anabelkowych patyczkòw.
Wiem, że wiele osób ma ogród spod igły i nie mogą sobie pozwolić na taki rozgardiasz jak u mmnie. Ale akurat u mnie chwasty i słomą są stałym wystrojem rabat, takie powiedziałabym naturalne eco do czasu kiedy nie zapełnią się rabaty. Jedynie co planuję teraz to pilnować częściej kantów rabat. Ciągle mi na to brakowało czasu. A to robi zasadniczą robotę, zresztą u Iwonki też ten temat przegadałam bo jest od kantów ręcznych specjalistką
w realu przydałyby się u mnie wysokie obrzeża rabat...wtedy ogród zyskałby efekt wizualny. No cóż, trzeba się cieszyć z tego co się ma

Róże- coś słabo było w zeszłym roku w temacie różanym przez zimno viągnące się do maja






Ula mnie się podoba sposób w jaki Tworzysz rabaty. I że nasadzenia gęste. Mam tylko jedna zabuszoną rabatę i to chyba jest styl który mi gra w duszy. Już te linie proste zostawiam bo sa zależne od kosiarki, nawodnienia i siatki w trawniku. Ale rabaty bedę zabuszowywać. Wzorem Twoim i innych tez lubię robić sadzonki. Udało mi się ukorzenić nawet laurowiśnie z patyków z Belgii.
Lubię być na forum bo się od Was mnóstwo nauczyłam. I choć pochodzę ze wsi i Mama miała ogród to jak zaczełam swoje ogrodowanie to wiedzy miałam blisko zeru.

A róże piękne. One chyba lubią rosnąc pod murami.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kontonaogrod 11:16, 15 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1899
Ula czapki z głów, ilekroć zajrzę tyle razy widzę i z podziwu wyjść nie mogę ile dobrej roboty tam włożyłaś.
I to widać! A rośliny rosną i widać to coraz wyraźniej

pozdrawiam
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Alija 15:37, 15 sty 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Urszulko, fajne podsumowanie zrobiłaś, rok był bardzo pracowity, ale i efekty tej pracy widać. Ogród coraz piękniejszy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 00:34, 16 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
LIDKA napisał(a)


Ula mnie się podoba sposób w jaki Tworzysz rabaty. I że nasadzenia gęste. Mam tylko jedna zabuszoną rabatę i to chyba jest styl który mi gra w duszy. Już te linie proste zostawiam bo sa zależne od kosiarki, nawodnienia i siatki w trawniku. Ale rabaty bedę zabuszowywać. Wzorem Twoim i innych tez lubię robić sadzonki. Udało mi się ukorzenić nawet laurowiśnie z patyków z Belgii.
Lubię być na forum bo się od Was mnóstwo nauczyłam. I choć pochodzę ze wsi i Mama miała ogród to jak zaczełam swoje ogrodowanie to wiedzy miałam blisko zeru.

A róże piękne. One chyba lubią rosnąc pod murami.


Tak, róże lubią murki, cegły, ścianki.


Rozumiem Ciebie, ja przeciwnie, jestem miastowa i tak samo jak Ty wszystkiego uczyłam się od podstaw ciągle mam dylematy między uporządkowaniem a stylem angielskim chyba dobre kanty łączą te dwie natury
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 00:36, 16 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Kontonaogrod napisał(a)
Ula czapki z głów, ilekroć zajrzę tyle razy widzę i z podziwu wyjść nie mogę ile dobrej roboty tam włożyłaś.
I to widać! A rośliny rosną i widać to coraz wyraźniej

pozdrawiam


Dzięki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 00:39, 16 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Alija napisał(a)
Urszulko, fajne podsumowanie zrobiłaś, rok był bardzo pracowity, ale i efekty tej pracy widać. Ogród coraz piękniejszy.


Nareszcie się go nie wstydzę, wymaga pracy nieustającej I jeszcze korekt w wielu miejscach.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:13, 16 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ładnie te siewki pierwiosnkowe podrosły. A ja zapomniałam gdzie swoje siewki porozsadzałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:50, 17 sty 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładnie te siewki pierwiosnkowe podrosły. A ja zapomniałam gdzie swoje siewki porozsadzałam


Przypomną się same

Kurcze, chciałabym już wiosnę, choć potem będę płakać że nie nadążam z robotą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anda 12:37, 17 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ula, witam się w Twoim wątku Fajnie tworzysz nowe rabaty i masz piękne róże. Może chciałoby Ci się zrobić jakieś zastawienie róż?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 13:57, 17 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Anda kusicielka popieram, sama w zeszłym roku dorobiłam się kilku nie wiadomo kiedy
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies