Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Juzia 15:37, 25 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39474
Syla napisał(a)


życica i wiechlina .... dziwi nas , że tak nisko kwitnie ... przeprowadzę zabiegi a w między czasie moi eksperci dowiedzą się w szczegółach co i jak ... czekam na analizę gleby ... cieszy mnie , że to nie chwastnica


Ojej. A jak to odróżnić?
Może ja też nie mam jednak chwastnicy?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Syla 15:44, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bogda napisał(a)
Jako tako-przyzwyczajam się

będzie dobrze !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:48, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aska napisał(a)
Dodałaś mi otuchy bo przyznam, że "napaliłam" się na runiankę i rh. Zaryzykuję a "nóż widelec" się uda. A roślinki rosną Ci "nie wiedzieć dlaczego", bo zapewne Cie lubią. Pozdrawiam...


Ryzykuj Jak się rh rozrośnie , zrobi odrobinkę cienia runiance i będzie optymalnie i się uda !
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:49, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MAD napisał(a)

Syla przycinasz tę runiankę? Czy to 'Golden Carpet'? Właśnie myślę nad wypełnieniem rabaty z CW i azaliami runianką. U Ciebie to wygląda cudnie. chyba się skuszę...


To runianka . Pierwszy raz przycięłam w sierpniu ubiebłego roku ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:56, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Juzia napisał(a)


Ojej. A jak to odróżnić?
Może ja też nie mam jednak chwastnicy?


Juzia nie wiem .... teraz doczytałam :

"Magicznego sposobu to raczej niema.
Aby zrozumieć jak pozbyć się chwastnicy należy poznać jej biologię.
1. Chwastnica to podgatunek trawy, a dokładniej wiechliny.
2. Chwastnica to niepożądana trawa jednoroczna.
3. Chwastnica nie przepada za niskim koszeniem.
4. Chwastnica jest wrażliwa na przymrozki.
5. Chwastnica jest azotolubna
6. Chwastnica lubi wilgotne podłoże.

Teraz wyciągamy wnioski by utrudnić życie chwastnicy.
Wracamy do w/w punktowania.

1. Ponieważ jest to "wiechlina" zastosowanie herbicydów odpada czyli chemicznie nic nie zrobimy.
Ale.....
Jest to informacja niesprawdzona do przetestowania jeśli ktoś się odważy. Jest dostępny herbicyd
o nazwie Stomp 330EC, który nie niszczy kostrzew, rajgrasów. Informacja pochodzi od plantatora traw nasiennych.

2. i 3. Możemy to wykorzystać, kosząc nisko, dodatkowo wertykulować, zapobiegamy rozsiewowi.
i z czasem zanikowi chwastnicy.

4. Tu jest pewien niuans, jeśli mamy niewiele do pozbycia się chwastnicy, można wykorzystać sprężone powietrze w sprayu na 100% tego nasz ulubieniec nie przetrwa. Jest to punktowe "zmrożenie"

5. Aby obniżyć ilość azotu w miejscu występowania chwastnicy, wysypujemy dolomit lub kredę ogrodniczą, bardzo obficie podlewamy.

6. Wyłączamy nawodnienie darni i regularnie kosimy. Miejsca występowania chwastnicy dziurkujmy i zasypujemy piaskiem. Chwastnica preferuje podłoże gliniaste, w piasku ustępuje innym gatunkom
Stosujemy nawozy magnezowo-wapienne bez azotu."

miejsce : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=55979

i jeszcze na temat wiechliny :
Trawa uprawna o bardzo dobrych właściwościach pastewnych. Stosowana na średnio wilgotne łąki, pastwiska oraz inne użytki zielone, takie jak trawniki czy obiekty sportowe, często w mieszance z nasionami innych traw.

To może dlatego się to u mnie znalazło ...

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
MAD 15:57, 25 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Syla napisał(a)


To runianka . Pierwszy raz przycięłam w sierpniu ubiebłego roku ...

Dzięki Kochana. Jeszcze mam 100 pytań do, jesli mogę... Dużo ma u Ciebie słońca? Dawno temu sadziłaś? Jak gęsto?

Pozdrawiam!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Syla 16:42, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MAD napisał(a)

Dzięki Kochana. Jeszcze mam 100 pytań do, jesli mogę... Dużo ma u Ciebie słońca? Dawno temu sadziłaś? Jak gęsto?

Pozdrawiam!


Dawno temu sadziłam ... 4 lata ? hmmm ... Słońca ma dużo bo to strona południowa . W niektórych miejscach cieniują ją różaneczniki . Sadziłam co 35-40cm ... Rany , trudne pytania
Zdjęcie poglądowe
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Juzia 18:37, 25 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39474
No ja właśnie się zasanawiam skąd to u mnie?
Bo do tego roku to raczej przewaga perzu była, a teraz perzu mniej, a tej rozetkowej trawy mam jakieś 60 - 70 % !!!
Strasznie to wygląda teraz, bo ona zjaśniała jakoś i mam takie plamy limonkowe.

A po nawożeniu tak się cieszyłam, że trawnik mam lepszy niż w zeszłym roku... a tu taki klops

Dzięki za info!
Będę kosić niziutko... zobaczymy.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Syla 20:02, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Juzia napisał(a)
No ja właśnie się zasanawiam skąd to u mnie?
Bo do tego roku to raczej przewaga perzu była, a teraz perzu mniej, a tej rozetkowej trawy mam jakieś 60 - 70 % !!!
Strasznie to wygląda teraz, bo ona zjaśniała jakoś i mam takie plamy limonkowe.

A po nawożeniu tak się cieszyłam, że trawnik mam lepszy niż w zeszłym roku... a tu taki klops

Dzięki za info!
Będę kosić niziutko... zobaczymy.


No właśnie te plamy limonkowe ... Ja zrobię w pierwszej kolejności wertykulację i rozsypię nawóz ale czekam na informację od osoby która mi ten trawnik zakładała ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
frezja 20:12, 25 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313



Runianka również niczego sobie . Pięknie wygląda w młodych przyrostach.

Różaneczniki Nova Zemba dają radę a po zastosowaniu granulowanego obornika na jesień ma dużo kwiatów


Jak dla mnie to ideał..takie nasadzenia.U mnie też Nowa Zembla;runianki nie znam,ale znajdzie się na liście poszukiwanych

jaki to rodzaj żurawki??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies