Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

marzena 21:34, 13 lip 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bogdziu, no piekny ten kratkowiec na tojeści orszelinowej !
oj, chyba będę musiała też uśmiechnąć się do Ani ...
____________________
marzena O....!
Bogdzia 21:37, 13 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
marzena napisał(a)
Bogdziu, no piekny ten kratkowiec na tojeści orszelinowej !
oj, chyba będę musiała też uśmiechnąć się do Ani ...


To piękna roslina tylko podobno bardzo sie rozrasta. Ja dostalam pod koniec maja to pewnie trochę odchorowała przesadzanie ale i tak jest piękna.Jak się rozrośnie to i ja mogę Ci dac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Jabeska 21:40, 13 lip 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Śliczne te motylki i mistrzowskie zdjęcia U mnie w tym roku też dużo motylków, ale też dużo żarłocznych gąsieniczek, objadają listki i zastanawiam się czy to czasem nie jest sprawka tych latających śliczności. Zaprosiłam kiedyś do ogrodu ptaszki, powiesiłam budki, nie cięłam żywopłotu tam gdzie były gniazda , zorganizowałam zimowe dokarmianie... i wiecie co? one mi za to objadły wszystkie borówki i czereśnie
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Dzidka 21:44, 13 lip 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Ufff, co za szczęście móc wydostać się z gąszczu chwastów i przyjść do Twojego nowego wątku.



____________________
Dzidka - To właśnie tu
marzena 21:49, 13 lip 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
trochę mi niezręcznie, ze tak 'wypaliłam' o tej tojeści... ale faktycznie to piękna roslina, widziałam ją już u Alinak i już wtedy bardzo mi sie spodobała... niestety w sklepach tarnowskich jej nie spotkałam...
Bogdziu, zobaczymy, jak to będzie...ale dzięki za dobre chęci
przy okazji- ta sadzonka kolkwicji chińskiej, którą dostałam od Ciebie na Święcie róż, przyjęła się po chwilowym zastoju, dzięki
____________________
marzena O....!
eliza3 21:51, 13 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Ale motylkowy wieczór... piękne zdjęcia na dobranoc. Dziewczyny jesteście czarodziejkami, oj, będzie się śniło...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Bogdzia 21:52, 13 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jabeska napisał(a)
Śliczne te motylki i mistrzowskie zdjęcia U mnie w tym roku też dużo motylków, ale też dużo żarłocznych gąsieniczek, objadają listki i zastanawiam się czy to czasem nie jest sprawka tych latających śliczności. Zaprosiłam kiedyś do ogrodu ptaszki, powiesiłam budki, nie cięłam żywopłotu tam gdzie były gniazda , zorganizowałam zimowe dokarmianie... i wiecie co? one mi za to objadły wszystkie borówki i czereśnie


Bądź wyrozumiała dla ptaków , one tez lubią witaminki. Naprawdę zjadły wszystkie borówki i czereśnie? Jeśli masz bardzo wczesne czereśnie to jest to mozliwe bo w tym czasie wylatują z gniazd młode szpaki i czereśnie są dla nich zdrowym i łatwym do zdobycia pokarmem ale jak dojrzewa borówka to już młodych ptaków tak wiele nie ma. U mnie tez zjadają borówke ale nie są to wielkie ilosci. Mam sporo krzaków wiec starcza dla nich i dla mnie.
Jeśli chodzi o gasienice to owszem pewnie to motyle . Zależy na jakich roślinach są. Te najładniejsze jednak wolą dziko rosnące rośliny np pokrzywy wiec możesz opryskac swoje rośliny o ile nie są już do szybkiego zjedzenia.A że białe motylki objadają w stadium gasienicy kapustę i inne z tej rodziny to chyba wiesz, niestety trzeba opryskac rośliny.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:55, 13 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzidka napisał(a)
Ufff, co za szczęście móc wydostać się z gąszczu chwastów i przyjść do Twojego nowego wątku.





Witam Dzidko po zagranicznych wojazach. U mnie dużo skromniej niż w Anglii ale i odpoczynek od wielu kolorów tez potrzebny. Miło mi że zajrzałaś i dzieki za pięknego cytrynka na lawendzie.Serdecznie pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:58, 13 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
marzena napisał(a)
trochę mi niezręcznie, ze tak 'wypaliłam' o tej tojeści... ale faktycznie to piękna roslina, widziałam ją już u Alinak i już wtedy bardzo mi sie spodobała... niestety w sklepach tarnowskich jej nie spotkałam...
Bogdziu, zobaczymy, jak to będzie...ale dzięki za dobre chęci
przy okazji- ta sadzonka kolkwicji chińskiej, którą dostałam od Ciebie na Święcie róż, przyjęła się po chwilowym zastoju, dzięki


Kolkwicja musiała odchorowac , najważniejsze ze rośnie. W przyszłym roku powinna mocno podrosnac. A chęci zawsze mam dobre wiec jak tylko bedzie jej więcej to się podzielimy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:59, 13 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eliza3 napisał(a)
Ale motylkowy wieczór... piękne zdjęcia na dobranoc. Dziewczyny jesteście czarodziejkami, oj, będzie się śniło...


Dużo dzis u mnie gościnnych pieknych motyli i jeśli Ci sie przyśnią to będzie fajny sen. Więc miłych snów Elizko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies