Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

jolanka 21:18, 26 lut 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Przecudne te makówki tez czekam na instrukcję
Przeglądałam u Ciebie powojniki. Czym je zasilasz? bo wspaniale rosną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Jana 07:52, 27 lut 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Ślicznie wyszły makówki....bardzo naturalnie
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
laurowisnia 08:45, 27 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Podziwiam uzyskany efekt.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
alinak 22:11, 02 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Próbuję namierzyć u ciebie instrukcję wykonania świetnych makówek. Są obłędne.
Doczytałam tylko ,że już ją zamieściłaś.....tylko która strona.
Derenie pagodowe w moim klimacie niestety padły mi dwa i już nawet o nim nie marzę,bo teraz już nie jestem uparta ,że muszę mieć ,jak kiedyś.
A czy ten który nie podmarza też ma taka piękną budowę?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
vita 22:53, 03 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Justyno Ledwie widać mojego derenia, w głębi po prawej.
Rośnie na wprost tarasu, może to nie najlepsza miejscówka, ale już go nie będę ruszać. Z Twoim nie ma nawet co porównywać, ale widzę, że tę zimę przeżył. Jest więc szansa.



Jolanko
Dzięki Gdzieś Agata pisała o zasobności gleby, moja jest chyba nadal zasobna, po niemal dwudziestu latach, bo niewiele roślin nawożę. Daję dawkę startową, najchętniej naturalnego nawozu (zaprzyjaźniona stajnia) i właściwie tyle. Powojniki niestety nie rosną u mnie dobrze, ale to niekoniecznie sprawa nawożenia

Jano, Agato
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:16, 03 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
alinak napisał(a)
Próbuję namierzyć u ciebie instrukcję wykonania świetnych makówek. Są obłędne.
Doczytałam tylko ,że już ją zamieściłaś.....tylko która strona.
Derenie pagodowe w moim klimacie niestety padły mi dwa i już nawet o nim nie marzę,bo teraz już nie jestem uparta ,że muszę mieć ,jak kiedyś.
A czy ten który nie podmarza też ma taka piękną budowę?


Dziewczyny i Alinko, instrukcja jest na stronie 142.
Makówki po sklejeniu zostały zagruntowane alkoholowym roztworem szelaku, a po wyschnięciu pomalowane akrylami. Na koniec złotą farbą olejną zrobiłam bliki.
Jak będziecie się upierały, to opiszę szczegółowo w wątku o ogrodowych rzeźbach... Nie robiłam zdjęć z malowania, bo nawet nie pomyślałam, że będą mi potrzebne. Ale mogę to nadrobić

Alinko, ładnie napisałaś: "że nie muszę mieć" A jak to się robi?
Cornus alternifolia 'Argentea' ma budowę bardzo podobną. Liście drobniejsze i bledsze. Mam tylko taką w tej chwili fotkę: Po prawej ciąg dalszy zmagań z tematem makówek. Trudniejszy, bo z obróbką blachy jak dotąd nie miałam do czynienia.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marga 11:46, 04 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witam właścicielkę przepięknego ogrodu (jeżeli jeszcze się nie witałam) Podglądam po cichu od jakiegoś czasu i naprawdę jestem pod wrażeniem.
Wypatrzyłam u Ciebie rodgersje, na które muszę zapolować tej wiosny
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
vita 18:24, 04 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Hej Marga Cieszę się, że zajrzałaś. Dzięki za miłe słowa. Z kupnem rodgersji nie będzie kłopotu, niech no tylko ruszą na całego okoliczne szkółki. Na razie niewiele się dzieje, wszyscy czekają na ciepło.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Jana 20:51, 04 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ja też zwróciłam uwagę na rodgersję, też mam ją w planie ale sądziłam , ze ona do cienia a u Ciebie chyba w pełnym słońcu, daje radę ? makówki z blachy też śliczne
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Justyna 19:06, 05 mar 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Faktycznie pagowego mało widać, ale za to jaki łan red barona. Rodgersja w świetnej kondycji i astilboides. Argentea równie fajny, też ma horyzontalny pokrój. Czy dobrze pamiętam, że jego liście zwisają w dół i pięknie tańczą na wietrze?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies