Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 12:42, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ewsyg napisał(a)
Wiosna to taka piekna pora. Nie wiadomo co piękniejsze, czy magnolie, czy tulipanki, czy...? Wszędzie coś kwitnie i młode listeczka mają piękny odcień zieleni. Pozdrawiam Aniu wiosennie i już poświątecznie.

Dokładnie to samo napisałam wcześniej

Żurawki nowe listki maja cudne, pasuje odciąć stare, ale kto ma na to czas... nowe zarosną i nie będzie widać




I innych sporo, ale ile można wrzucać fotek??
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 12:43, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)

Irenka kostka sie została wiec ją wykorzystam.. dla taczki
U Ciebie byłam na FB.. piękne fotki
Tulipki Irenki pokazałam wyżej
Irenki zaczęły a reszta jeszcze w pąkach, mam tu ich trochę posadzonych
Po przekopywaniu obraz nędzy i rozpaczy.. trudno


odbuduje się, za miesiąc śladu nie będzie
Śliczne te tulipanki Irenki i chyba co rok takie będą
oj, mamy szał z tymi zmianami...czy starczy sił?
u mnie tak samo, jak u ciebie, zjedzone niektóre rośliny na maksa, już ślimaki nie patrzą, co jedzą, ostatnio zabrały się do cisów, zjadają tym Elegantissimo świeże przyrosty, bukszpany te jasne, prawie łyse, chodzę codziennie i zbieram, sama chemia nie wystarczy, zwłaszcza, że ciepło i deszczowo; jednego w skorupce...to giganta znaleźliśmy, średnica 7 cm!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 12:44, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
elzbieta_g napisał(a)
wyjątkowo nie na bieżąco jestem ale dzisiejsze fotki przeleciałam bo u mnie leje to i przymusowy odpoczynek to co ci obgryza to nie ślimaki czasem?


Ela.. obgryzają i ślimaki i takie czarne mikro żuczki i inne robale.. suplement diety kupiony, będę sypać Tylko musze z głową to robić, bo pies chodzi po rabatach, by nie deptał po karmie.
U mnie sie wypogadza i nawet słoneczko sie przebija..
Fiołki wylądowały pod drugą choinka


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:47, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Ta kalina - widzę pierwszy raz. Mam w planach plecy dla rabaty bylinowej z kalin właśnie (wpływ Dzidki i Magnolii). Kilka kalin już mam (m in. dzięki Hani, bo zobaczyła jak u nas ciężko o towar roślinny ).


Najważniejsze, żebyś nam wrzucała zdjęcia u siebie. Encyklopedia chodząca, trójwymiarowa, digitalna.


Oj słaba ze mnie encyklopedia .. ale od Hani pierwsza śnieżyca letnia pokazała kwiatki Muszę pamiętać by w inne miejsce przesadzić cebulki jesienią, bo m tu mi piesio niszczy.. a i M depcze po rabacie bo prostuje drzewa, wiec codziennie wchodzi by naciągnąć pasy..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:48, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Anek, wrzucaj jeszcze. Oczy cieszę. Te tulipany to jak wypasione pełniki i jaskry w jednym oraz piwonie.


Na teraz dość wrzucania.. dla ciebie serduszka aurora, ta co mi kwitła w zeszłym roku całe lato..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 12:48, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)

Dokładnie to samo napisałam wcześniej

Żurawki nowe listki maja cudne, pasuje odciąć stare, ale kto ma na to czas... nowe zarosną i nie będzie widać

I innych sporo, ale ile można wrzucać fotek??


można, można, lekko się i przyjemnie ogląda
tez nie skubałam żurawek, po prostu nie jestem w stanie na czas wszystko zrobić, w małym ogródeczku, miałabym, jak w bombonierce
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 12:50, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
irena_milek napisał(a)


Irena ślimaki to cholery... tylko ja mam te nagoskorupowe... cholerstwo straszne... i chowają ie głeboko w ziemi, trudno nawet je wyzbierać, bo żerują w nocy.
Kukliki wybaczyły przesadzanie i trzymanie tydzień wykopane i porzucone z korzeniami na wierzchu.. opuchlaki kukliki też lubią
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:53, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
irena_milek napisał(a)


można, można, lekko się i przyjemnie ogląda
tez nie skubałam żurawek, po prostu nie jestem w stanie na czas wszystko zrobić, w małym ogródeczku, miałabym, jak w bombonierce


I tu sie rozumiemy... jedni maja bombonierki, a my mamy fabrykę czekoladek.........

No to jeszcze pokażę mojego różanecznika.. nie jest to Princessa Anna... jest wyższy... kwiaty większe... muszę do Bogdzi lecieć niech mi zdiagnozuje co ja mam.. kwitną wcześnie jak Ellite.. bez problemu kwitnie i zimuje, jedynie przymrozki majowe go potrafią uszkodzić..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:58, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Spróbuję do Was zajrzeć wieczorkiem... musicie wybaczyć ..

A jeszcze migawki z kałuży mam..



A pod trawką siedzi ropuszek..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 12:58, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajny, taki limonkowy właściwie
a ja musze azalię japońską przesadzic, jedna z 4 coś marnieje, nie wiem czemu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies