Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

martuha 13:31, 25 kwi 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
gruba_dynia napisał(a)
W mojej najbliższej okolicy ziemia jest słaba, piaszczysta, raczej kwaśna. Sąsiedzi mają żywopłot z brabantów. Nie dbają o niego zbyt mocno, nawożą bardzo rzadko, podlewają tylko przy długiej suszy, rośnie w trawie bez wyściółkowania. Ma się bardzo dobrze, a szczególnie biorąc pod uwagę warunki w jakich żyje


I to mi daje nadzieję Chyba zamontujemy wąż kroplujący i zaryzykujemy. Dziękuję, na takie przykłady liczyłam. Wiem, że to pewnie nie są identyczne warunki do porównywania, ale zawsze coś
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
deadbut75 20:34, 28 kwi 2016

Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 6
Witam.
Jak często należy podlewać tuje szmaragd ,które były posadzone około 3 tygodnie temu.Mają około 90 cm. wysokości.Są posadzone w szpalerze w odległości co 60 cm od siebie i oczywiście obsypane są korą.Czy raz na tydzień wystarczy?Czy nowo posadzone tuje szmaragd można "przelać"?
Proszę napisać,ponieważ jestem zupełnie zielone w tym temacie.
Dziękuję.
deadbut75 09:37, 04 maj 2016

Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 6
Widzę,że nikt nie ma ochoty podpowiedzieć.Szkoda..
Mazan 12:13, 04 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Podlewasz obficie po posadzeniu, później utrzymuj wilgotność podłoża na głębokość ok. 30 cm, co wymaga podlewania średnio raz na 3 - 4 tygodnie. Nawożenie dopiero po roku od posadzenia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
deadbut75 13:00, 04 maj 2016

Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 6
Dziękuję za odpowiedż
Anila 19:29, 07 cze 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 29
Muszę przesadzić tuje szmaragdy(wysokość ok.1 metr), najchętniej już teraz.
Czy nie jest za późno?
Jestem na działce tylko w weekendy, więc podlewać mogę je tylko wtedy.
Czy muszę czekać do jesieni
alogrod 10:25, 08 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 12
ja sadziłem 2 tyg temu ponad 100szt gdzie upały były duże i jak na razie nie widać oznak oklapniętych czubków, więc domyślam się że jest OK.

Sprzedawcy gadali różnie, aby po posadzeniu zlać porządnie, a następna raz też tak za tydzień. Innny mówił że przez tydzień podlewać fest codziennie.
Glebę mam raczej gliniastą, więc podlewałem 2 razy obficie co tydz.

Myśle że możesz przesadzać, zrobiło się nieco chłodniej, więc warunki masz lepsze nić ja. Plusem jest że jeśli przesadzasz to z tego samego rodzaju gleby do tego samego, więc szybciej powinny się przyjąć - ja bym przesadzał.
miskka 10:43, 08 cze 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
A ja bym nie przesadzała. Żeby się przyjęły muszą mieć cały czas mokro. Przeschnięcie bryły to gwarancja uschnięcia.
____________________
alogrod 11:30, 08 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 12
Wszystko zależy od gleby jaką tam masz - ja mam u siebie glinę która bardzo dobrze trzyma długo wilgoć, więc pisałem że bym przesadzał w swoim przypadku. Ale na pewno bym odpuścił gdyby gleba była mocno przepuszczalna i podlanie było by 1 raz na tydz.
Anila 22:30, 08 cze 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 29
Niestety gleba dość uboga, piaszczysta.
Świadomość że będą mi przeszkadzać na środku trawnika przez całe lato, korci mnie jednak do podjęcia próby. Mamy taki plan, zacznę w piątek wieczorem, podleję je porządnie żeby ziemia przywarła do korzeni, w dołek też namoczę. Potem będę miała dwa dni na podlewanie, możne dadzą radę
Będę do nich gadała, to może się nie pogniewają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies