Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Kuba 14:15, 25 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Syla napisał(a)


trochę zamieszania trawnikowego (bo jestem po spotkaniu)


Napisz Sylwia co z trawnikiem, da się tego pozbyć?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
lindsay80 14:16, 25 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Syla napisał(a)


hehehehe.... pomyłka trochę zamieszania trawnikowego (bo jestem po spotkaniu) i człowiek się gubi komu odpisuje ... To miało być napisane do Konieczki , nie do Ciebie ... Przepraszam


no cóż... bardzo szkoda
____________________
Tu ma być ogród :)
Syla 14:20, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aska napisał(a)
Sylwio, bardzo podoba mi się u Ciebie różanecznik Nova Zembla plus runianka japońska. Przyznam, że zastanawiam się nad tym zestawieniem. Jak zdążyłam zorientować się rh preferuje stanowiska cieniste i półcieniste a u Ciebie dobrze wygląda w pełnym słońcu.
Proszę więc o poradę- czy zaryzykować i posadzić na stanowisku słonecznym w/w różanecznik i runiankę japońską (niestety nie mam linii kroplującej)?. Z góry dziękuję...


Witaj Asia .... Runiankę mam posadzoną przy różaneczniku Cunningham's White przy Nova Zembla pusto tam ciągle myślę jeszcze co bym chciała ...
Moje różaneczniki rosną w słońcu i dobrze się mają ale lubią wilgoć i podobno przepuszczalne podłoże .... Ja nie mam przepuszczalnego podłoża w tym miejscu gdzie RH ale dają radę nie wiedzieć dlaczego ...

Runiankę sadziłam na patelni i dawała radę przez kilka lat bez systemu nawadniania ale podlewałam z węża . System nawadniania uruchomiłam w sierpniu zeszłego roku . Może teraz nie ma dobrze bo za gęsto i się gdzieś grzybek zadomowił . Mam mocno zbitą ziemię . Ciężko było wbić łopatkę przy sadzeniu tulipanów na jesieni ....

Musisz zadecydować sama ... Ja ryzykuję ale nie płaczę jak coś wypadnie ... Kupuję inną lub jeszcze raz ponawiam sadzenie tego samego... Ale wiesz , to ryzyko kosztuje ...niestety
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:22, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Kuba napisał(a)


Napisz Sylwia co z trawnikiem, da się tego pozbyć?


To nie jest chwastnica .... Będę działać Zobaczymy czy zabiegi przyniosą oczekiwane rezultaty Czyli przede wszystkim wertykulacja i nawożenie ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Kuba 14:24, 25 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Syla napisał(a)


To nie jest chwastnica ....


dziwne, a powiedziała co to za chwast?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Syla 14:52, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Kuba napisał(a)


dziwne, a powiedziała co to za chwast?


życica i wiechlina .... dziwi nas , że tak nisko kwitnie ... przeprowadzę zabiegi a w między czasie moi eksperci dowiedzą się w szczegółach co i jak ... czekam na analizę gleby ... cieszy mnie , że to nie chwastnica
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:54, 25 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bogda napisał(a)
Jak masz za gęsto to dawaj do mła

Cudnie, Syla, cudnie...


Tak wiem , że nadwyżki do Cię
Witaj po przerwie .... Jak w nowym miejscu pracy ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 15:16, 25 maj 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jako tako-przyzwyczajam się
____________________
U Matki
Aska 15:25, 25 maj 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Dodałaś mi otuchy bo przyznam, że "napaliłam" się na runiankę i rh. Zaryzykuję a "nóż widelec" się uda. A roślinki rosną Ci "nie wiedzieć dlaczego", bo zapewne Cie lubią. Pozdrawiam...
O najważniejszym zapomniałabym - dziękuję za życzliwość
____________________
Aśka
MAD 15:32, 25 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Syla napisał(a)

Runianka również niczego sobie . Pięknie wygląda w młodych przyrostach.


Syla przycinasz tę runiankę? Czy to 'Golden Carpet'? Właśnie myślę nad wypełnieniem rabaty z CW i azaliami runianką. U Ciebie to wygląda cudnie. chyba się skuszę... Dużo słońca ma u Ciebie runianka w tym miejscu?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies