Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

paniprzyroda 08:02, 01 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak dobrze zajrzeć do Ciebie przy porannej, acz spóźnionej nieco kawie. Ten rozmach w rabatach i przestrzeń zachwycają, nie mówiąc o roślinach. Po 17 latach w starym ogrodzie nie używam prawie chemii. Za to w nowym w tym roku i owszem. Pozdrawiam, miłego dnia życzę.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 23:44, 02 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)

śliczne zdjęcia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 12:44, 03 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
paniprzyroda napisał(a)
Jak dobrze zajrzeć do Ciebie przy porannej, acz spóźnionej nieco kawie. Ten rozmach w rabatach i przestrzeń zachwycają, nie mówiąc o roślinach. Po 17 latach w starym ogrodzie nie używam prawie chemii. Za to w nowym w tym roku i owszem. Pozdrawiam, miłego dnia życzę.

Z postanowienia duszy i ciała będę ograniczał gazowanie owadów i siebie jednocześnie, ale nie zrezygnuję zupełnie, bo są przypadki, że chemia ułatwia życie, tylko trzeba stosować ją z głową.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Kondzio 12:47, 03 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mariusz napisał(a)
pieknie tworzysz swój świat
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mariusz 12:52, 03 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Anno Monte, coś dla Ciebie, w dosłownym tego słowa znaczeniu . Rośnie u mnie w krzakach, wymaga lepszej ekspozycji. Marznie prawie do spodu i każdego roku wypuszcza młode pędy. Na zimę, na korzeń wystarczy rzucić grubszą warstwę liści.
Fuksja magellana 'Riccartonii'


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 12:55, 03 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kondzio napisał(a)
pieknie tworzysz swój świat

Końdzio, często czytam u Ciebie i uwierz mi, choć staram się jak mogę, to jestem jeszcze z dwa lata za tobą U Ciebie te zmiany tak poszły szybko, że aż miło popatrzeć.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
monteverde 13:16, 03 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
Anno Monte, coś dla Ciebie, w dosłownym tego słowa znaczeniu . Rośnie u mnie w krzakach, wymaga lepszej ekspozycji. Marznie prawie do spodu i każdego roku wypuszcza młode pędy. Na zimę, na korzeń wystarczy rzucić grubszą warstwę liści.
Fuksja magellana 'Riccartonii'



Jest śliczna no i nie trzeba się z nią cackać, wiem, ze wystarcza jej kopczyk na zimę jak wydobrzejesz może kawałeczek mi przywieziesz na Warmiędzięki za zdjęcia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Donia72 14:05, 03 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Czemu ja tu wczesniej nie bylam??
Pozdrawiam i bede tu zagladac
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Mariusz 20:53, 03 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
monteverde napisał(a)

Jest śliczna no i nie trzeba się z nią cackać, wiem, ze wystarcza jej kopczyk na zimę jak wydobrzejesz może kawałeczek mi przywieziesz na Warmiędzięki za zdjęcia

Z miłą chęcią , ale zanim wydobrzeję, to będzie zima, tak więc gdzieś początkiem września wyślę.
Wykorzystując wolny czas, w sobotę porządkowałem tunelik, pod skrzyneczki z sadzonkami (niektóre widziałaś). Kilka z bukszpanu już zrobiłem, z irgi również, a teraz leci cis, zakończę na szmaragdzie. Spore ilości tych roślin będę potrzebował w przyszłości na zagospodarowanie dolnej działki. W takiej skrzyneczce mieści się od 150- 200 sadzonek, w przypadku cisa trudno przewidzieć ile z tego wyjdzie. Sadzonkowanie cisa praktykowałem zazwyczaj w marcu, jednak teraz zrobię po jednej skrzynce w odstępach dwu tygodniowych aż do jesieni. Tyle z moich ostatnich zmagań

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:57, 03 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Donia72 napisał(a)
Czemu ja tu wczesniej nie bylam??
Pozdrawiam i bede tu zagladac

Dziękuje i zapraszam

Cunninghams White zakwitł po raz drugi, prawdopodobnie zdarza mu się to często



Ketmie



Dziurawiec farbierski





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies