Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Justyna 21:34, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Mariusz, jakie wymiary ma Twoja rzeczka liliowcowa?
Masz/znasz pachnące odmiany? Poleć mi proszę (kolor róż, krem, cytryna).
Serdecznie.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Bogdzia 21:09, 29 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Znów pozdrówka zostawiam , co tu taka cisza????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 18:07, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia, jesienna rabatka powoli zakwita, kichawiec kwitnie i kwitnie, końca nie widać.



Różyczki również dopisały i przechodzą drugie kwitnienie, czas na większą ilość ciekawszych odmian, już przeglądam ogrody różne .



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:20, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Justyna napisał(a)
Mariusz, jakie wymiary ma Twoja rzeczka liliowcowa?
Masz/znasz pachnące odmiany? Poleć mi proszę (kolor róż, krem, cytryna).
Serdecznie.

To małe trzy rabatki, największa 10x3 m, najmniejsza 3x3, co do odmian niewiele pomogę, mam ich bardzo mało i nie kojarzę ich pod względem zapachu, większość to siewki.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:34, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ewa_k napisał(a)

jak można rozróżnić peonię drzewiastą z siewki od szczepionej? czy można peonię z siewek kupić w sklepach ogrodniczych czy samemu trzeba wychodować z nasion? coraz bardziej mi się podobają, ale z uwagi na lokalizację działki boję się trochę zimowania.

Nikt nie sprzedaje piwonii z siewu, albo ja bynajmniej o tym nie wiem. Zdarzają się kwiaty brudne, małe, krótko - bez rewelacji, a sam proces produkcji jest zbyt długi, ale i są wyjątki, to jednak zabawa dla cierpliwych amatorów . Najlepiej siać z starych mateczników pamiętających naszych dziadków, te rosły zazwyczaj w ogrodach przypałacowych. Jeśli będziesz w Arboretum Bolestraszyce, to wstąp do przyjaznego, chętnie się podzielę.
Nasiona zbiera się gdy pękają mieszki, takie poza połowa dojrzewania, wówczas w pomieszczeniu kiełkują w okresie zimowym.
Te na zdjęciu są już za bardzo zdrewniałe i zejdą dopiero wiosną 2016 roku.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:43, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Ale numer z jeżówkami... u mnie jeszcze sie tak nei przytrafiło.. ale druga prawda, że ja swoich siewek nie trzymam bo nei mam gdzie.. wiec idzie wszytko w ludzi....
Mój dziurawiec nie zakwitł w tym roku.. muszę go posadzić na słoneczne stanowisko.. a szkoda go bo ma piękne ogromne kwiaty ..
Rabaty z masą kwiatów jednego rodzaju wyglądają obłędnie.. obłędnie pięknie.. aż sobie powzdychałam.
Naprawili Cię??? Wnioskuję po poście Ani, że tak...

Było kilka takich pełnych jeżówek na dwie pokaźne kępy. Ano naprawili i nie sądziłem, że można się tak dobrze czuć, gdyby nie mostek, to skakałbym pod niebiosa
U mnie kwitł ten duży dziurawiec, jest od ciebie , dziękuję ... mam też takie o drobnych kwiatkach, jeden z Holandii przywędrował w butelce po wodzie mineralnej.
Te siewki jeżówek od Ciebie są tak udane, że zajmą miejsce jeszcze w wielu innych częściach ogródka.
Kichawiec jest niezawodny, kwitnie i kwitnie, końca nie widać.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:50, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
monteverde napisał(a)

mam problem czy wykorzystać teraz ścięta lawendę na sadzonki, bo nie wiem gdzie ją potem przetrzymać zimą? ja już kiedyś kupiłam Riccartonii to dostałam zwykłą taką, też ładna, ale nie zimująca

Moją lawendę sadzonkowałem początkiem lipca, już po terminie i 60% ukorzeniło się. Teraz posadzę bezpośrednio do gruntu, jak będzie śnieg, to nic jej nie grozi, no i trzeba zadbać o suche podłoże.
Fuksje magellana nadam po niedzieli.
Chwaliłem się, że z nowym sezonem żeleźniaki zakwitną, ale przeliczyłem się.




____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:56, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Moje maleństwa, zawilec i veronicastrum, coś wolno się rozrastają.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:58, 30 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Naparstnica skiełkowała jak makiem zasiał


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 19:26, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)
Bogdzia, jesienna rabatka powoli zakwita, kichawiec kwitnie i kwitnie, końca nie widać.

Różyczki również dopisały i przechodzą drugie kwitnienie, czas na większą ilość ciekawszych odmian, już przeglądam ogrody różne .





Cudne te róze , napatrzec sie nie mogę. Piwoniowym nasionkom też cudne zdjecie zrobiłes. Wysiewaj niech rosna nowe sadzonki. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies