Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Martek 16:11, 07 kwi 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tak się domyślam miła
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Milka 16:12, 07 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, kuruję się i powoli radość wraca Miska pilnuj, ludzie są okrutni, a twój psiak ma swój wiek

Ula i Kasiek, nawet nie wiecie, jak się cieszę, że taka nowinę rano mogłam podać

Jula, Mirka, Marlena, pozdrawiam i cieszcie się, że w końcu zmiana w pogodzie, jakoś łatwiej
Ewa, Anetko pozdrawiam
jutro was poczytam, miłego dnia wszystkim
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martek 16:25, 07 kwi 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tobie też Miła
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
an_tre 16:32, 07 kwi 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22387
Irenko jestem na bieżąco z twoją smutną historią z pieskami i cieszę się, że wszystko zakończyło się w miarę szczęśliwie przy waszym wielkim zaangażowaniu i pomocy trzymaj się dziewczyno, jesteś wielka pozdrowionka dla was
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
gierczusia 17:26, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Irenko ... Cieszę się , że wszystko wraca powolusiu u Ciebie do normy .. Jest mi bardzo przykro z powodu tego ,co Cię spotkało...

Ale teraz dbaj o Siebie , bo siły musisz nabrać po tych okropaśnych stresach... Buziam i tulisiam gorąco
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gardenarium 19:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podajemy sposób na oduczenie psa pobierania pokarmów z ziemi.

1. Pies musi dostawać zawsze jedzenie tylko z jednej miski, nie może być karmiony przy stale,

2. Szkolenie ( do szkolenia jest potrzebny stary telefon na korbkę, który kręcąc korbką można wytworzyć prąd o napięciu 60 Volt. Potrzebne są tutaj do nauki dwie osoby) - tak uczono psy kiedyć jak nie było obroży elektrycznych

lub kupić obrożę elektryczną sterowaną pilotem - wtedy jedna osoba i to jest znacznie łatwiejsze

http://www.ceneo.pl/9595092?se=YOqGAnu_lHjtaiGMp3Ze9csuYNmaiX-8&gclid=CIiindmFubYCFURf3god3VYAHw

- nie daje się psu jeść przez dwa dni

- kładzie się kawałek mięsa w ogrodzie, wypuszcza się psa do ogrodu


W przypadku użycia telefonu do mięsa trzeba wbić dwa kabelki, które są z telefonem połączone i jedna osoba w ukryciu musi obserwować moment złapania pokarmu w pysk, W tym momencie musi zakręcić korbką, co spowoduje, że pies wypuści mięso z pyska. W tym momencie właściciel (nie ten co kręci korbką) przywołuje psa natychmiast do siebie, nagradza go przysmakiem, i mówi "dobry piesek" i idzie dać mu z jego miski jeść.


W przypadku użycia obroży, jest to o tyle łatwiejsze, że nawet właściel idąc z psem może nacisnąć pilota, co spowoduje wypuszczenie mięsa z pyska. Obroża jest łatwiejsza w użyciu, dlatego, że jeżeli pies podejmie drugą próbę możemy wielokrotnie go karcić, a pies nie będzie wiedział, że to robi właściciel.

Okres szkolenia od 14 do 30 dni. Trzeba trenować z psem dla jego dobra.

To samo jeśli chodzi o nauczenie brania pokarmu tylko od właściciela. Szkolenie mozna robić naprzemiennie, wtedy jak pies nie dostaje jeść.

Np. następnegop dnia po jednym dniu nie jedzenia, prosimy pozoranta o podanie psu jedzenia, może to być przez płot (najlepiej) i jak chce wziąć od obcego naciska się pilota. Wtedy pies kojarzy branie od obcego z przykrym doświadczeniem. I tego dnia jak nie weźmie dostaje nagrodę i troszeczkę do jedzenia.

A następnego dnia wypuszcza się go do ogrodu, podkładając jedzenie przypadkowe. Najlepiej mięso, bo je bardzo szybko wyczuwa.

PO drugim dniu daje mu się nagrodę i jedzenia, ale tylko raz i z jego własnej miski (tej jedynej). Cykle się powtarza.

Jeśli to się wydaje okrutne albo pracochłonne to macie wybór : życie psa albo nie

Najlepiej szkolić psa od młodu, wtedy są wyszkolone, ale Witek mówi, że z dorosłymi też można sobie poradzić.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 19:29, 07 kwi 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Irenko, przeżywałam Twoje zmartwienia, a teraz cieszę się Twoimi radościami
Moje dzisiejsze krokusy dla Ciebie

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
grazyna 19:36, 07 kwi 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Recepta szkoląca na pewno skuteczna, jedynie trzeba czasu i pracy w to włożyć, lecz z miłości do psa warto poświęcić się

Ja pamiętam czas, gdy nasza sunia (dziś ma 13 lat) była młoda uczyliśmy ją wielu komend sterując smyczą i wyrazem.

Np. "Stój" i jednocześnie pociągaliśmy smycz na krótko i ona zatrzymywała się.
Gdy schylała się po coś mówiliśmy "nie rusz" i znów szarpnięcie smyczą. Etc.
Ze smyczą nie chodzi od lat wielu a komendy rozumie do dzisiaj. Działa.


Irenko o radości podczytałam dużo wcześniej, tylko teraz miałam okazję i moment by Ci to powiedzieć, że kamień spadł mi z serca i życzę Wam wszystkim zdrowia
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Magda70 19:49, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Irenko, cieszę się, że już lepiej z psinkami...ufff
To nie do pomyslenia...
Trzymaj się dzielnie i i również zdrowiej! Całuski...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 21:49, 07 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Irenko teraz odpoczywaj i wracaj szybciutko do zdrowia i do nas.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies