Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mirella 13:32, 15 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mala_Mi napisał(a)

To zależy od wielu rzeczy... po pierwsze czy był dawany nawóz przed siewem, jaki i ile.
Po drugie jaka ta trawa teraz jest.
Azotowe nawozy rozkładają sie szybko, wiec zawsze można trochę sypnąć, ale nie za dużo... to młody trawnik..
My stosujemy jedna zasadę, czekamy kiedy kolor trawnika sie zmienia, to oznaka, że chce jeść.. i trzeba dać nawozu. PO zimie też dajemy......
Jako, że ja mam trawnika bardzo dużo..to kupujemy nawozy w składach rolnych dla rolników.. i w workach 50-cio kilowych azofoskę, polifoskę, saletrzak, saletrę amonową.. bo na woreczki w sklepach z napisem nawóz do trawnika poszłabym z torbami A takie 3 worki nawet oszczędnie sypiać zużywamy.. za worek ok. 50zł.

Dzięki, przed siewem nie dawałam nawozu, wygląda nawet dobrze tylko od strony południowej w niektórych miejscach są placki jaśniejsze, i końcówki trawy są beżowego koloru takie zaschnięte
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mala_Mi 13:36, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A tak wygląda praca w glinie.... bo są tacy co nie znają tego materiału.. jakość słaba ale już padało.
Wycina sie klocki i wsadza sie klocki.... nie można pomacać co tam w ziemi siedzi, bo się nei da... wiec jak łopata idzie to idzie po wszytkim Jak sie nie wytnie, to wydziera sie łopatą lej po bombie.. i nie da sie tej łopaty z zawartością podnieść.. wychowana byłam na podlaskich piaskach i jak pierwszy raz dotknęłam mojej ziemi... to sie załamałam.


I klocek z bliska.. i pomyśleć, że tu poszły ciężarówki piasku... wogle tego nie wdać, że coś było dawane

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:37, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mirella napisał(a)

Dzięki, przed siewem nie dawałam nawozu, wygląda nawet dobrze tylko od strony południowej w niektórych miejscach są placki jaśniejsze, i końcówki trawy są beżowego koloru takie zaschnięte

Po zimie końcówki są zaschnięte.. niektóre źdźbła... to w takim razie posyp nawozu, możesz dać na początek mniejszą dawkę.. i syp na suchą trawę, ale bezpośrednio przed deszczem.. bo spalisz ją.. albo podlej po posypaniu nawozu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:40, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tu widać ile przesadzałam..


A tu przesadzone

Bylinówka będzie całą do przekopania, ale dopiero jak wszytko wyjdzie z ziemi... myślę, że nie szybciej
niż w maju... ale bukszpaniki na obwódkę kupiłam.. i trzeba będzie posadzić.. a teraz straszy...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasik 14:00, 15 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Ania u nas też dużo miejsc z gliną. Ja jestem "dwa razy Ty" i nie daję jej rady. Ukłony, podziwiam, nie mam słów, zazdroszczę że możesz, pozostanę w domu, będę kurą domową, ograniczę się do wybierania roślin u ogrodnika -jestem do niczego.
idę się odstrzelić.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Mirella 14:00, 15 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mala_Mi napisał(a)

Po zimie końcówki są zaschnięte.. niektóre źdźbła... to w takim razie posyp nawozu, możesz dać na początek mniejszą dawkę.. i syp na suchą trawę, ale bezpośrednio przed deszczem.. bo spalisz ją.. albo podlej po posypaniu nawozu.


Bardzo dziękuję za cenne rady tak zrobię

A co do klocków gliniano-bukszpanowych to znam temat, tak właśnie miałam kiedyś chciałam przesadzić bukszpan, wytargałam go z klocem glinianym, ale nie znalazłam dla niego miejsca, stał taki kloc dwa tygodnie niewkopany żyje ma się dobrze, aby go ruszyć z ziemi użyłam samochodu z hakiem hol.ale uwielbiam je,wszystkie są już na swoim miejscu to i roboty mniej
podziwiam Twój ogród jest piękny.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
bacowa 14:00, 15 mar 2014


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Aniu szacun że dajesz radę z takim materiałem, ale że rośliny w tej ziemi rosną , to jestem pełna podziwu .
Madzenka 15:29, 15 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
U mnie w takim klocu gdlinianym wykopane liliowce lrzeżyły całą ubiegłoroczną zimę... Więc ta nasza glina nie jest taka zła, tyle że ciężka....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 15:49, 15 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wykopałam wiciokrzewy... nawet nie takim wzorowym klocku tylko wydarte z gliny byle jak, bo miały iść won... żyją do października... widziałam, listki puszczają

I uciekam do kuchni ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kondzio 17:19, 15 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Dziekuje buziam mocno mocno nagradzała mi i zostało mi 11 szt
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies