Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 15:07, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
MagdalenaK8 napisał(a)
Bogdziu wszędzie jest napisane na florovicie do kwaśnolubnych że stosuje się go doglebowo...to tym mam pryskać ? Bo już się zakręciłam...
Pozdrawiam




Dolistnie pryskamy florowitem w płynie takim jak ten w dużym pojemniku ale są też o wiele mniejsze wiec można mniejszy kupic. Doglebowe nawozy są w granulkach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:11, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zbigniew_gazda napisał(a)
Bogdziu pozdrowienia zasyłam i Rh opryskane wg. Twojego przepisu. Liście nabierają zielonej barwy.
Muszę jeszcze dołożyć kwaśnej ziemi im pod nóżki bo rozumiem że ich korzenie postępują wraz z koroną i na obrzeżu mają podłoże nie zakwaszone. O Canningham napiszę tylko tyle że mój jest bezproblemowy. Cały rok liście zielone i teraz pąków ma tyle ile inne odmiany. Ty masz ogromną wiedzę i praktykę ale wyczytałem w opisach roślin, że niektóre odmiany po zimie mają żółtawe liście (taka ich uroda) i dopiero opryski im pomagają.


Zbyszku nie dokładaj kwaśnej ziemii bo zasypiesz szyjkę korzeniową i beda kłopoty. Jesli uwazasz że trzeba rh kwasu to weź torf do wiadra zalej wodą i potem odcedz, Tą wodą podlej rh , kwas z wodą dostanie sie do gleby a korzenie pozostana na takim poziomie jak byly i tak ma byc.Tak masz rację niektóre odmiany bardziej od innych sa zółte na wiosnę i to jest cecha tej odmiany że bardziej traci na zimę chlorofil , Co do Cunninghama to jeszcze denerwuje mnie że nigdy nie zakwitają wszystkie kwiaty tzn niektóre paki nie zakwitają to też jest jego charakterystyczna cecha.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:12, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
boguslawa_madejska napisał(a)
Bogdziu miłej soboty


Dzieki Bagusiu i wzajemnie. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:17, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dziś byłyśmy z Krys i jej znajomymi u pana C po rh. Niestety nie dostałyśmy tego co chciałyśmy w wiekszosci bo oni głównie sprzedają hurtowo a teraz juz tylko to co pozostało.Było sporo gatunków ale głównie nie te które chciałysmy. Pokaze kilka zdjec z tego pobytu. Ja nie kupowałam juz u niego od kilku lat i od razu na początku zaskoczenie , rh które kiedys jako malutkie rosły przy budynku teraz nadal tam rosna ale juz są duze. Tyle piszemy na ten temat co one lubią a tu rosna pod samym domem i to od zachodniej strony , warunki całłkiem nie dla nich a sa piekne.





____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:19, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tu fragmenty ogrodu pokazowego






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:23, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sprawdziłyśmy z Kysią wszedzie jest bez grama kory , na ziemi są żbła z iglastych roślin i opadłe liście , nic wiecej.Kolor liści jak widac różny ale ogólnie piękne.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:25, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kwitło wiele magnolii ale po obrzeżach działki wiec nie biegałam zeby im zrobic zdjecia , za to zrobiłam dla Any rh na kiju i nasze wspólne.





Pozdrawiam Krysie i Jej koleżanki, miło było sie spotkac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anita1978 15:27, 12 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Fajnie spędziłyście czas! Rh piękne! Widocznie pan C ma do nich i rękę i serce
____________________
ogródek Anity
Bogdzia 15:30, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)
Fajnie spędziłyście czas! Rh piękne! Widocznie pan C ma do nich i rękę i serce


Niewatpliwie ma jedno i drugie oraz ponad 20 lat praktyki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 17:15, 12 kwi 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę, że machasz - więc ja również
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies