Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 17:49, 26 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
aleksandra_g napisał(a)


właśnie miałam pisać, że to nie chwastnica ale widzę, że zagadka rozwiązana
chwastnicę mam na starym trawniku i rabatach, widziałam gdzieś w jakimś mądrym programie, że trzeba ją wycinać bo się rozsiewa jak wściekła i dominuje trawnik i potem dupa, więc trawnik kosimy nisko wycinamy i dosiewamy trawę.

a co do tej życicy i wiechliny to mam ją również ale na nowej trawie z rolki, którą dokładaliśmy w tamtym roku, tak myślałam że to pewnie jakaś mniej szlachetna odmiana trawy bo moi rodzice mają ją na całym trawniku bo to ta sama rolka była, niby nic groźnego ale nie wiem czy wersja kwitnącego trawnika mnie zachwyca


Ano właśnie . Cytując Ciebie:

"a co do tej życicy i wiechliny to mam ją również ale na nowej trawie z rolki, którą dokładaliśmy w tamtym roku, tak myślałam że to pewnie jakaś mniej szlachetna odmiana trawy bo moi rodzice mają ją na całym trawniku bo to ta sama rolka była, niby nic groźnego ale nie wiem czy wersja kwitnącego trawnika mnie zachwyca "

z tego powodu złożyłam reklamację ... Ja rozumiem , że kwiatostan może się pojawić po trzech tygodniach niekoszonego trawnika , ale ja koszę raz w tygodniu ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
jambosana 17:53, 26 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Przepięknie ! Z przyjemnością przespacerowałam się po tym niezwykle zadbanym ogrodzie. A werbena, to chyba jednak taki piękny chwast, u mnie też szaleńczo się rozsiała i przezimowała...

Nova zembla u Ciebie przepiękna, mam pytanie, czy w przyszłości planujesz jakoś ujarzmiać jej wzrost. Też ją nabyłam, ale jak zobaczyłam jak może rosnąć (chyba u Bogusi z rododendrowego), to się przeraziłam.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Syla 18:09, 26 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Edyta for You

Na tym obrazeczku wyrywam przekwitły kwiatostan . Lekko się daje usunąć .


Tu usuwam młode przyrosty liści a robię to dlatego aby roślinka mi za duża nie urosła , bo mam mało miejsca a Nova Zembla rośnie duża Ci który mają dużo miejsca , tego nie robią

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
jambosana 18:22, 26 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Dziękuję, też tak będę robić, mam je przed żywopłotem z choiny kanadyjskiej pod uszczykiwanymi sosnami i nie chciałabym by mi urosły giganty zasłaniające żywopłot. Najważniejsze, że to uszczykiwanie nie szkodzi kwitnieniu.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Kuba 18:23, 26 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
piękny kolor lakieru- miło się ogląda takie ręce ogrodniczki
edytowałam co wcześniej napisałam bo chyba było za dosadnie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
lindsay80 18:28, 26 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dziękuję Sylwia - wszystko się już rozjaśniło - super instrukcja!
____________________
Tu ma być ogród :)
jambosana 18:31, 26 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Kuba napisał(a)
przy okazji pięknego lakieru na paznokciach napiszę że tym się różnią ogrodniczki angielskie od polskich (przynajmniej na podstawie pism które przeglądam)- tam niestety brud pod paznokciem...


Tak, zauważyłam, np. w gazecie Gardenrs Word są zdjęcia Carol, w których epatują wprost tym brudem pod paznokciami. A rękawiczki nie od dziś wymyślono... Mnie się jednak paznokcie bardzo łamią po pracach ogródkowych, nawet hybryda nie pomaga.

Ale u Sylwii modelowy paznokieć polskiej ogrodniczki !
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
popcorn 19:08, 26 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A jaki cudny lakier na paznokciach
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:10, 26 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Syla, ja łopatologicznie poproszę. Bo nie jarzę. Chyba już dzić nie kontaktuję za bardzo, po intensywnym dniu
Moja runianka wygląda tak - i to bardzo ładne, najładniejsze miejsce
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/85/851469/original.jpg

większość leży, niestety. Przycinam tak, żeby liście zostały? Ja bym ją chętnie ogoliła na 5 cm od ziemi, ale wtedy to same łodygi zostaną - czy z tych łodyg coś odrośnie?
____________________
Mój nowy ogródek
Madzenka 21:29, 26 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Syla i Carol runianke tne nie zważając na temin , po prostu gdy wyrasta za wysoko ciacham bez opamiętania, rozrasta sie wtedy pieknie..

Ps. Paznokcie Syli zawsze modelowej i niedościgniony dla mnie wzór Carolyn ńiech bierze przykład,!!!! Z fryzura tez....


Co trapi moj trawnik, nie wiem....
Zdjecie ambrowca wkleiłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies