Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Fuksja 19:50, 31 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Gardenarium napisał(a)


Skoro mają mieć pokrój cyprysów, to po prostu tnij je w pionie w wąskie kolumny. Bez cięcia nie będą "cyprysami".


Dzięki.
____________________
pozdrawiam,Ania
martuha 20:08, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Mam jeszcze jedno pytanie do moich poprzednich, odnośnie sadzenia żywopłotu z Brabantów: czy mogę w dołki pod krzewy zastosować obornik bydlęcy taki kupowany w workach, oddzielając go warstwą ziemi od korzeni? Mam problem z określeniem czy ten obornik z worków jest przekompostowany czy nie. Jest prawie bezwonny, ale konsystencję ma raczej "masłowatą". pan, który mi go przywozi mówi, że jest "przegnity" Czy może go lepiej przekompostować i zastosować za rok pod posadzone już krzewy? Chciałabym na tych piaskach zrobić wszystko co możliwe.
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
alogrod 10:25, 05 kwi 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 12
Przeczytałem temat o thujach i o cis'ach, i nadal mam metlik w głowie.
Powie mi ktoś doświadczony co zastosować u mnie na żywopłot?

Cel:
1. drzewka na żywopłot (nie koniecznie super zwarty, ale chodzi żeby ludzie z ulicy nie widzieli za wiele)
2. Odmiana najlepiej nie szyszkująca
3. zimno zielony, lub nieco jaśniejszy, ale nie żółte
4. nie chciałbym na zimę ich dodatkowo okrywać i doglądać nadto. No i najlepiej gdyby nie brązowiała zimą.

Jak to w końcu jest z tą thują Aureospicata - szyszkuje czy nie? Jedni piszą że tak inni że w ogóle - już sam nie wiem.

Dodam że nie musi być to thuja, może być cis, cyprys, lub coś innego.
Gardenarium 09:28, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Thuja Auresopsicata, jeśli ma wilgoć w glebie to nie szyszkuje, cięta też nie szyszkuje. Chyba że zagłodzisz na śmierć to zaszyszkuje, wyda nasiona i padnie.

Cis nie jest nieco jasniejszy, jest bardzo ciemny, chyba że jakaś odmiana złocista, ale Fastigiata Aurea na żywopłot będzie zdecydowanie drogi. Bardzo drogi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 09:32, 07 kwi 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Mój żywopłot z aureospicata szyszkuje i brązowieje na zimę. Jest dość młody. Cięłam go, nawoziłam i podlewałam regularnie poprzednie dwa sezony. Część żywopłotu rośnie przy warzywniku więc był dodatkowo podlewany przy okazji podlewania warzyw. Jest u mnie dwie zimy i za każdym razem było tak samo. Wyglądał jakby to był jego koniec. Wiosną zieleni się. Na chwilę obecną nie jestem z niego zadowolona. Jest bardzo narażony na wiatry. Czy to może być przyczyną jego zachowania? Jest wyściółkowany korą. Pod korą gazety. Nie ma geowłókniny.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
alogrod 11:21, 07 kwi 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 12
hmmmm, szyzskuje mówisz - zmartwiłem się.
A coś jeszcze jesteście w stanie zaproponować na moje potrzeby?
Gardenarium 15:31, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie nie szyszkuje, jeśli się tnie co roku - nie ma takiej obawy.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alogrod 06:56, 11 kwi 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 12
Bardzo mi się podobają drzewka na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=77fdkWbiLYM , orientuje się ktoś co to za odmiana i czy by się nadała do mnie?
gruba_dynia 09:32, 11 kwi 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Spiralis ?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
alogrod 12:16, 20 kwi 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 12
Mam pytanie odnośnie przygotowania podłoża pod tujowy żywopłot: Obecnie mam w tym miejscu trawę i chwasty, czy robić i czym robić oprysk pod rabatę z żywopłotem by potem nie walczyć jak przykryje to korą?
Domyślam się że całe pasmo następnie po obrusku trzeba przekopać.
Chodzi mi o przygotowanie podłoża ogółem (nie konkretnie pod drzewko)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies