Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Dżdżownice kalifornijskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Dżdżownice kalifornijskie

KasiaBawaria 17:48, 16 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443




Jak tam wasze dzdzownice? Moje dorosle zyja i cos tam przerabiaja.A male rosna i rosna. Do maja beda duze.



Te to sa Eisenia foetida
____________________
Zapraszam na kawe
Sonka 07:52, 27 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Wczoraj zajrzałam na mój kompostownik dżdżownicowy i bardzo się zdziwiłam, bo znajdują się tuż pod powierzchnią ostatniej świeżej warstwy, jest ich sporo i wydaje się, że pracują.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
dajana 10:19, 27 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Soniu ja zrobiłam to samo i tak się rozmnożyły ze nie wiem jak wybierac teraz kompst gdzie nie spojrzę różowo i gwarno .jak dobrze ze mam dzisiaj chwile wolną w pracy bo w domu to ja już ani chwilki nie mam kurcze . Serdecznosci ci moc posyłam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Sonka 10:26, 27 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
dajana napisał(a)
Soniu ja zrobiłam to samo i tak się rozmnożyły ze nie wiem jak wybierac teraz kompst gdzie nie spojrzę różowo i gwarno .jak dobrze ze mam dzisiaj chwile wolną w pracy bo w domu to ja już ani chwilki nie mam kurcze . Serdecznosci ci moc posyłam

To super, jak przepracują to przejdą na świeże dostawy, ściskam serdecznie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
waldek727 18:02, 27 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Sonka napisał(a)
Wczoraj zajrzałam na mój kompostownik dżdżownicowy i bardzo się zdziwiłam, bo znajdują się tuż pod powierzchnią ostatniej świeżej warstwy, jest ich sporo i wydaje się, że pracują.

Krysiu, a co Cię najbardziej z wymienionych rzeczy zdziwiło?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 18:12, 27 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
dajana napisał(a)
Soniu ja zrobiłam to samo i tak się rozmnożyły ze nie wiem jak wybierac teraz kompst

Dajano.
Dżdżownice kalifornijskie nie żyją i tym samym nie przebywają w kompoście. Środowisko w którym występują to świeża, rozkładająca się już pod wpływem bakterii i grzybów przypowierzchniowa warstwa substancji organicznej.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
wroSlaw 19:28, 27 lut 2015

Dołączył: 26 paź 2014
Posty: 8
waldek727 napisał(a)

Dajano.
Dżdżownice kalifornijskie nie żyją i tym samym nie przebywają w kompoście. Środowisko w którym występują to świeża, rozkładająca się już pod wpływem bakterii i grzybów przypowierzchniowa warstwa substancji organicznej.


To w takim razie u mnie też nie żyją, tylko dlaczego się ruszają? Żywe trupy?
____________________
waldek727 21:40, 27 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
wroSlaw napisał(a)

To w takim razie u mnie też nie żyją...

Eisenia fietida na pewno nie. Jest to gatunek skąposzczeta całkowicie nie przystosowany do życia w ziemi.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
dajana 21:47, 25 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
To jaki mam gatunek? nie wiem bo otrzymałam w prezencie ,ale pracują zaciekle dzisiaj dokopałam się do kompostu i faktycznie tam ich juz nie ma .Jutro mam w planie wybrać kompost pod nowe rosliny zobaczę gdzie się przeniosły i zrobię zdjęcie.Cokolwiek to jest robią co do nich należy i to mnie cieszy Pozdrawiam Waldku
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
KasiaBawaria 21:54, 25 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A moje juz tak urosly, ze pojemnik zrobil sie za maly.Dostaly wiekszy a czesc przenioslam juz na kompostownik.Klebowisko wielkie sie zrobilo- a jakie zywotne!



____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies