Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 12:45, 06 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
wrobelki napisał(a)
Ja co prawda nie mogę mojego kamienia (ok. 5 cm) nazwać żwirkiem, ale z takiego liście i paprochy wybieram odkurzaczem ogrodowym dodatkowo liście są rozdrabniane i na kompost super , a kamieni nie wciąga


ale żwirek lżejszy od kamienia .... Ze swoich gabionów również wybieram odkurzaczem ale tym do domowego użytku i odkurzam taras z kwiatostanu lipowego i innych...
A jaki masz odkurzacz ogrodowy ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:45, 06 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
wrobelki napisał(a)
AAAa nie napisałam że Twoim ogrodem to mogłabym się co dzień zachwycać


hehehehe dzięki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Olili 13:02, 06 lip 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Jak oglądam Twój ogród to mowę mi odbiera.
Wyobrażam sobie jednak jaki ogrom pracy trzeba włożyć by utrzymać go w takim stanie ,więc gratuluję i podziwiam Cię.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
wrobelki 14:04, 06 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Ja mam taki z lidla na prąd. Trzeba ciągnąć kabel za sobą, ale ma regulację mocy i opcję dmuchania dodatkowo rozdrabnia liście. Mam go już 3 sezon i bardzo zadowolona jestem. Kupiłam do czyszczenia kamieni pod żywopłotem z winorośli co prawda akurat te liście chyba najgorzej wciąga (bo duże i szmaciane), ale daje radę.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
lindsay80 14:12, 06 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Co innego napisać, można w kółko powtarzać to samo, że pięknie jest!
Akurat też jestem na etapie szycia poduch na meble i oczywiście również szare.
Czy jesteś zadowolona ze swojej huśtawki bo masz ją kilka lat, a ja dumam już jakiś czas czy drewniana, czy taka metalowa podobna do Twojej?
____________________
Tu ma być ogród :)
Makao_J 15:06, 06 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Będziesz cięła tulipanowca po raz pierwszy czy nie?

U Ciebie ma bardzo ładną sylwetką. Pewnie gdyby nie miał przewodnika poszedłby w szerz. Też będę dążyć do takiej szczupłej formy ale mogę mieć to utrudnione przez silny wywiew który kiedyś może mu obtrącić czubek.

Jeśli będziesz mogła to proszę o fotorelację z cięcia tulipanowca. Będę miała obraz na przyszłość.
Z góry dziękuję Sylwia
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Syla 16:09, 06 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Nerwa mnie poniosła na te zakrętki do słoików ... 30 wyrzuciłam i dalej bez sukcesu. Wysłałam syna po nowe i odreagowuję przed monitorem ....


Olili - sam ogród gdyby był do ogarnięcia to spoko ale niestety nie samym ogrodem człowiek żyje dlatego często gęsto nie wyrabiam lub robię po naprędce Nawet dobra organizacja czasem nie wystarczy Na emeryturze więcej czasu podobno ale nie chcę tego jeszcze wiedzieć

Wrobelki - odkurzacz ogrodowy mam ale jakoś słabo przędzie. A żwirek połyka choć nie powinien zostaję przy korze w warzywniaku na razie póki co ....


Lindsay80
- byłam u Ciebie i wiem , że szykujesz poduchy pod wypoczynek ... Fajnie wyszedł kolorki również ładne wybrałaś ...
Huśtawka super i wygodna i siedzisko od tylu chwil nadal w wyśmienitej formie. Natomiast na konstrukcji pojawia się rdza . Mąż obiecał pomalować - kiedyś - dlatego pozostaję przy niej. Zamawiając parasol ogrodowy w szarościach udało mi się zakupić również w tej firmie materiał na daszek tejże huśtawki . Materiał będzie ten sam i tu i tu . Dobrze , że mam po sąsiedzku krawcową to mi uszyje . Już jest dogadane Rozglądałam się za tą huśtawką po sklepach na wymianę ale takich już nie ma albo źle szukałam

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:17, 06 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Makao_J napisał(a)
Będziesz cięła tulipanowca po raz pierwszy czy nie?

U Ciebie ma bardzo ładną sylwetką. Pewnie gdyby nie miał przewodnika poszedłby w szerz. Też będę dążyć do takiej szczupłej formy ale mogę mieć to utrudnione przez silny wywiew który kiedyś może mu obtrącić czubek.

Jeśli będziesz mogła to proszę o fotorelację z cięcia tulipanowca. Będę miała obraz na przyszłość.
Z góry dziękuję Sylwia


Aniu , tulipanowca jeszcze nie cięłam ... Chyba w kwietniu będę . Klona już tak ale wypuścił na nowo gałęzie poboczne bo przewodnik mu sama kiedyś zabrałam . W tym sezonie jeszcze nie tknięty . Będzie z niego stożek

Tulipanowiec ma ładny pokrój ale za szeroki i już za wysoki jak na moje oczekiwania . Roślinom zabiera światło. To duże drzewo dlatego już mu dalej nie pozwolę rosnąć. Ten również na stożek ciachnę taki mam zamysł ...

U mnie silne wiatry i wszystkie drzewka lekko pochylone rosną. Tulipanowiec wystawiony na przeciągu rośnie ale jeszcze mu nic nie urwało a podobno kruchym drzewkiem jest ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:18, 06 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zakrętki dojechały idę dalej robić soczki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
mateuszmichn 17:27, 06 lip 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Jak zawsze można tutaj zobaczyć piękny ogród i zdjęcia. Cudnie
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies