Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

nicol21 16:47, 23 lip 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Rewelacyjnie i wszystko pięknie dopieszczone!Super. Nic tylko się rozpływać w zachwytach można!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
asiak 17:26, 29 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam! Wystarczyło mi jedno zdjęcie z twojego ogrodu, jest bajkowo
Muszę Cię przeczytać, zaznaczam i pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
brzydula 11:07, 05 sie 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Sylwia jaką odległość zachowałaś miedzy brzozami, czy to są doorenbosy ?? Nie mogę natrafić na taką informację w Twoim wątku. A może ktoś pamięta ?
A_gawa 20:12, 05 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Syla napisał(a)




Czy mogłabyś mi napisać jaka jest szerokość takiej rabaty? Tak na oko Z tyłu oczywiście 'Gracillimus'?


Podpisuję się pod wszystkimi 'achami' i 'ochami' - wspaniała przestrzeń, wspaniały ogród...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kasia_c 22:17, 05 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Sylwia, mam prośbę o radę. Co mogą oznaczać kropki na liściach hekonechloa? Świeżo posadzona w ziemi z worka, podlewania. U mnie na wątku jest zdjęcie. Z góry dziękuję
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
milka666 22:52, 08 sie 2016


Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 139
Syla napisał(a)



Witam Cię serdecznie mam pytanie co to za żółte trawy wśród bukszpanów.
____________________
Milena nowe życie
Matka 23:22, 08 sie 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ale ogród dojrzał
____________________
U Matki
milka666 17:01, 09 sie 2016


Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 139
Syla napisał(a)
A tu środeczek do zwalczania tych nieszczęsnych robali ..... Podałam cenę, nazwę i dozowanie
a czy mogę podlać tym specyfikiem tylko trawnik czy również rośliny ,ostatnio sadziłam roślinki przy tujach i było ich trochę.
____________________
Milena nowe życie
Pszczelarnia 18:34, 01 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwia,

moje stare egzemplarze choiny (od 2011) w miejscu wilgotnym, mocno półcienistym nie chorują wcale, są idealne.
Moje stare egzemplarze choiny (od 2011) w miejscu słonecznym od południa ale w osłonie z drzewek, lekko słońce przypaliło - susza. Stąd schnięcie, nie pryskałam ale podlewam.

Kupione 3 szt. 'Jedelloh' (od 2015) od razu zgubiły igły na górze po posadzeniu (to było to ekstremalne suche lato), nie zorientowałam się o co chodzi, wtedy prysnęłam na grzyba.

Kupione w lecie 2015 następne egzemplarze (w doniczkach 16 szt.), były mocno przesuszone już w szkółce ale zaryzykowaliśmy, bo wtedy nam się wydawało, że nigdzie już tej choiny nie kupimy a potrzebowaliśmy.

I tak na wiosnę opryskałam na grzyba (w zeszłym nie pryskałam tych 16 szt. jeszcze, bo najpierw potrzebowały ziemi i wody). Ale powinnam była opryskać nie na grzyba a na owady, bo zobaczyłam, co się dzieje ze świerkami w lesie, z braku wody zaczęły czuby tych drzew być atakowane przez szkodniki.
potem, dałam choinom na wiosnę nawóz i żelazo (ekstra dawki), ziemię mają dobrą. Teraz tylko podlewam.

Myślę, że podstawowy problem to owady i susza. Wszystko inne jest wtórne. Myślałam, że to grzyb, bo były też takie rdzawe obrączki na igiełkach. Ale po nawozie i podlewaniu już ich nie ma, wiec to były braki pokarmowe. Przy czym susza to też to suche powietrze a nie tylko brak wody w podłożu. Tak jest u mnie.

Syla, widzę teraz wiele cisów chorujących - a jak pytam w szkółkach o program naprawczy, to oni nie umieją odpowiedzieć, bo u mnich opryski lecą z automatu, teraz na to, teraz na to. A tak nie można w przydomowych ogrodach. Oprysk z automatu nic nie da.

Zrobię zdjęcia tym moim zdrowym/chorym/kurującym się choinom.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 18:47, 01 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę na forum, że dreptasz po wątkach Wiesz, że tęsknimy? Jakieś zdjęcia na pocieszenie może?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies