Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Bogdzia 22:39, 03 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U Ciebie zawsze pięknie i ciekawie, fuksje i ketmie i tyle sadzonek, nie proznujesz.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 11:09, 04 sie 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dziękuje Bogdziu . Końcem lipca z przeworskiej, bogatej kolekcji, dotarły do mnie nowe odmiany irysów bródkowych, głównie TB.



Wśród licznych siewek mega jeżówek od Ani, sporadycznie znajdują się o pełnych kwiatach.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
MarekW 17:54, 04 sie 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Mariuszu piękna kolekcja nowych nabytków irysowych
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
wiunia 19:48, 04 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Mariuszu bardzo dziękuję za pomoc w zidentyfikowaniu problemu z moim rh obejrzałam go ze wszystkich stron i jutro coś pokombinuję, być może zbita bryła torfowa to przyczyna jego słabnięcia ( tylko połowa rośliny "mdleje" ?)dzisiaj jestem po pracy zbyt zmęczona Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
monteverde 23:13, 04 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)

Z miłą chęcią , ale zanim wydobrzeję, to będzie zima, tak więc gdzieś początkiem września wyślę.
Wykorzystując wolny czas, w sobotę porządkowałem tunelik, pod skrzyneczki z sadzonkami (niektóre widziałaś). Kilka z bukszpanu już zrobiłem, z irgi również, a teraz leci cis, zakończę na szmaragdzie. Spore ilości tych roślin będę potrzebował w przyszłości na zagospodarowanie dolnej działki. W takiej skrzyneczce mieści się od 150- 200 sadzonek, w przypadku cisa trudno przewidzieć ile z tego wyjdzie. Sadzonkowanie cisa praktykowałem zazwyczaj w marcu, jednak teraz zrobię po jednej skrzynce w odstępach dwu tygodniowych aż do jesieni. Tyle z moich ostatnich zmagań


Ale z Ciebie pracuś, ale nie przypuszczam, żebyś po tygodniu był tak aktywny aby robić kolejne sadzonki mam problem czy wykorzystać teraz ścięta lawendę na sadzonki, bo nie wiem gdzie ją potem przetrzymać zimą? ja już kiedyś kupiłam Riccartonii to dostałam zwykłą taką, też ładna, ale nie zimująca
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Jag_58 23:21, 04 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mariusz napisał(a)

Mariusz piękne zdjęcie !!!!! nie moge sie napatrzeć macham i pozdrowienia zostawiam
____________________
Jagoda
Bogdzia 21:03, 05 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mnie zainteresowały te pełne jeżówki, piękne są.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:23, 07 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ale numer z jeżówkami... u mnie jeszcze sie tak nei przytrafiło.. ale druga prawda, że ja swoich siewek nie trzymam bo nei mam gdzie.. wiec idzie wszytko w ludzi....
Mój dziurawiec nie zakwitł w tym roku.. muszę go posadzić na słoneczne stanowisko.. a szkoda go bo ma piękne ogromne kwiaty ..
Rabaty z masą kwiatów jednego rodzaju wyglądają obłędnie.. obłędnie pięknie.. aż sobie powzdychałam.
Naprawili Cię??? Wnioskuję po poście Ani, że tak...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewa_k 20:44, 13 sie 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
Mariusz napisał(a)


Wadą siewek jest długie oczekiwanie na kwitnienie, zapewne dokładnie wiesz. Ponadto nie bez powodu namawiam niektórych do próby moich siewek, to dobry matecznik, po którym zazwyczaj dziedziczą się duże i dobrze wybarwione kwiaty, a obfitość kwitnienie jest powalająca. Przez piętnaście lat miałem niewielkie straty na kilku piwoniach, jedna padła całkowicie, ale wyniku jakieś choroby grzybowej, a nie mrozu. Nigdy nie okrywam.
Pozdrawiam



jak można rozróżnić peonię drzewiastą z siewki od szczepionej? czy można peonię z siewek kupić w sklepach ogrodniczych czy samemu trzeba wychodować z nasion? coraz bardziej mi się podobają, ale z uwagi na lokalizację działki boję się trochę zimowania.
____________________
Ewa
Bogdzia 21:03, 13 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pozdrówka zostawiam , co u Ciebie?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies