Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 20:23, 01 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam zaglądających i uciekam niestety do obowiązkow domowych. Szkoła się rozpoczęła - nie lubię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:23, 01 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam zaglądających i uciekam niestety do obowiązkow domowych. Szkoła się rozpoczęła - nie lubię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agacia 21:24, 01 wrz 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Odpoczywanie, a nie tyranie - i o to chodzi!
Pozdrawiam
____________________
~ W ogrodniczkach ~
chojna 21:33, 01 wrz 2016

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Sylwia przepiękny masz ogród, zbieram szczękę z podłogi.
Mnóstwo pracy i wysiłku, ale jaki efekt!

Aż wróciłam do pierwszego wątku od początku.
Coś pięknego.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Pszczelarnia 09:50, 02 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Syla napisał(a)


Wiesz, moje choiny które cierpią to te posadzone właśnie w nasłonecznionym miejscu ale przecież mają wodę bo mam system podlewania zainstalowany i od czasu do czasu podlewałam . Myślę , że zaniedbanie z mojej strony leży w dokarmianiu. Jak słusznie napisałaś z automatu lanie opryskami w prywatnych ogrodach nie wchodzi w grę u mnie również. Zauważyłam mszycę na choinie dlatego zastosowałam preparat .Zastosowałam również preparaty na grzyba głównie bukszpany i przy okazji choinę Myślę , że brak żelaza to jest to jeśli chodzi o kolor . Jaki zastosowałaś ? Natomiast łysiejące drzewka choiny hmmmmm ... nie wiem ....
Może .... powodem jest przelanie z mojej strony ? Mają tam wilgotno ....
Zrobiłam co mogłam na efekty poczekam do kolejnego sezonu .... Jeszcze w sobotę zamierzam podjechać z gałązką do profesorka może coś poradzi .... Podzielę się Pszczółko obrazkami jutro ....
Dziękuję za podzielenie się informacją . buziak za to . cmok


Sylo, nie mam pamięci do nazw ale rozpuszczałam taki preparat, który Bogdzia zaleca. To było samo żelazo, sprawdzę dokładnie i powiem. Kiedyś też Finka mi mówiła, żeby pilnować żelaza przy iglastych.

Przy przelaniu usychają od dołu raczej, czubek nie ma nic z tym wspólnego. Podejrzewam atak owada. Optymalne podlewanie linią kroplującą to jest przy suszy 2 razy w tygodniu a dobrze - tak mi się wydaje. Danusia kiedyś pisała też o tym, że na początku w swoim ogrodzie lała za dużo wody i miała problemy.

Zrobimy dokładne zdjęcia i będziemy diagnozować.
A z pomocą profesora i gałązki to pójdzie nam łatwiej.



Łysiejące drzewka choiny na czubku to owady na pewno (jak przy świerkach teraz w naszych lasach).

Cmok.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Syla 10:01, 02 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pszczelarnia napisał(a)


Sylo, nie mam pamięci do nazw ale rozpuszczałam taki preparat, który Bogdzia zaleca. To było samo żelazo, sprawdzę dokładnie i powiem. Kiedyś też Finka mi mówiła, żeby pilnować żelaza przy iglastych.

Przy przelaniu usychają od dołu raczej, czubek nie ma nic z tym wspólnego. Podejrzewam atak owada. Optymalne podlewanie linią kroplującą to jest przy suszy 2 razy w tygodniu a dobrze - tak mi się wydaje. Danusia kiedyś pisała też o tym, że na początku w swoim ogrodzie lała za dużo wody i miała problemy.

Zrobimy dokładne zdjęcia i będziemy diagnozować.
A z pomocą profesora i gałązki to pójdzie nam łatwiej.



Łysiejące drzewka choiny na czubku to owady na pewno (jak przy świerkach teraz w naszych lasach).

Cmok.


No właśnie łysieją od góry ... przychodzi mi do głowy jeszcze przędziorek bo podobnie zachowuje się moja jodła koreanska od zeszłego roku .... żelaza będę szukać , jak znajdziesz nazwę będzie mi łatwiej...
Dziękuję idę ustrzelić fotkę
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:41, 02 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
załączam zdjęcia choiny kanadyjskiej :


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:41, 02 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

cd...


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:03, 02 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:04, 02 wrz 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies