Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 22:44, 19 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Anek nacieszyłam oczy kiweciem a'la ZSZP
Buziam i aż mi się wyjśc nie chce na ten skwar za oknem...

Ja dziś cały dzień na tym skwarze na tempo biegałam z kosiarką.. jestem zgon...

I jeżówki..


Ula- telefon Ci dam.. może keidy sie przyda... a fotki morza obejrzę na forum jak wrócisz.. tylko daj znać że są

Teraz królują floksy i jeżówki... i najpóźniejsze lilie.. i rudbekie...


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:51, 19 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monteverde napisał(a)
Ja też podziwiam i pelaśki i lilie, superaśnie Aniupozdrówka

Anu.. wieki u Ciebie nie byłam... jak zresztą wszędzie.... miło, że pomimo to zaglądasz. Dziś wypatrzyłam na floksach koliberka.. pobiegłam po aparat, jak wróciłam to akurat odlatywał..... WIec cykałam pszczółki i motylki, ale już późno było..
Za to w dzień wypatrzyłam tak dużo motyli na kwiatkach, że szok.. jak przeszłam obok to ich tyle sie oderwało, że sie przestraszyłam. Takiej ilości motyli w jednym miescu to ja nigdy nie widziałam.. chyba zaproszę te kwatki do siebie.. co prawda widzę, że sie wysiewają strasznie, ale są fajne.. zaraz poszukam nazwy.. Na foto te co sie zostały

Edit.. juz wynalazłam co to jest.. to OMAN WSPANIAŁY.. wysoka bylina, wyższa ode meni, a kwiaty ok. 10cm.


A to moje motyle

Ale koliberka mi żal... tak długo pił z kwatków nektar.. a ja sie gapiłam, zamiast od razu po aparat gonić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:25, 19 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
brysia napisał(a)

Co robisz z liliowcami, jak przekwitną? ich liście żółkną i się pokładają, brzydko to wygląda. Ja też mam szpaler (nie tak piękny jak twój) w dość widocznym miejscu i co roku się nad tym zastanawiam.

Ja wyrywam żółte liście i wycinam pędy kwiatostanowe.. i do przymrozków wyglądają dobrze
Nie mogę znaleźć lepszego foto.. to z końca września... przy czyszczeniu



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
eda 23:38, 19 lip 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Pięknie napatrzyłam się na busz jeżówkowy w roli głównej Pozdrówka nocne
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
paniprzyroda 23:46, 19 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Śliczne jeżówki masz, te białe pełne mus kupić, może we wrześniu mi się uda. Pozdrawiam zabieganą i zapracowaną
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 23:53, 19 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eda napisał(a)
Pięknie napatrzyłam się na busz jeżówkowy w roli głównej Pozdrówka nocne

Odpozdrawiam i idę spać..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:53, 19 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Śliczne jeżówki masz, te białe pełne mus kupić, może we wrześniu mi się uda. Pozdrawiam zabieganą i zapracowaną


Pozdrawiam.. żółtą jeżówką..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Rench 01:41, 20 lip 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Twoje jeżówy wybujały u mnie na metr Są niesamowite .
Zaraziłaś nimi całe forum,że nie wspomnęo liliowcach
Podglądam Twój wątek nawet jak nic nie klepię,po cichaczu z pracy
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
monteverde 02:02, 20 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mala_Mi napisał(a)
Kasik - zaleta kurdupla... że wszytko sie wydaje większe.. taki King Size
Pierwszy raz aktinidia ma owoce Malutkie ...


Dorota - nadwyżek jarzmianki nie mam, sama wiosną dokupywałam.. jakoś nie chce mi sie mnożyć.. a ta co jest to nijak nie rośnie i nijak nie wygląda.. tydzień temu przesadzałam, może na nowym sie ruszy i zachwyci.. bo jak na razie to jakoś za nią nie przepadam.. wygląda jak byle jakie zielsko.
Jeżówki zachwycają I to porządny kwiat..


Mariusz - lotos w tym roku jakiś marny.. w zeszłym był dorodniejszy.. może te mszyce go osłabiają.. a może trzeba dać nawozu.. Wrotycz mam, tylko teraz spręża by zrobić miksturę i drugiego, by tym podlać czy opryskać..
Moja zdobycz.. ciekawe co ludzie sobie myśleli jak widzieli zatrzymane auto i kobitę co zielsko w rowie drze..



Może pomyśleli, że zielarka fajne owocki akinidii
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
leon60 08:35, 20 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Donoszę, że mój eM zakochany w Twoich moich jeżówkach najpierw hortensje teraz jeżówki strach się bać co z tego wyniknie
Macham upalnie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies