Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Pszczelarnia 11:46, 03 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
. Świetne zdjęcia, ogród świetny powstaje z rozmachem i lekkością.
Mam chyba telekię speciosę. Jak ona daje radę pod śliwą, nie wiem. Ale dolewam ją w lecie.

Czy masz rozeznania co do rozchodników okazałych? Nabyłam r. Stardust, bo nie chciałam bordowych zabarwień ale nie wiem czy on się trzyma pionu dobrze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 09:01, 05 lip 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Ale łany roślin dziś pokazaleś, ślicznie jest. pozdrówka.

Nowe rabatki w trakcie, jeszcze wszystko świeże i nieciekawe, ale zawsze musi być początek .

Pszczelarnia napisał(a)
.
Czy masz rozeznania co do rozchodników okazałych? Nabyłam r. Stardust, bo nie chciałam bordowych zabarwień ale nie wiem czy on się trzyma pionu dobrze.

Niewiele podpowiem, od kilku lat mam tylko zwykłe i są bardzo wdzięczne, natomiast w tym sezonie jedną odmianę kupiłem, a drugą dostałem od Was, tak więc dopiero testuję .

Na 4 zdjęciu lilia od Ani


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:09, 05 lip 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dałem jej już chyba wszystko i nadal ma oznaki chlorozy, może ktoś ma wiedzę, a ja uciekam do artykułów o hortensjach.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:13, 05 lip 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Tawułki mdleją nawet w cieniu, może dlatego, że niedawno sadzone, a może taka ich uroda?


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:18, 05 lip 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
agatanowa 09:29, 05 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
pięknie masz!
jak długo Twoje pysznogłówki rosną w jednym miejscu? nie wykładają się?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mariusz 09:39, 05 lip 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
agatanowa napisał(a)
pięknie masz!
jak długo Twoje pysznogłówki rosną w jednym miejscu? nie wykładają się?

Pysznogłówki stoją jak drut, rosną dopiero od lipca ubiegłego sezonu, ale krwawniki poległy, a że bardzo mi się podobają, to w następnym sezonie dostaną druciana siatkę.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
agatanowa 09:44, 05 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Mariusz napisał(a)

Pysznogłówki stoją jak drut, rosną dopiero od lipca ubiegłego sezonu, ale krwawniki poległy, a że bardzo mi się podobają, to w następnym sezonie dostaną druciana siatkę.




faktycznie! w bojowym wyproście!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mala_Mi 10:07, 05 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz... ja Ci dawałam tę lilię??? Nie pamiętam Ale jak tak..to super, że się cieszysz

M kupił ekologiczny preparat na mszyce i testujemy.. filtr robi robotę.. 2 tygodnie i przejrzystość zwiększyła sie o jakieś 60cm minimum..albo lepiej.. jeszcze trochę i będzie widać dno Przęstka mi szaleje, a lilie jakieś nie ten teges... lotos też Ale to chyb wina Fiordów bo mi wszytko szarpią i urywają.. i wyrzucają ziemię z koszy...

Odpowiem Agacie.. pysznogłówki się nie wykładają.

Mariusz u mnie krwawnik też poległ... ładny jest, tylko nie mam zdrowia do jego leżenia.. wnerwia mnie... mam ochotę wyciepać cały.. już w 4 miejsce jest przesadzony.. a 3 dni temu kupiłam... kolejną odmianę... na rabatę pomarańczową... nie mam pojęcia gdzie wejdzie, ale kupiłam..ot i taki brak konsekwencji.. ale jechałam i w Oleszycach jest szkółka to zajechałam.. popatrzeć... i wielkie sadzonki rozchodnika Matrona były bo 6 zł! Też nie wiem gdzie posadzę, ale kupiłam..


Twoja cepeliada liliowcowa jest śliczna... i chyba na tym polega jej uroda MOja cepeliada taka sama i tez mysle by przynajmniej kolorami i odcieniami ja poprawić, bo przesadzałam i pomieszałam wszytko i wsadziłam jak popadło .. i jedną odmianę mam na dwóch rabatach.. misz-masz kompletny... niby denerwuje, a z drugiej strony go lubię
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 16:37, 05 lip 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
.
Mam chyba telekię speciosę. Jak ona daje radę pod śliwą, nie wiem. Ale dolewam ją w lecie.

Na jedną część postu odpowiedziałem wcześniej, a o drugiej zapomniałem .
W sezonie w okresie suszy mdleje nawet w cieniu, a czasem i podlewać trzeba.

Fotografie wykonałem w Arboretum w Bolestraszycach.
Smotrawa okazała w pełnej okazałości ...




... oraz oman wielki, na obecną porę jeszcze nie kwitnący.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies