Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Madzenka 06:52, 27 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wpadłam do Królowej Jeżówkowej sprawdzić co słychać i się nie zawiodłam, piekne fotki byly.
Pszczółka ma rację, czas jeseinnego przesadzania zacząć.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beta 07:55, 27 sie 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
przywitać się wpadłam

i jeszcze raz dziękuję za werbenę...kocham ją
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
an_tre 11:04, 27 sie 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Aniu trochę polukam u ciebie i pędzę do pracy
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
an_tre 11:08, 27 sie 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Mala_Mi napisał(a)

Secret Pride - po przesadzeniu w zbyt mokre miejsce kwiaty zrobiły sie drobniejsze, a roślina niższa, wymaga więcej troski


Leila - błyskawicznie sie rozrasta, wysoka


Papallo Double White - odmiana dość niska, krępa, pierwszy sezon w ogrodzie, wiec nie powiem o niej nic więcej


PINK POODLE
- wysoka, sztywna, do tej pory bez żadnej podpory, a uroda... wystarczy popatrzeć na foto by sie zakochać na amen


Jeżówkowe ślicznoty dzięki za pouczające komentarze
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Mala_Mi 12:04, 27 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)
Aniu masz irysy pumila ? jak one się zachowują przed kwitnieniem i po, tzn jak wyglądają ?

Ruszają bardzo szybko, w marcu są już zielone listeczki.
Kwitną w maju.
Potem są takie zielone szabelki jak w zwykłych irysach, tylko niższe i w odróżnieniu od irysów wysokich liście są dłużej ładne. Przedwczoraj trochę ogołociłam brzydszych listków (można je przyciąć o 2/3) i tak wyglądają.. foto słabe bo wykadrowane.

Zwykłe irysy mnie denerwują, a te pumila lubię Kłącza są na powierzchni tak jak w zwykłych irysach.. właściwie to różnią sie tylko wysokością . i są zdrowsze. W kępie mam 5 różnych irysów, jak kupiłam wiosną w 2012 roku to kłącza zgniły zanim posadziłam (było po 1 kłączu z koloru)... trochę oczyściłam i wrzuciłam w ziemię.. i żyją I się rozmnożyły łądnie. Irysy trzeba co jakiś czas dzielić i na nowo sadzić, bo ze starych kłaczy słabo kwitną.. Duże irysy wyrzuciłam, a tych nie wyrzucę nigdy

Maja wysokość kocimiętki


Z 5 malutkich kłączy mam już tyle ..czyli 6 różnych (może 6 zamówiłam??) mogłabym Ci dziabnąć po trochę i wysłąć.. ale niestety nie pamiętam gdzie mam jaki kolor Są żółte , granatowe, bordowo, żółto-brązowe i niebieściutkie.. te ostatnie lubię najbardziej




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:11, 27 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Merci. Zamówiłam.


Jakby co .. to nie moja wina

Szukając Anecie fotek irysów (fotografuje tylko to co kwitnie, wiec liści bez kwiatów trudno wypatrzeć).. znalazłam taką fotkę z 17 kwietnia.. czyli 2 tygodnie przed Mają miałam tak...


Ale jak zadzwoni to już było tak Aż sie zdziwiłam, że jednak szybko poszło z tą rabatą.. niecały miesiac na totalna przebudowę.. wykopanie, wkopanie i takie tam.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 12:24, 27 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dzięki Ci dobra kobieto, robię zamówienie cebul, muszę poprzeglądać zdjęcia z maja gdzie co wcisnąć
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
beta 12:33, 27 sie 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Aniu, ja w sprawie werbeny...czyli radzisz wykopać do donicy i od razu przyciąć?...tą donicę trzymać w domu?...wybacz, ale ja jednak zielona jestem
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kitek81 13:06, 27 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
wszystkie jeżówki śliczne ale ta pełna różowa naprawdę robi wrażenie! u mnie w ogrodniczym są tylko te "zwyczajne" białe, różowe i żółte
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Mala_Mi 13:18, 27 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
beta napisał(a)
Aniu, ja w sprawie werbeny...czyli radzisz wykopać do donicy i od razu przyciąć?...tą donicę trzymać w domu?...wybacz, ale ja jednak zielona jestem

Z dużą bryła wykop, przytnij od razu to co wysokie (dolne liście zostaw). Postaw w miejscu słonecznym ale jak najbardziej chłodnym, by za szybko nie rosło. I to co urośnie, odcinaj do wody. jak sie ukorzeni to do ziemi.. możesz potem przycinać by sie zagęściły.
Po wykopaniu nawet jak trochę obwiśnie to się nie martw, to żelazne rośliny, podniosą się Jak ukorzeniają sie z odciętych gałązek, to ukorzenią się po wykopaniu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies