Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 21:06, 09 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Bardzo ładna U mnie część materiałów na naszą też dotarła. Ale wcześniej jak po świętach na pewno ze stawianiem nie wystartujemy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 09:00, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
mirkaka napisał(a)
Szklarni zazdroszczę, masz tyle miejsca że się u Ciebie taka duża zmieści, tylko szkoda trochę że zasłoniła ten śliczny domek, nie myślałaś żeby ją trochę przesunąć w lewo? albo z drogiej strony domku? Nie pamiętam jak to było u Ciebie, czy jest to możliwe co piszę
Będziesz miała truskawki w szklarni? między pomidorami? Ciekawy pomysł

U mnie w ostatnie noce są przymrozki do minus 3, nie wiem jak ogrodówki , te które tak już wystartowały to przetrwają, czy może już pąki będą zniszczone. A jak u Ciebie z ogrodówkami, zabezpieczone jeszcze tak jak w zeszłym roku?


Ona wcale nie jest duża, zamówiłam 6-metrową, ale się w ostatnim momencie wycofałam, ta ma 4 metry.
Nie mam możliwości dyskretnego jej umiejscowienia, w grę wchodziła tylko ta część ogrodu, już zaakceptowałam jej szpetotę
Nie wiem czy uprawa truskawek w szklarni się powiedzie, te z Italii, kilka odmian, które owocują ciągle może będą miały dobre warunki?

U mnie też zimno, wczoraj rozebrałam okrycia z ogrodówek (włóknina i jutowe worki), dobrze nie jest. Wiedziałam, że u siebie muszę znaleźć dobrą dla ogrodówek miejscówkę. I jest nią okolica z zegarem słonecznym, widziałaś, posadziłam tam hortki od Ciebie. Z dwóch stron mają osłonę z żywopłotu i nie ma tam zimnych ciągów powietrza.





Były lekko przerzucone włókniną, według mnie przezimowały zadowalająco. Jeszcze w dwóch innych miejscach (przy samej werandzie i przy rzygaczu, ta Verle) dobrze rokują.

Flore Pleno (nie siewki) już odsadzone
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:07, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Gosialuk napisał(a)
Ładnie ta szklarenka wygląda. Oby spełniła pokładane w niej oczekiwania.
Te pełne przebiśniegi powtarzają cechy. Obserwuję je w jednym zapuszczonym ogródku przy bloku. I są trochę wcześniejsze niż te zwykłe. U ciebie też?


Bardzo na to liczę Dobra wiadomość z przebiśniegami, nie zauważyłam czy Flore Pleno jest wcześniejszy, u mnie chyba jednak gatunek. To zależy też od stanowiska i ogólnej kondycji roślinek
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:14, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Basieksp napisał(a)
Będziesz zadowolona ze szklarni efekt już jest, pierwsza kwitnąca truskawka


Basiu, czy truskawki można w niej posadzić? Masz doświadczenie?
Ze szklarni bardzo się cieszę, chociaż pewnie by jej nie było, gdybym wcześniej nie zamówiła kilkanaście sadzonek pomidorów, he he
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:15, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Makao napisał(a)
A dasz namiary na szklarnię. Męczę swojego lubego by zmienić nasz folia na coś solidniejszego


Dałam, wczoraj
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:17, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Gratulacje z okazji nowej szklarni! Powodzenia w uprawach.


Dzięki Pati, mam lekki stres i obawy czy mi się z pomidorami uda, ale jestem dobrej myśli
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:20, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo ładna U mnie część materiałów na naszą też dotarła. Ale wcześniej jak po świętach na pewno ze stawianiem nie wystartujemy.


Za to o wszystko, na spokojnie zadbacie przy budowie. U mnie zadziało się za szybko i niestety nie mam fundamentu pod całością. Dodatkowa, trudna robota.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 09:32, 10 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
vita napisał(a)


Za to o wszystko, na spokojnie zadbacie przy budowie. U mnie zadziało się za szybko i niestety nie mam fundamentu pod całością. Dodatkowa, trudna robota.

U mnie też fundamentu nie będzie bo Ona będzie w tej donicy z bali z zszłego sezonu. Musze mieć podniesioną mocno przez wzgląd na powodzie by nie zalało. Konstrukcja będzie z drewna na kotwach obita folią tunelową. Mam nadzieję, ze nam się uda ją wykonać tak by nie szpeciła za bardzo, niestety szklana nie bardzo finansowo i możliwościowo wchodzi w grę, nie mogę póki co na tamtym terenie stawiać niczego z fundamentem. Moja będzie malutka mniejsza pewnie o połowę od Twojej, ale na nasze potrzeby powinna starczyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makao 11:18, 10 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
vita napisał(a)


Dałam, wczoraj

Tak, tak. Zauważyłam. Dziękuję i przepraszam że nie dałam znać.
Przeglądałam wczoraj kilka stron i stwierdziliśmy z lubym że sobie taką sprawimy na pewno tylko jeszcze nie teraz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
vita 11:23, 10 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie też fundamentu nie będzie bo Ona będzie w tej donicy z bali z zszłego sezonu. Musze mieć podniesioną mocno przez wzgląd na powodzie by nie zalało. Konstrukcja będzie z drewna na kotwach obita folią tunelową. Mam nadzieję, ze nam się uda ją wykonać tak by nie szpeciła za bardzo, niestety szklana nie bardzo finansowo i możliwościowo wchodzi w grę, nie mogę póki co na tamtym terenie stawiać niczego z fundamentem. Moja będzie malutka mniejsza pewnie o połowę od Twojej, ale na nasze potrzeby powinna starczyć


Kojarzę donice z bali u Ciebie, dobry pomysł. Ja wcześniej kombinowałam jakby tak na szybko oprzeć na czymś konstrukcję i przykryć folią. Aby tylko pomidory posadzić do gruntu i osłonić od góry.
Ta moja szklarenka może i solidnie na pierwszy rzut oka wygląda, ale ile zim przetrwa?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies