Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Rojodziejowa 16:26, 20 kwi 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8444
Prawdopodobnie będę zakładać żywopłot z Aureospicata albo Kórnika. Czy jest możliwe utrzymanie żywopłotu z tych thui na szerokość max 50/60cm?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Jawka 18:14, 20 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
Teoretycznie tuje są plastyczne i cięte od początku łatwo dostosowują się ostrzy naszych narzędzi
Jednak bez sensu walczyć z naturą - Kórnik jest tują bardzo "grubą", taką beczkowatą. Zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać Ci tak tuję Aureospicata.

Rojodziejowa 19:58, 20 kwi 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8444
Dziękuję pięknie za odpowiedź
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
martuha 09:00, 24 kwi 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przycinanie - cięcie tui

Pomóżcie, chcę sadzić żywopłot z Brabantów, szukam w szkółkach dobrej oferty, znalazłam w bliskiej okolicy ale nie jestem pewna czy takie 1,5 - metrowe tuje niezbyt gęste, z jednym przewodnikiem i widocznym grubym pniem mają szansę się zagęścić, jeśli będę chuchać, dmuchać i przycinać? Dodam, że wyglądają zdrowo tylko trochę "chudo".
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
Gardenarium 09:00, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przycinanie - cięcie tui

Takich nie kupuj, nie warto wspomagać dziadostwa i potem mieć kłopot. Pojedź do szkółki i wybierz ładne.

A tak w ogóle to najgorsza tuja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martuha 12:34, 24 kwi 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Gardenarium napisał(a)
Takich nie kupuj, nie warto wspomagać dziadostwa i potem mieć kłopot. Pojedź do szkółki i wybierz ładne.

A tak w ogóle to najgorsza tuja.

Wiem, że najgorsza ale jednocześnie chyba jedyna, która może dać radę w takich trudnych warunkach jak moje . Pisałam o tym 2 strony wcześniej:

Planuję żywopłot zimozielony, szybko rosnący na dość trudnej działce: ziemia piaszczysta, sucha, strona południowa ale mocno ocieniona przez dom i okazałe drzewa i krzewy sąsiada. Trochę słońca od wschodu i zachodu. W dodatku w linii żywopłotu kilka starych sosen (korzenie!). Będziemy kopać rów, zastosujemy podłoże do iglaków i kompost. Czy Brabanty dadzą radę w takich warunkach?

____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
Karol99 23:17, 24 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Brabanty odpadają na pewno. Będą okropne na suchym stanowisku. Nie wiem czy jakieś tuje się tam sprawdzą. Może pomysł o świerkach serbskich.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
KasiaBawaria 08:07, 25 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A musi byc tuja?Moze pomysl nad jakimis krzewami?Ligustr nie jest wymagajacy, grab jest piekny. Lepiej cos co pasuje do twoich warunkow bo potem bedziesz miec problem. Podloze wzbozagic kompostem zawsze warto.
____________________
Zapraszam na kawe
martuha 09:54, 25 kwi 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Zależy mi na zimozielonym żywopłocie. Świerki srebrne za duże, działka raczej mała. No to mam kłopot...
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
gruba_dynia 13:19, 25 kwi 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
W mojej najbliższej okolicy ziemia jest słaba, piaszczysta, raczej kwaśna. Sąsiedzi mają żywopłot z brabantów. Nie dbają o niego zbyt mocno, nawożą bardzo rzadko, podlewają tylko przy długiej suszy, rośnie w trawie bez wyściółkowania. Ma się bardzo dobrze, a szczególnie biorąc pod uwagę warunki w jakich żyje
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies