Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

KasiaBawaria 09:27, 27 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No raczej pies albo kot jednak Ja to wycinam.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 07:53, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podsikuje kot, znaczy teren. Tu przechodzi, podnosi ogon i oznacza swoje terytorium, postaw mu jakąś przeszkodę, wsadź gałąź suchą, postaw coś. Jest niebezpieczeństwo że zacznie znaczyć w innym miejscu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tuja74 18:08, 01 lip 2016

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
A dziekuje Danusia za dobra rade, bede musial pomyslec o takim rozwiazaniu.
____________________
Tuja74 18:12, 01 lip 2016

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Mam jeszcze inny problem, a raczej pytanie. Co moze byc przyczyna takiego stanu moich kilku tuji? Tuja szmaragd, okolo 180cm wysoka
____________________
Gardenarium 19:03, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytanie brzmi czy to są tuje S,maragd? czy może Columna a może całkiem inne?
Dziwne te tuje. Może przenawożone?

Co z nimi robiłeś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tuja74 19:47, 01 lip 2016

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Jak kupowalem je to ogrodnik powiedział że to Szmaragdy. Wszystkie wygladaja normalnie, tzn: Szmaragd tylko te dwie jakoś w tym roku zaczeły wygladac inaczej.
Dla mnie tez dziwnie i nie rozumiem o co chodzi. Moze trzeba je przyciać? Dlaczego ich galezie sie tak klada? Widac ze zdrowo rosna, podlewam i nawożę je tak samo jak inne.
____________________
skarabeusz 20:21, 01 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
U mnie paradoksalnie najlepiej rosną tuje pozostawione same sobie.
Dziwne, a one tak od dawna mają tzn. czy więdną czy tylko tak opadają? Obetnij szyszki.
Ona ma dużo szyszek, wiele roślin (nie tylko żywotniki) poprzez nadmierne wytwarzanie owoców uruchamia system obronny w niekorzystnych dla siebie warunkach. szyszki niepotrzebnie obciążają roślinę i zabierają energię potrzebną na wytwarzanie nowych pędów i igieł.

Możesz też ręcznie szyszki obrywać ale to pracochłonne
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Tuja74 23:29, 01 lip 2016

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Wlasnie, wedlug mnie to one opadaja, nie wydaje mi sie ze więdną. Ale nie jestem tego pewien, dlatego tutaj zwróciłem się o pomoc.
Pytanie skąd tak dużo szyszek i czy można je poprostu teraz tak obciąć? W jaki sposób, same końcówki gałęzi?
____________________
Astrantia 01:00, 02 lip 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Jak tuje szyszkują, to znak że były/są podsuszone (za mało wody). Może po prostu więdną...?
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
skarabeusz 10:16, 02 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Tuja74 napisał(a)
Wlasnie, wedlug mnie to one opadaja, nie wydaje mi sie ze więdną. Ale nie jestem tego pewien, dlatego tutaj zwróciłem się o pomoc.
Pytanie skąd tak dużo szyszek i czy można je poprostu teraz tak obciąć? W jaki sposób, same końcówki gałęzi?


Możesz końcówki obciąć teraz
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies