Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 21:43, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)
Aniu ale ładnie wyglądają krokusy w liściach tulipanów

Bo tulipany sie pospieszyły, a krokusy sie spóźniły... i tak wyszło śmiesznie i nie tak jak miało być.. ale na pogodę nie mamy wpływu..
I nie mam wpływu na fotki.. bo wyszły ładne.. tu moja zbieranina tego co kupuję wiosną.. i potem srrru do ogrodu.. w tym roku wiosna była szybka, wiec nie kupiłam żadnego,..

Ale dostałam sporo od Agaty Jeden z nich.. ooooo i muszę jutro przesadzić moje białe pełne, bo już zarosły krzakami.. znając życie i tak zapomnę..
Może nie elegancko, ale za to jak wesoło


I od Agaty


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 21:43, 28 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
kobieto przeca ja tutaj 4 rok mieszkam, a najmłodszy ma 4 lata znaczy się wszystkie nie tutejsze a bociany loviam miłością dozgonną, a wszyscy zaraz mnie nimi straszą
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mala_Mi 21:46, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monteverde napisał(a)
Aniu u Ciebie wszystko szybciej zaczyna życie wiosenne i kalina watanabe i grujecznik i magnolia w kwiatach u mnie dopiero zaczynają a grujecznik nie ma żadnego listka

Ooo ja u Ciebie, a ty u mnie
U Ciebie była zima, a u mnie nie było.. ani śniegu, ani mrozu... wiec u mnie szybciej musi być.. pomijam lokalizację 500 km bardziej na południe.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:57, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)
Płotek z kolczastego drutu przeciw Twojemu piesowi??no nie wierzę własnym oczom.Pięknie wszystko kwitnie , niedobitki tez śliczne.U mnie tez ich coraz mniej , kazdego roku sporo ubywa.Pozdrówka.


Bogdzia.. to miękka siatka... na foto tak wyszło jakby faktycznie było to kolczaste

A na rabacie miśkowej.. zlikwidowałam płotek.. i tak pies przez niego przechodził .. od razu lepiej.... kulki muszę posadzić luźniej, albo dokupić więcej.. najbrzydsza rabata nawet jakoś nabrała wyglądu.. nic na niej nie zrobię.. bo pies ją uwielbia.. do kopania /...



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 22:02, 28 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
oj rabata BARDZO dużo zyskała
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mala_Mi 22:07, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
gierczusia napisał(a)
Patrzę też na tego grujecznika.. On taki chudziuteńki ....aaa..... Pasowałby do mojej mikro przestrzeni.. A duży rośnie ???

Ściskam


Ela.... nie mam pojęcia.... miejsce ma, może rosnąć wielki.. dostałam go od Danusi jak było spotkanie u mnie Ogólnie sadzony latem 2012... po posadzeniu w sierpniu i na patelnię.. słońce cały czas.. zgubił liście od razu.... w zeszłym roku się zastanawiam czy chce u mnie mieszkać.. a w tym widzę, ze jednak postanowił zostać I dobrze, bo jest ładny ... rozmiar musisz pogooglać, ale raczej rosną wielkie


Każdy aparat foto to dla mnie ma jedno ustawienie... "automat ".... ale jak dobry aparat to i na automacie lepiej foci

A grujecznik w sezonie ma zielone listki.. o takie

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 22:18, 28 mar 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mala_Mi napisał(a)






Mala_Mi napisał(a)





Te roślinki zrobiły na mnie wrażenie!
I fotki też!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mala_Mi 22:32, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogusia - hiacynty wykopywane są ładniejsze. wiec warto co roku je wykopać.. mi się nie chce, wiec rosną, a jak zbrzydną to sadzę nowe Ale co roku obiecuję, że już tym razem je wykopię

Ola - miło mi, że byłaś..... bo ja u Ciebie już wieki nie byłam... a to nie jest miłe

Agata - u mnie do południa padało, kropiło i było brzydko.. a po południu sie wypogodziło I troszkę pofociłam i zaczęłam poprawiać różankę.. drugą stronę... darń zdjęta i obwódka przestawiona.. Powojniki podlane miksturą.. tylko nadmanganian kupiłam w kryształkach i nie wiedziałam jak to przeliczyć na tabletki. ..... zobaczymy co z tego wyjdzie.

Agniecha - faktem jest, że tego dora troch ę sie uzbierało.. i jak chodzę po ogrodzie to za cholerkę nie mam pojęcia gdzie ja to wszytko mam, bo ogród nie jest taki wielki. I wydaje sie teraz, że miejsca na rabatach ho, ho, ho... ale wiem, że to pułapka.. nic nie dosadzam.... pilnuję się..
A z reklamą... no cóż..... teoretycznie u Ciebie powinno być cieplej, a jest u mnie... sorki taki klimat

Powojniki są w różnym stadium rozwoju... jedne zdechły całkiem , inne ja załatwiłam czyli połamałam.... a inne żyją.
Niektóre dopiero pokazują, że żyją, a Constance.... pani zachwalała jako najwcześniejszy powojnik.. i tak faktycznie jest . Pąki maja też inne z grupy botanicznych czyli Atragene. I chyba je najbardziej lubię.. bo rosną gdzie sie je posadzi.. i nie trzeba ciąć, nic z nimi nie robię.. a kwitną jak głupie.. nie ima sie ich mszyca, choroby, nic.. kwitną zaraz po forsycjach..... końcem kwietnia i w maju.

Ogólnie ruszyły wszystkie, nawet bylinowe, ale stadium jest różne u rożnych odmian..

Aneta - boćki przeprowadziły sie razem z Toba One już jak rodzina A rabata jak wyrzut sumienia to chociaz wyciepałam płota... jak pies odejdzie już gdzieś za tęczowy most.. to wszytko będzie do przeróbki... trzeba jednostkę do ogrzewania czymś zasłonić, tak, że wszytko będzie rozwalone, łącznie z kostką.. ale na razie to rabata psa

Basiu - zawilec, szału nie ma.. bo ledwo dycha, ale od iluś lat są.... ani więcej ani mniej.. ze 50 posadzonych zawilców białych Everest... miałam szt. 1. słownie jeden... Rosną bo rosną, a jak padną to też przeżyję.. Natomiast kokoryczka ... oj nie mam jet w mojej ściądze.. idę googlac co to za odmiana.. to co roku kwitnie, ale dość krótko, a potem cała zanika.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:44, 28 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Rabata Miśkowa bardzo ładna to chyba tak bardzo jej nie niszczy. Te zdjecia ktore chwali Basia mnie tez bardzo się podobaja , nie wiedziałam ze są czerwone kokorycze , bardzo ładna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:44, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basiu... mam 3 kępki..... i ile posadziłam tyle mam, jakos się nie rozmnożyły, a pisze, że powinny

Nazywa się Corydalis solida 'George Baker' czyli kokorycz pełna

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies