Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 17:05, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Rojodziejowa napisał(a)
Jak szybko się rozrastają przebiśniegi? W jak dużych kępkach je dobrze sadzić?


Trudno mi odpowiedzieć, na początku sadziłam małe kępy, sporo kupowałam, z wymian, dostane. Po dwudziestu latach rozrosły się i wysiały. Gatunek doskonale się sieje, jak trafi na odpowiednie dla siebie warunki. Kępa kilkunastu sztuk posadzona w doniczce, po latach aż wypiętrzy się od nowych cebulek. Sylwia o tym wspominała, ja też to miałam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:09, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Pszczelarnia napisał(a)
Urok i smak przedwiośnia. I piękne kadry.


Dzięki Ewuniu Wszyscy mają piękną pogodę, jak u mnie była to mnie nie było, jak wróciłam, to pochmurno i zimno. Te kadry powstały podczas jednego u mnie, jak dotąd słonecznego dnia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:16, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Makao napisał(a)

Nie, nic nie wychodzi ale już wiem czemu. Wszystkie cebulki mi zgniły. Muszę we wrześniu kupić jeszcze raz. Nie ma innej opcji bo muszę je u siebie mieć


Jak to przeczytałam od razu zajrzałam do swojej balii, gdzie na szybko, późną jesienią wsadziłam co miałam cebulowego w doniczkach. A miałam trochę ciekawego. Czułam, że coś za długo nic nie wychodzi, podaję łapkę- wszystko zgniło.
Nie kupuj cebulek przebiśniegów we wrześniu, mogą być przesuszone, i nie wyjdą.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:20, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
sylwia_slomczewska napisał(a)
Te przebiśniegi w trawniku sadziłaś celowo dla naturalnego efektu czy same się tam wysiały?
Masz tych odmian sporo
Ja się trzeci rok przymierzam podzielić przebiśniegi, a potem jak przekwitną zapominam, że chciałam to zrobić...


Widziałam, że podzieliłaś i ładnie zakomponowałaś swoje. Rychło w czas, trzymane w małej doniczce, dopiero sobie teraz nadrobią Przebiśniegi w trawniku sadziłam celowo, po jednej cebulce. Bardzo mi się podobają naturalizowane nasadzenia, trochę są kłopotliwe, bo do końca czerwca nie powinno się kosić trawy w której rosną.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:28, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Margo2 napisał(a)
Zrobiłaś jednak werandę
Jesteś zadowolona?
Byłam ostatnio u Izy i podziwiałam jej kilkuletni oczar. Przepiękny. To u niej się w nich zakochałam. Ma przepiękny kształt, nie tylko kwiaty


Ach, ogród Izy Wyobrażam sobie, hmm może już czas, aby znowu się do niej wprosić?
A jak byłyście u mnie to werandy jeszcze nie było?
Oczywiście jestem zadowolona, czasami ją dogrzewam, w tym roku nie, i parę zimowanych roślin mi padło.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:31, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Ewa777 napisał(a)
Przyszłam podziwiać przebiśniegi. Dołączam do pytań Asi


Odpowiedziałam Asi, zajrzysz wyżej? Ciemiernik od Ciebie zakwitnie, bardzo się cieszę
Hm, nie zakwitnie u Ciebie różowa przylaszczka ode mnie, bo jeszcze jej nie dowiozłam, ale co się odwlecze, to nie uciecze
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:56, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Kordina napisał(a)
Widzę u Ciebie przynajmniej 4 odmiany przebiśniegów, a ten ostatni chyba taki sam jak mój. Znasz jego nazwę może? Czy on ma coś w rodzaju zielonej różyczki wewnątrz?
Jeśli możesz zajrzeć do mojego to poproszę


'Flore Pleno', nie trzeba go szukać na fotce. Czytałam, że mnoży się tylko wegetatywnie, patrzyłam dzisiaj, jest sporo szczypiorków, a żadne inne przebiśniegi tam nie rosną.



Masz rację, cztery odmiany (nie licząc ostatniego nabytku). W zeszłym roku zrobiłam sobie takie fotki poglądowe, próbowałam zidentyfikować tego z prawej, o dużych kwiatach i takiej 'wędce', dłuższej łodyżce utrzymującej szypułkę i kwiat, to może być 'Arnott', ale nie mam pewności.



W takiej fazie wzrostu przebiśniegi mogą być dzielone i przesadzane. No, może swoje wykopałam tydzień wcześniej, ale wyszły, zakwitły, czyli OK

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:17, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Kordina napisał(a)
Dzisiaj odebrałam nowe nabytki Ballerinę i Sybelius
Vita kiedyś u Mirki napisałaś:

nie strasz, że 2-metrowe, w informacji zakupowej napisano:
Wysokość krzewów: 0,8 – 1,0 m
Szerokość krzewów 0,5 – 0,8 m

Czy mogłabyś podzielić się swoim doświadczeniem opieki nad nim?


Kupiłaś jedne z najpiękniejszych Ile się naszukałam kiedyś 'Balleriny'
Nie straszyłam, mój 'Sybelius' wyłamał się opisom i poszybował. Krzew rośnie po prawej za murkiem, to jeden z pędów, który próbuje się piąć.



Tu widać dokładnie co za murkiem, co przed. Nie udało mi się niestety znaleźć lepszego zdjęcia, te pędy miały znacznie więcej niż dwa metry. Ale jak chcesz mieć krzew, nie pnącze, to cięciem uregulujesz




Fotka z dzisiaj, wycięłam długie baty. Może mój Sybelius miał jakąś inną podkładkę? Nie znam się na tym, szkoda, że nie będzie się już piął, bo likwiduję tę pergolę.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:36, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Jedna z siewek przylaszczki cramera zakwitła! Jest cudowna, dzięki, Monia



Pani kosowa (chyba?) usiadła sobie idealnie na osi ławki, chyba ma gniazdo w żywopłocie cisowym, a miałam ciąć.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Alija 20:22, 01 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
vita napisał(a)


Kupiłaś jedne z najpiękniejszych Ile się naszukałam kiedyś 'Balleriny'
Nie straszyłam, mój 'Sybelius' wyłamał się opisom i poszybował. Krzew rośnie po prawej za murkiem, to jeden z pędów, który próbuje się piąć.







Tak się składa, że ja też kupiłam Sybeliusa i Ballerinę (i jeszcze kilka innych róż). Dostawa ma być w marcu, mam nadzieję,
że roślinki będą w dobrym stanie.
U Ciebie ta róża jest przepiękna, więc chyba dobrze wybrałam, o ile spodoba się jej u mnie.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies