Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Pszczelarnia 09:40, 02 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O jakich dziurawcach mówimy? Że inwazyjne?
Ja mam Hypericum hookerianum 'Hidcote i o Hypericum × inodorum (dz. bezwonny), Hypericum kalmianum (dz. Kalma) i dz. barwierski.

A tułacz u mnie zanikł.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 13:46, 02 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
E tam inwazyjny, za dużo powiedziane, może w odniesieniu do rabatki. On po prostu atrakcyjnie wygląda w dużej grupie, w podszycie wysokich drzew, jako roślina okrywowa, czyli jego miejsce raczej w dużym ogrodzie.

Pokaźną kolekcyjkę zebrałaś, niestety nazewnictwo wykracza po za moją wiedzę … mam trzy różne w tym farbierski. Właśnie wybieram się na dłuższy spacerek, w ramach ćwiczeń rehabilitacyjnych , to i zrobię mu kilka fotek. Do usłyszenia.

Edytuję, u mnie tułacz pleni się jak perz i gdyby nie motyczenie, to byłby z nim kłopot, a i tak wlazł w bergenie, rojniki i ciemiernika. Pasuje pędzlować herbicydem, ale obiecałem sobie, że już nie wezmę tego świństwa do ręki.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 11:21, 03 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Co widzimy na rabatach końca lata? Rdesty himalajskie, sadźce i wernonie, rudbekie, floksy, dobre odmiany marcinków zwanych michałkami, czyli astry wieloletnie, ciągle kwiatną jeżówki, słoneczniczki szorstkie, dzielżany (szukaj koniecznie), rozchodniki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
WilczaGora 11:30, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Pszczelarnia napisał(a)
Co widzimy na rabatach końca lata? Rdesty himalajskie, sadźce i wernonie, rudbekie, floksy, dobre odmiany marcinków zwanych michałkami, czyli astry wieloletnie, ciągle kwiatną jeżówki, słoneczniczki szorstkie, dzielżany (szukaj koniecznie), rozchodniki.


dopisze tylko świecznice, ok ? bo na ten przykład... u mnie bardzo ważne...dorobiłam się już 2 porządnych grup świecznic (sadzone po 3-5 pod brzozami)i nie widzę już bez nich jesieni

dopijam kawę, macham i zmykam
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Mariusz 11:39, 03 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Zastanawiam się nad daliami, tylko to wykopywanie i zimowanie - piwnice mam za ciepłą. Większe ilości zawilców japońskich, veronicastrum, rozchodników mam w planie. O słonecznikach pomyślę, cieple plany. Astry niebawem zakwitną, już pojawiają się pierwsze kwiaty, mam w różnych barwach, a może znasz jakieś fajne odmiany. Za mało werbeny, poprawię się w nowym sezonie. Barbule rozmnożyłem, mam trzy sadzonki 'Heavenly Blue', kolor jej kwiatów mnie zachwyca. Dzięki, szukam dalej .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 11:48, 03 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, koniecznie świecznice. Mam tylko 4 szt. ale apetyt na więcej.

Szukaj astrów frikartii i amellus oraz nowoangielskich. Dumosus (krzaczaste) - zawsze łąpie mączniak i schną brzydko od dołu - ale mam je również.
EDIT: dalie mam. Mnie tylko kłopor sprawia oznaczanie pudeł i pakowanie odmianami, żeby nie pomylić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 11:59, 03 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
WilczaGora napisał(a)


dopisze tylko świecznice, ok ? bo na ten przykład... u mnie bardzo ważne...dorobiłam się już 2 porządnych grup świecznic (sadzone po 3-5 pod brzozami)i nie widzę już bez nich jesieni

dopijam kawę, macham i zmykam

Mam 5 malutkich sadzonych w tym sezonie i jedną purpurową, jak się nie mylę 'Black Negligee' - jeszcze za młode na kwiaty. Największa już przekwitła dość dawno i zostały zielone owocki.




Niebawem zakwitną tojady Fischera.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 12:14, 03 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tojady Fischera? Idę googlać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
WilczaGora 13:26, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
i ktoś tu narzeka na jesień ? przepiękna jest Twoja jesień ...
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Pszczelarnia 13:29, 03 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ktoś szuka pięknej jesieni w ogrodach u innych?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies