Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 11:50, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo 'Yellow Ribbon', albo 'Aurescens'. Są podobne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deadbut75 18:20, 18 mar 2016

Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 6
Witam.
Mam jeszcze jedno pytanie.Która tuja jest lepsza na gęsty zwarty żywopłot...Tuja szmaragd czy Tuja kolumnowa?Która będzie szybciej rosła?
Bardzo proszę panią o odpowiedż na poprzedni mój post.
Pozdrawiam.
Gardenarium 19:48, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie szybkość rośnięcia jest najważniejsza a względy estetyczne.
Lepsza od odmiany 'Columna' jest 'Smaragd'. Ładniejsza. Po szybkości bym nie wybierała, choć nie mierzyłam i nie robiłam doświadczeń. Zależy w jakich warunkach, wtedy wyniki mogą zaskawiwać. Raz jedna, raz druga szybciej rośnie.

Columna szyszkuje i kiepsko wygląda, w życiu bym jej nie posadziła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deadbut75 19:57, 18 mar 2016

Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 6
Bardzo dziękuję za odpowiedż.
martaibartek 18:40, 19 mar 2016


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Danusiu czytam, że najlepsza odległość na posadzenie thuji smaragd od płotu to 40-60 cm.
Ja mam bardzo mało miejsca, a pomimo tego chciałabym stworzyć zimozieloną ścianę. Czy jeżeli posadzę tuję 20cm od siatki to da ona radę ładnie rosnąć (w górę/szerz).
____________________
KasiaBawaria 20:12, 19 mar 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
marta- pamietaj o prawnych przeslankach. Trzeba zachowac odleglosc od sasiada. U nas dla zywoplotow do 2 metrow to 80 cm.
____________________
Zapraszam na kawe
Fuksja 16:27, 21 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Witam. Ponawiam moje pytanie. Posadziłam w ogrodzie thuje smaragd w odstępie 1,40 m chcąc osiągnąć efekt smukłych cyprysów włoskich. A teraz zastanawiam się czy nie są za blisko siebie i z czasem nie połączą się czy bezpiecznej 1,80 m lub nawet 2 metry od siebie je posadzić?
____________________
pozdrawiam,Ania
Gardenarium 10:19, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martaibartek napisał(a)
Danusiu czytam, że najlepsza odległość na posadzenie thuji smaragd od płotu to 40-60 cm.
Ja mam bardzo mało miejsca, a pomimo tego chciałabym stworzyć zimozieloną ścianę. Czy jeżeli posadzę tuję 20cm od siatki to da ona radę ładnie rosnąć (w górę/szerz).


Tak, przy siatce ok, bo będzie miała światło i nie zmarniej od tyłu. Najwyżej przerośnie i siatka zniknie, co jest dodatkowym atutem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:20, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fuksja napisał(a)
Witam. Ponawiam moje pytanie. Posadziłam w ogrodzie thuje smaragd w odstępie 1,40 m chcąc osiągnąć efekt smukłych cyprysów włoskich. A teraz zastanawiam się czy nie są za blisko siebie i z czasem nie połączą się czy bezpiecznej 1,80 m lub nawet 2 metry od siebie je posadzić?


Skoro mają mieć pokrój cyprysów, to po prostu tnij je w pionie w wąskie kolumny. Bez cięcia nie będą "cyprysami".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martuha 14:18, 31 mar 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Planuję żywopłot zimozielony, szybko rosnący na dość trudnej działce: ziemia piaszczysta, sucha, strona południowa ale mocno ocieniona przez dom i okazałe drzewa i krzewy sąsiada. Trochę słońca od wschodu i zachodu. W dodatku w linii żywopłotu kilka starych sosen. Będziemy kopać rów, zastosujemy podłoże do iglaków i kompost. Czy Brabanty dadzą radę w takich warunkach?
Jesteśmy w trakcie budowy skarpy z powodu dużej różnicy poziomu terenu w stosunku do sąsiada

____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies