Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Betka 22:08, 20 cze 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Mam takie pytanie do specjalisty czy tojeść rozesłana może być "zagrożeniem' dla host, irysów, parzydło leśne, tawułki,liliowce ? Zastanawiam się bo nad strumykiem mam jeden brzeg zarośnięty nią i musiałam niektóre roślinki wykopać bo nie dawały rady.
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Mariusz 20:22, 22 cze 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Betka napisał(a)
czy tojeść rozesłana może być "zagrożeniem' dla host, irysów, parzydło leśne, tawułki,liliowce ?

Tojeść rozesłana łatwo ukorzenia się na pełzających pędach, jest ekspansywna, dominująca i w krótkim czasie zarasta spory kawałek, a gdy trafi na maksimum dobroci, to tworzy zwarta poduchę. Nie ma jednak zdolności wspinania się na rośliny, tak więc jeśli te podrosną, są starsze, to nie ma takiej możliwości, bo jakże może załatwić np. parzydło ... naturalnie słabe, świeżo sadzone, młode roślinki może przytłumić, wówczas wystarczy usunąć ją na około.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:54, 22 cze 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Prześliczne zdjecia , mnóstwo kwiatów Ci kwitnie. Pozdrówka.

Dziękuję Bogdziu, od lipca sadzę i sadzę z maniackim uporem i jak już Ci wiadomo, będzie co porządkować, wszystko co powstaje, wywodzi się z chaosu - chyba to już dzisiaj powiedziałem .

Bardzo dziękuję Bogdzi, Ewie(Pszczelarnia)i jej mężowi za odwiedziny, Ani za spotkanie, na którym nie byłem (z własnej winy i przykro mi), ale dzięki niemu poznałem kilka wspaniałych osób - tych przybyłych do mojego ogrodu i spotkanych w Arboretum - pozdrawiam



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Betka 20:54, 22 cze 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Mariusz napisał(a)

Tojeść rozesłana łatwo ukorzenia się na pełzających pędach, jest ekspansywna, dominująca i w krótkim czasie zarasta spory kawałek, a gdy trafi na maksimum dobroci, to tworzy zwarta poduchę. Nie ma jednak zdolności wspinania się na rośliny, tak więc jeśli te podrosną, są starsze, to nie ma takiej możliwości, bo jakże może załatwić np. parzydło ... naturalnie słabe, świeżo sadzone, młode roślinki może przytłumić, wówczas wystarczy usunąć ją na około.




Dziękuję bardzo za odpowiedź
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Mala_Mi 20:39, 23 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz .. dzięki za piwonię

I masz karniaka.... mus przyjechać do mnie, a ja mam karniaka i mus do Ciebie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 21:34, 23 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz dzięki za oprowadzenie po arboretum i pokazanie nam Twojego ogrodu. Dzieki za piekne uśmiechy Twoich dziewczyn i za piwonie również. Miło było w końcu Was poznac. Bardzo dziekuje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 12:00, 24 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariuszu, b. dziękuję. Bajka.
A Arboretum mogłoby być całe jednym wielkim Ogrodem Wodnym - tak ciekawy jest świat cypryśników i innych cykut oraz mniej albo wcale nie znanych mi roślin.

Masz karniaka, jedź do Ani. Musicie się jakoś spotkać, bo ja mam w tym interes.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 20:47, 24 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)


Masz karniaka, jedź do Ani. Musicie się jakoś spotkać, bo ja mam w tym interes.


Ciekawe jaki ten interes????Nagle zachciało mi się wtykac nos w cudze sprawy

Nie zrobiłam u Ciebie żadnych zdjec poza jednym zdjęciem rózy , ale sie gapiłam.



Pozdrówka .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 20:58, 24 cze 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ja również ją dzisiaj uwieczniłem, inne też Nie mam pojęcia co za interes, pewnie dowiem się jak odwiedzę Anię.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:05, 24 cze 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
Mariuszu, b. dziękuję. Bajka.
A Arboretum mogłoby być całe jednym wielkim Ogrodem Wodnym - tak ciekawy jest świat cypryśników i innych cykut oraz mniej albo wcale nie znanych mi roślin.

Masz karniaka, jedź do Ani. Musicie się jakoś spotkać, bo ja mam w tym interes.

Dziękuje, tylko abym nie wypadł z tematu, to już czwarty miesiąc mojego przymusowego leniuchowania, a ogród wodny czeka - toż 20 lat się znamy

Drugi człon wypowiedzi brzmi bardzo tajemniczo.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies